У СЗРУ відбулася зустріч ветеранів розвідки різних поколінь

18.11.2016

Розвідниками стають лише один раз, але в душі залишаються такими назавжди, незалежно від того, в якому статусі колишні співробітники перебувають після закінчення своєї військової кар’єри та чим займається у подальшому житті. Цей постулат, який фактично і відрізняє справжніх професіоналів, знайшов чергове своє підтвердження на зустрічі ветеранів розвідки, яка напередодні професійного свята співробітників зовнішньої розвідки України відбулася в центральному офісі СЗРУ.


Цю зустріч можна було назвати конференцією розвідників різних поколінь, якби не її неформальний, навіть родинний характер. На самому початку лейтмотив спілкуванню задало керівництво СЗРУ, запропонувавши відверту розмову для того, щоб почути різні думки та пропозиції і все раціональне використати в роботі.

А послухати дійсно було кого, тому що зібралися ветерани розвідки з вислугою від 25 до 50 років і навіть більше. Усі вони працювали в різні історичні періоди, зокрема і з 1991 року, коли Україна стала незалежною державою, були причетні до створення української зовнішньої розвідки – тоді ще Головного управління розвідки Служби національної безпеки України. Прийшли й перші керівники розвідки і її структурних підрозділів, які закладали основи діяльності української спецслужби, керівники підрозділів агентурної і технічної розвідок, перші офіційні представники і офіцери безпеки в українських закордонних дипломатичних представництвах, викладачі, які розробляли лекції і навчальні програми для підготовки нових кадрів для зовнішньої розвідки.
Під час обміну думками про роль і місце розвідки в сучасному світі та в минулі роки ветерани отримали відповіді на свої запитання, дізналися про пріоритети сьогодення та проблемні питання, над якими працює СЗРУ в умовах складної міжнародної обстановки.

Учасники зібрання акцентували увагу на необхідності налагодження тіснішої взаємодії СЗРУ з «Фондом ветеранів та співробітників зовнішньої розвідки» і «Фондом сприяння зовнішній розвідці». Саме поєднання відомчих можливостей з потенціалом добровільних об’єднань ветеранів дозволяє реалізувати багато заходів за участю розвідників старшого покоління: це і прийняття присяги молодими співробітниками, і проведення зборів та тематичних конференцій, і участь у навчальному процесі в Інституті СЗРУ, і сприяння в дослідженні історії української зовнішньої розвідки, і постійна допомога підшефному ліцею-інтернату «Кадетський корпус» та інші заходи.

На зустрічі було відзначено, що регулярне спілкування та співпраця розвідників різних поколінь важливі не тільки для збереження професійних традицій і ефективного розвитку СЗРУ, а й для подальшого згуртування і утвердження принципу корпоративності спецслужби у кращому розумінні цього слова.

За активну участь у створенні та розбудові української зовнішньої розвідки, а також з нагоди професійного свята ветерани були нагородженні ювілейною медаллю «ХХV років зовнішній розвідці України».

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України


««««