Натисни та тримай

Урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

У СЗР України відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

У Службі зовнішньої розвідки України відбулися заходи з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.У залі зібралися ветерани, які в Афганістані виконували важливі завдання у складі спецпідрозділів «Вимпел», «Каскад», в тому числі підрозділів українського формування «Карпати» і «Карпати-1», були представниками при Міністерстві державної безпеки Афганістану, допомагали у створенні афганської розвідки.

На даний момент статус учасників бойових дій має майже 150 ветеранів, які звільнилися з лав зовнішньої розвідки у різні роки. Такий самий статус має 52 співробітника Служби зовнішньої розвідки України. 11 з них брали участь у бойових діях у Афганістані, решта – в інших гарячих точках.

Під час урочистих зборів зазначалося, що для співробітників зовнішньої розвідки цей день по-своєму особливий. Адже жодна така місія за кордоном не обходилася без участі розвідників, які постійно перебували в гущі подій, виконували спеціальні завдання, добували важливу інформацію.

Виступаючи перед присутніми, радник Голови Служби зовнішньої розвідки України генерал-лейтенант у відставці Михайло Лисенко від імені керівництва СЗР України подякував учасникам бойових дій за мужність, героїзм і вірність військовому обов’язку. Він також адресував слова вдячності усім тим, хто нині сумлінно працює в складних умовах за кордоном, у гарячих точках планети, зокрема в Іраку, Афганістані, Лівані, Йорданії, Єгипті, Лівії, Сирії та інших країнах, виконуючи важливі завдання, покладені на зовнішню розвідку.

Своїми спогадами про перебування в Афганістані поділилися ветерани розвідки, які висловили впевненість, що наша держава житиме в мирі і злагоді, всі наявні проблемні питання будуть урегульовані політичним шляхом, а в світі суттєво скоротиться кількість гарячих точок та військових конфліктів.

Під час зборів низці діючих співробітників Служби зовнішньої розвідки України були вручені відомчі заохочувальні відзнаки, а учасникам бойових дій на території Республіки Афганістан – пам’ятні медалі «25 років виводу радянських військ з Афганістану».

15 лютого співробітники СЗР України та ветерани розвідки взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника загиблим воїнам-афганцям.

 

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України