Натисни та тримай

Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистих заходах з нагоди 26-ї річниці зовнішньої розвідки України

Президент України впевнений в українській розвідці

З нагоди 26-ї річниці утворення зовнішньої розвідки України Президент України Петро Порошенко зустрівся з співробітниками СЗРУ.

Під час свого виступу Президент України наголосив, що в умовах гібридної війни держава, її Збройні Сили і спеціальні служби набувають унікального досвіду.

«Служба зовнішньої розвідки України є однією з небагатьох світових розвідок, яка здатна, і цю здатність довела, проводити активні заходи», – зазначив Президент України. – У той же час, вимагаю значного підвищення ефективності роботи розвідників. Служба має й надалі розвиватися, вносити необхідні корективи у свою роботу, перегруповувати сили і навчитися гнучко реагувати на нові виклики й загрози, які стоять перед нашою державою».

Глава держави нагадав, що нині 4-та річниця Революції Гідності в Україні, коли мільйони українців вийшли на майдани, ризикуючи життям і маючи тверде переконання, що вони не допустять повернення країни назад до Радянського Союзу і лав Російської імперії, та вимагаючи європейської інтеграції України. «І завдання Служби зовнішньої розвідки України – стати повноцінним учасником європейської і євроатлантичної розвідувальної спільноти», – наголосив Президент України. За його словами, цей шлях лежить через розбудову взаємної довіри і посилення практичної взаємодії, у тому числі – через проведення спільних операцій з партнерами по Євросоюзу та НАТО. «Це абсолютно логічно, оскільки ми маємо спільних ворогів», – зазначив Петро Порошенко.

Президент України підкреслив, що високо оцінює інформаційно-аналітичну діяльність СЗРУ, додавши, що розвідувальні дані та доповіді, надані співробітниками зовнішньої розвідки, використовуються при розробці документів державного стратегічного планування, зокрема, було ухвалено низку важливих стратегічних рішень, спрямованих на удосконалення діяльності державних органів України у всіх сферах.

Президент України доручив до кінця грудня поточного року подати йому на розгляд Концепцію оптимізації Служби зовнішньої розвідки України відповідно до стандартів Північно-Атлантичного Альянсу. «Досвід щодо стандартів Альянсу ви маєте добрий. І вимагаю імплементації його в нормативні документи», – зазначив Глава держави.

Також пріоритетними завданнями СЗРУ Президент України визначив ефективне виявлення небезпеки та викликів українським інтересам, захист національних інтересів у політичній, економічній, енергетичній, науково-технічній і військово-технічній сферах, розвідувальне супроводження питань участі України у створенні та функціонуванні міжнародних і регіональних систем колективної безпеки, ефективну боротьбу з розповсюдженням зброї масового знищення, піратством, міжнародним тероризмом.

З нагоди 26-ї річниці зовнішньої розвідки  Глава держави нагородив співробітників СЗРУ державними нагородами та вручив сертифікати на службове житло.

 

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України