Представники Служби зовнішньої розвідки України взяли участь у посвяченні в кадети вихованців підшефного столичного ліцею-інтернату

08.11.2010

8 листопада ц. р. у Трапезній церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври представники Служби зовнішньої розвідки України і ветерани розвідки взяли участь в урочистих заходах з нагоди посвячення у кадети вихованців підшефного столичного ліцею-інтернату № 23 для дітей соціально незахищених категорій – дітей з неповних, багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей учасників бойових дій, дітей учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей-сиріт та інших.

У церемонії взяли також участь керівники і посадові особи Міністерства оборони України, адміністрації столичного Шевченківського району, представники громадських організацій та ліцеїсти Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

В урочистій атмосфері із дотриманням усіх канонів учні кадетських класів дали клятву на вірність девізу “Життя – Вітчизні, честь – нікому!” і отримали погони з рук представників Служби зовнішньої розвідки України й ліцеїстів Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

На завершальному етапі цієї події кадети отримали благословення від служителів Української православної церкви.

Після завершення урочистостей представники СЗР України вручили кадетам книжки про найвизначніших представників української розвідки і організували екскурсію своїм підшефним до Меморіального комплексу “Національний Музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”.

Шефство над ліцеєм-інтернатом, у якому зроблено акцент на патріотичному вихованні дітей, Служба зовнішньої розвідки України взяла у нинішньому році за ініціативою Голови СЗР України. За участю СЗР України вирішується питання про надання підшефному навчальному закладу статусу військово-патріотичного спрямування з посиленою фізичною підготовкою, сплановано проведення низки культурно-просвітницьких заходів для дітей, а також інших заходів, спрямованих на вирішення нагальних соціально-побутових проблем навчального закладу.

У минулому році в ліцеї-інтернаті № 23 було відкрито перший в Україні кадетський клас, що стало початком відтворення традицій Київського  Володимирського кадетського корпусу, який до революції розміщувався в центральному приміщенні теперішнього Міністерства оборони України. На базі цього класу адаптована Концепція кадетської освіти в нашій державі, розроблена Всеукраїнською асоціацією «Кадетська співдружність» за підтримки Благодійного фонду відродження кадетських корпусів в Україні. Сьогодні в ліцеї-інтернаті  вже функціонує 5 кадетських класів за віковими категоріями.

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України
8.11.2010


««««