Імперські апетити рф сягають далеко за межі Європейського континенту – ISW

5/20/2024
singleNews

росія активізує та посилює свою присутність на Африканському континенті. Про це йдеться в розділі «Африканське досьє» проєкту «Критичні загрози» Американського інституту підприємництва за підтримки Інституту вивчення війни.

Керівник «африканської групи» в Американському інституті підприємництва і автор дослідження Ліам Карр стверджує, що діяльність рф на континенті має системний та багатовекторний характер. Він звертає увагу на такі напрямки.

Лівія: росія посилила свою військову присутність у країні. Дослідник вважає, що «кремль, найімовірніше, прагне захистити свої позиції в Лівії, щоб використовувати її стратегічне розташування для створення конвенційних і неконвенційних загроз для Європи та продовжувати використовувати її як логістичний плацдарм для діяльності в Африці на південь від Сахари».

Західна Африка. росія нещодавно розширила військову співпрацю з колишніми португальськими колоніями в регіоні. Тут, на думка автора, рф, імовірно, намагається поширити свій вплив із Сахелю та ЦАР, які не мають виходу до моря, на ключові водні шляхи регіонального та трансатлантичного судноплавства. Водночас спостерігається і другорядна, але також важлива для «башт кремля», мета – це спроба підірвати підтримку України з боку африканських країн. Також у регіоні рф досить активно грає на антиколоніальних настроях, представляючи себе як популярну неколоніальну альтернативу Заходу. Так, республіка Сан-Томе і Принсіпі «чомусь» відразу після підписання угоди з росією заговорила про репарації від Португалії.

Отже, автори досить детально дають зрозуміти, що імперські апетити рф сягають далеко за межі Європейського континенту і несуть системну загрозу для демократичного світу.