Звернення Голови СЗР України з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15.02.2016

Шановні колеги та ветерани Служби зовнішньої розвідки України!


15 лютого в Україні традиційно вшановують учасників бойових дій на території інших держав та відзначають річницю виведення військ колишнього СРСР з Афганістану.

Після Другої світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Історія – це наша довічна спадщина, її не можна переписати, але треба знати, поважати і не повторювати помилок минулого.

Найбільш масштабною та трагічною була війна в Демократичній Республіці Афганістан. Кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники. Кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – також українець. Під час афганської війни загинули 3280 наших співвітчизників, 80 зникли безвісті або потрапили в полон, понад 8 тисяч військовослужбовців отримали важкі поранення, 3560 стали інвалідами.

Ми схиляємо голови перед вічною пам’яттю солдат і офіцерів, які не повернулися живими на рідну землю з тієї війни,  розділяємо біль втрат з рідними і близькими воїнів, загиблих в інших країнах.

З 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь понад 37 тисяч військовослужбовців Збройних сил України, 48 солдат і офіцерів загинули. За останні роки українські військові та цивільні фахівці надавали допомогу громадянам Грузії, Іраку, Югославії, Сьєрра-Леоне, Ефіопії, Лівану. І всюди, де вони виконували свій обов’язок, виявляли себе справжніми миротворцями. Активна життєва позиція цих людей, вірність військовій присязі заслуговують на глибоку повагу. Ми вдячні їм за мужність, стійкість та витримку. Українці можуть по праву пишатися своїми співвітчизниками.

Так сталося, що тепер досвід кожного, хто брав участь у бойових діях, перебував у гарячих точках, виконував миротворчі місії, потрібний самій Україні, яка вже майже два роки бореться з сепаратизмом на Донбасі та агресією Росії. На тлі цих подій в Україні з’явилося нове покоління учасників бойових дій, які самовіддано захищають вже не чужі землі, а рідну Україну. Сьогодні мир і спокій в наших родинах залежить від їх мужності, а також  від єдності всіх, хто вважає себе справжнім патріотом.

Від імені колегії Служби зичу вам, шановні учасники бойових дій, міцного здоров’я і мирного неба, добра і злагоди вашим родинам.

Слава Україні!

З повагою

 
Голова СлужбиВіктор Гвоздь


««««