Голова СЗРУ зустрівся з «живою легендою» української зовнішньої розвідки Григорієм Руденко

1 грудня Голова Служби зовнішньої розвідки України Єгор Божок завітав додому до видатного розвідника Григорія Руденка та привітав його з нагоди 26-ї річниці утворення зовнішньої розвідки.

«Висловлюю вам щиру вдячність за багаторічну самовіддану працю в ім’я процвітання України, – зазначив Голова Служби. – Навіть після виходу на заслужений відпочинок після багатьох років праці ви не втратили зв’язок із колишніми колегами, активно брали участь у професійному і патріотичному вихованні співробітників СЗРУ. Написані вами книжки і аналітичні статті широко використовуються у професійній підготовці як майбутніх розвідників, так і вітчизняних дипломатів».

Григорій Руденко побажав керівнику української зовнішньої розвідки стабільності в роботі та висловив надію, що Служба й надалі буде впевнено розвиватися. Також Григорій Матвійович передав Голові СЗРУ свій останній рукопис про історію зовнішньої розвідки. Ближчим часом вийде в світ відповідна книга.

На початку 2017 року Григорію Матвійовичу Руденку виповнилось 92 роки. У роки Другої світової війни він служив юнгою на міноносці, навчався у Севастопольському військово-морському училищі, добровольцем пішов до батальйону морської піхоти, брав участь у боях на Кавказі та проти мілітаристської Японії. За мужність і відвагу нагороджений орденами та медалями.

По закінченню Другої світової війни Руденко повернувся в Україну і, після проходження спеціальної підготовки, упродовж багатьох років працював по лінії зовнішньої розвідки, виконував важливі завдання за кордоном.

Водночас Григорій Руденко закінчив Дипломатичну академію при МЗС. По звільненню зі служби він до 2009 року працював в Управлінні з обслуговування дипломатичного корпусу на посадах першого заступника начальника управління, заступника генерального директора, а потім радника. На заслужений відпочинок Григорій Матвійович вийшов у 84-річному віці, маючи у трудовій книжці понад 65 років загального стажу.

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України
1.12.2017


««««