Натисни та тримай

Виступ Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета перед співробітниками Служби зовнішньої розвідки України

Дорогі друзі!

Насамперед я хочу привітати вас від імені Української Православної церкви Київського Патріархату з 10-ю річницею заснування Служби зовнішньої розвідки.

Як відноситься церква до розвідки? Позитивно. Чому? А тому що в Біблії є місце про те, що Господь благословив через Ісуса Навина розвідників, які були відправлені в місто Еріхон перед тим, як ізраїльський народ отримав обітовану землю.

Чому церква підтримує? А тому, що завдання розвідки – свідчити про правду, яка відбувається у світі. Без правди влада не може прийняти правильне рішення. Для того, щоб прийняти правильне рішення, треба знати правду, а правду несете ви.

Ви вивчаєте, не просто спостерігаєте, а ви аналізуєте. Зло часто ховається і виступає під благообразним виглядом, а в середині – зло. Так ось, розвідник повинен розпізнати зло, яке приховується, для того, щоб знати правду.

Особливо це важливо в наш час, коли Україна захищає свою землю від зовнішньої агресії. Були друзями, а стали ворогами. Ми не зазіхаємо на чужу територію. І як ви знаєте з історії, Україна ніколи не захоплювала чужі землі. Вона постійно воювала, але захищала свою землю. І зараз ми захищаємось. Ми не агресори, ми любим свою землю, і ця любов до рідної землі, до свого народу, до своєї держави підтверджується тим, що молоді люди, і не тільки молоді, але й люди похилого віку, віддають своє життя за свободу і незалежність України.

Ми співаємо в Гімні:”Душу й тіло ми положимо за нашу свободу…”. Так ось зараз, у цих умовах багато українців поклало свою душу за любов до своєї сім’ї, до свого народу, до своєї держави. Але Господь сказав: “Ніхто не має більшої любові, як той, хто покладе душу свою за друзів своїх”. Тому ми захищаємо свою землю – і з нами Бог.

Чому з нами Бог, а не з ними? А тому, що вони агресори, тому, що там зло. А там де зло, де агресія, Бога не може бути, бо Бог і зло несумісні. А раз правда на нашому боці. І Бог з правдою, тому ми переможемо, переможемо обов’язково, тому що ми боремося за правду.

Я хочу щоб Господь надихав вас на те, щоб ви допомагали нашій державі, нашій владі приймати правильні рішення. А це не так просто, тому ваша місія благородна, відповідальна і жертовна.

Я від імені церкви бажаю, щоб Господь оберігав вас від усякого зла, щоб ви вірно служили Україні та українському народові.

 

Слава Україні!

Що ще цікавого

382
31
Голову Служби зовнішньої розвідки України Владислава Бухарєва представлено особовому складу СЗРУ
285
6
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №391/2019 "Про призначення В.Бухарєва Головою Служби зовнішньої розвідки України"
140-річчя з дня народження Симона Петлюри
238
2
Симон Петлюра: «Необхідно, щоб громадянство знало позитивну вагу цієї служби і оточило працю її своїм співчуттям та допомогою»