Привітання Т.в.о. Голови Служби зовнішньої розвідки України з нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Шановні колеги та ветерани!

У ці дні ми вшановуємо усіх загиблих у Другій світовій війні, схиляємо голови перед їхньою світлою пам’яттю, згадуємо ті трагічні сторінки історії, які коштували життя мільйонам людей.


Ми згадуємо неоціненний внесок українців у перемогу над нацизмом, їхній героїзм у складі підрозділів Червоної армії, партизанських загонів, розвідувальних резидентур, Української повстанської армії та інших армій учасників антигітлерівської коаліції. Водночас пам’ятаємо, що для України ця війна стала справжньою національною трагедією. Загинув кожен п’ятий мешканець, сотні тисяч українців стали інвалідами, більшість міст і сіл були зруйновані.

У ці дні ми вшановуємо живих – тих ветеранів, які завоювали перемогу. Роль солдатів і офіцерів, які винесли на собі увесь тягар війни, завжди буде символом доблесті, героїзму, стійкості, мужності і відваги.

Наш святий обов’язок перед загиблими і найкраща подяка нашим предкам – гідно вшанувати усіх жертв війни, подолати тіні минулого, унеможливити нові трагедії, побудувати сильну, цілісну, заможну, європейську Україну.

Нехай цей день пробуджує в душі кожної людини такі необхідні якості, як любов до батьківщини, патріотизм, вірність обов’язку, взаємовиручка, почуття братерства, готовність пожертвувати собою заради миру і справедливості. Хай пам’ять про війну, її героїчні і трагічні сторінки не розділяє, а об’єднує наше суспільство, сприяє примиренню і порозумінню.

Сьогодні Україна переживає серйозні випробування. Знову гинуть українці, захищаючи свою землю від ворога. Нам доводиться протистояти агресії з боку Російської Федерації і відстоювати свою незалежність зі зброєю в руках.

Тому нині найкращою пам’яттю про тих, хто свого часу захистив світ від нацизму, повинна бути активна громадянська позиція кожного у справі захисту суверенітету і територіальної цілісності України від зовнішньої агресії, встановлення миру й налагодження нормального життя на нашій землі. Будьмо сильними, єдиними, згуртованими!

Бажаю усім ветеранам війни, співробітникам Служби зовнішньої розвідки України, вашим рідним і близьким міцного здоров’я на довгі роки, мирного неба, оптимізму і впевненості в майбутньому. Добра вам, щастя і благополуччя!

Т.в.о. Голови Служби І.Разінков


««««