Національна єдність – передумова успішного спротиву зовнішній агресії

1/21/2021
singleNews

22 січня 1919 року на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли українці від давніх часів: на велелюдному зібранні було проголошено Злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ті події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної України та утвердження національної ідеї.

Уперше за 600 років Акт злуки став дієвим кроком до об’єднання українських земель і вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.

Ідею соборності, що бере свій початок від об’єднання давньоруських земель, упродовж віків втілювали Богдан Хмельницький і Іван Мазепа, Петро Дорошенко і Пилип Орлик, Тарас Шевченко і Іван Франко, Михайло Грушевський і Симон Петлюра, Володимир Винниченко і Василь Стус, Володимир Івасюк і В’ячеслав Чорновіл,  Ліна Костенко і Левко Лук’яненко.

І хоч у подальшому буремне ХХ століття нещадно розривало українські землі, кидаючи їх в «обійми» імперій, 21 січня 1990 року ідея соборності почала відроджуватися. Небачений досі мільйонний «живий» ланцюг як символ духовної єдності об’єднав українців між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом. Відтоді щороку українці від Чернігова до Ялти, від Донецька до Ужгорода стають плечем до плеча, показуючи єдність  у захисті рідної землі від ворогів. І останні сім років не раз довели це.

Сьогодні, на восьмому році російської агресії проти України й окупації територій Донецької і Луганської областей та АР Крим, свято соборності набуває особливого значення і звучання. Перед нами знову стоїть надскладне, але вкрай відповідальне завдання – повернути українські землі, об’єднати Україну у прагненні бути єдиною і неподільною, щасливою і заможною. І в нас для цього є головна спільна риса  – почуття гідності і свободи.