Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з нагоди Дня пам’яті та примирення

08.05.2018

Шановні колеги та ветерани!

Цілком природно, що вже п’ятий рік поспіль восьмого травня День пам’яті та примирення ми відзначаємо разом з більшістю європейських країн, адже якраз о 23-ій годині 8 травня 1945 року було припинено вогонь і в Європі настала перша хвилина вистражданого миру. Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі.

З нашою державою пов’язані вирішальні та найзапекліші баталії на радянсько-німецькому фронті, смертоносний вогняний смерч яких двічі пройшов Україною. На наших теренах точилися активні бойові дії, у яких було задіяно близько шістдесяти відсотків дивізій Вермахту і половину частин Червоної армії. Майже сорок відсотків військових операцій Другої світової війни було проведено на нашій території.

Ми пишаємося ветеранами тієї війни. Вони завжди залишаються для нас взірцем служіння батьківщині, своєму народу, найкращим людським ідеалам.

Як і в часи Другої світової, сьогодні українці на передовому рубежі. Саме на нашій території розгорнувся фронт протистояння вже російському агресору, фронт боротьби за цінності демократії та верховенства права, за вільний світ.

Тож у ці світлі травневі дні згадаємо і вшануємо усіх, хто наближав День Перемоги, відстоював мир, тих, хто робить це сьогодні – на блок-постах і українських кордонах, волонтерських центрах, госпіталях, всюди, де кується наша українська міць.

Наш святий обов’язок – гідно вшанувати усіх жертв війни, подолати тіні минулого, унеможливити нові трагедії та побудувати сильну, заможну, європейську Україну.

Бажаю всім співробітникам, ветеранам і членам сімей успіхів на цьому шляху, мирного неба, міцного здоров’я, оптимізму і впевненості в майбутньому, добробуту і благополуччя.

Слава всім, хто захищав і захищає Україну від агресії!

Слава Україні!

 
Голова Служби зовнішньої розвідки України
Єгор Божок


««««