Chatham House: природний стан Москви – конфронтація із Заходом

7/9/2021
singleNews

Природний стан Москви – це конфронтація із Заходом. Ключовою особливістю конфлікту є використання нетрадиційних ворожих заходів, які залишаються за межею прийнятної мирної діяльності, але нижчою за рівень відкритої агресії чи війни.

Королівський інститут міжнародних відносин Chatham House (Велика Британія) підготував звіт, що містить 16 найпоширеніших міфів, які формують сучасне західне мислення щодо Росії.

Кремль прагне підірвати західні інтереси за допомогою усталеного набору інструментів, таких, як втручання у вибори, цілеспрямовані вбивства, санкціоновані державою, а також інформаційна війна. Що найважливіше – нетрадиційні ворожі заходи та непрямі дії є не просто особливостями цього конфлікту, вони сприяють хибному сприйняттю відсутності конфлікту.

На переконання науковців всесвітньовідомого аналітичного центру в галузі міжнародних відносин, є мало перспектив для того, щоб Росія стала конструктивнішим партнером для Заходу в досяжному майбутньому.

Натомість РФ прагне нав'язати іншим державам «тверде добросусідство», погоджуються вони на те чи ні. Росія хоче для себе привілеї «великої держави», обмеження суверенітету сусідніх країн та домовленість, що держави не повинні критикуватися, якщо вони ведуть свої внутрішні справи несумісно з цінностями демократії, прав людини та верховенства права.

Тому, на думку британських аналітиків, незалежно від того, хто врешті-решт стане наступником Путіна, політична культура Росії, безумовно, продовжуватиме перешкоджати розвитку конструктивніших відносин із Заходом, оскільки російські стратегічні цілі, цінності та розуміння міждержавних відносин безповоротно відрізняються від західних.

Серед інших міфів, які переосмислює Chatham House: міф про те, що Росії нібито було обіцяно нерозширення НАТО, про те, що українці, білоруси та росіяни – «один народ», і про те, що Крим завжди був російським.