Привітання Голови СЗРУ з нагоди Дня української писемності та мови

Шановні колеги!

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Кілька століть під гнітом російської імперії та радянського вихолощування українців привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, ретельно приховуючи величезний масив української писемності, історії та культури, що сягає глибокої давнини і налічує багато тисячоліть.

Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Класиками української літератури Тарасом Шевченком, Іваном Франком, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою, Василем Стефаником захоплюються читачі у всьому світі.

Українська мова є однією з найпоширеніших мов світу. Нею розмовляють більше 50 млн. українців не тільки в Україні, але й у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Німеччині, Франції, Австрії, Італії, Португалії, Канаді, США, Австралії, Аргентині, Бразилії та інших країнах.

Сьогодні, коли наш народ відбиває російську агресію, ми відстоюємо не лише незалежність України, а й право говорити власною мовою – цим невід’ємним державницьким атрибутом, що зберігає свою історичну спадкоємність від давньокиївської доби. Будемо ж пам’ятати про це завжди, пишатися тим, що є носіями найкрасивішої мови, любити й шанувати її, як неодмінну умову існування і розвитку української нації!

Голова Служби зовнішньої розвідки України Є. Божок


««««