01.10.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

10/1/2021
singleNews

Велика Британія

Вчені з медцентру у справах ветеранів у Вайт-Рівер-Джанкшн і медшколи Гейзеля в Дартмуті провели дослідження щодо ефективності вакцин від коронавірусу. Вакциновані літні люди мають надійніший захист від інфікування, ніж ті, хто хто мав природний імунітет після перенесеної хвороби. Серед людей до 65 років захист, який формувався природним чином і вакцинацією, був однаковим. Оцінка проводилася з червня до серпня 2021 року, до початку циркуляції штаму «Дельта». 9 539 пацієнтів з хворобою протягом перших 2 місяців року порівнювали з 14 458 і 23 105 пацієнтами, повністю вакцинованими Moderna і Pfizer за ті ж два місяці. Групу учасників літнього віку вакцинували мРНК-вакцинами, які формували надійніший захист від інфекції, ніж природний імунітет після попереднього інфікування, знижуючи ризик на додаткові 66 % (Moderna) і 68 % (Pfizer). Вакцини давали сильніший захист від госпіталізації – зниження ризику ще на 61 % (Moderna) і 45 % (Pfizer). Ризики смерті були меншими на 95 % (Moderna) і 99 % (Pfizer) відповідно. Серед учасників до 65 років вакцинний захист був статистично еквівалентний природному після попередньої інфекції.

Королівство Іспанія

У Мадриді з 4 жовтня перестануть діяти обмеження на дозволену кількість гостей за столиками у ресторанах, а на відкритих майданчиках маска більше не буде обов’язковою. Обмеження на кількість відвідувачів скасовують для ресторанів, барів, кінотеатрів і театрів, спортзалів та нічних клубів. «Від понеділка ми позбудемося всіх обмежень щодо кількості відвідувачів і будемо вже за крок від того, яким життя було до пандемії", – заявила лідерка регіону Ізабель Діас Аюзо. Мадрид увесь час мав найм’якші в країні карантинні обмеження серед решти 17 регіонів, маючи при цьому найвищу захворюваність та найбільше навантаження на лікарні під час більшості хвиль епідемії.

Італійська Республіка

Уряд Італії готується послабити карантинні заходи для вакцинованих, оскільки в країні майже 80 % жителів отримали щеплення від коронавірусу. Науково-консультативна група при уряді Італії дала зелене світло планам щодо збільшення максимально допустимої місткості стадіонів, кінотеатрів і театрів – за умови, що кожен у натовпі зможе пред'явити сертифікат здоров'я або зелений пропуск. Стадіони зможуть продавати квитки до 75 % від своєї повної місткості, тоді як кінотеатрам і театрам буде дозволено до 80 %. Для музеїв обмежень щодо місткості не буде, хоча правила соціального дистанціювання залишаться. Сьогодні настає крайній термін, встановлений урядом Італії для того, щоб 80 % населення старше 12 років були повністю щеплені.

Румунія

Уряд Румунії вирішив змінити деякі правила, що стосуються коронавірусних обмежень, на тлі зростання показників захворюваності COVID-19. За останні тижні кількість випадків COVID-19 в країні швидко збільшилася, і у вівторок щоденні випадки захворювання досягли 11 тисяч. Це найбільша кількість щоденних випадків від початку пандемії. Органи охорони здоров'я вже прогнозують, що в жовтні в Румунії може реєструватися понад 20 тисяч випадків COVID-19 в день.

Фінляндська Республіка

У Фінляндії невдовзі почнуть вводити норкам спеціально розроблену вакцину від коронавірусу. Фінське продовольче відомство видало Спілці заводчиків хутрових звірів FIFUR дозвіл на використання вакцини від коронавірусу для норок. Вакцина була розроблена групою вчених університету Гельсінкі. Препарат FurcoVac був протестований в університетській лабораторії і на одному з господарств. Імунна відповідь у тварин виявилася на достатньому рівні. Розроблення вакцини почалося восени минулого року. У Фінляндії не було зафіксовано жодного випадку коронавірусної інфекції у хутрових звірів, але в Нідерландах і Данії мільйони норок довелося приспати для запобігання поширенню коронавірусу.

Французька Республіка

Підлітки старше 12 років від 30 вересня мають пред’явити чинний «паспорт здоров’я», щоб отримати доступ до низки громадських місць у Франції. До переліку входять ресторани, кафе, музеї, спортивні споруди і транспорт для подорожей на далекі відстані, а також культурні об'єкти, такі як музеї, які можуть бути частиною шкільних поїздок.

США

Сотні медичних працівників в США звільняються або масово відстороняються від роботи за недотримання вимог вакцинації від COVID-19. Президент Джо Байден оголосив на початку цього місяця мандат на вакцинацію для закладів охорони здоров’я, що вплине на близько 17 мільйонів медичних працівників у країні. Штати, включаючи Нью-Йорк, Каліфорнію, Род-Айленд та Коннектикут, також встановлюють мандати на вакцини для медичних працівників, які набувають чинності цього тижня. У Північній Кароліні система лікарень Novant Health, у якій працює понад 35 тисяч співробітників у 15 лікарнях та понад 800 клініках, звільнила близько 175 своїх працівників за те, що вони не змогли зробити щеплення. У Техасі в Методичній лікарні Х’юстона, де працює близько 26 тисяч співробітників, 153 співробітники звільнилися або були відсторонені від роботи через вимогу щодо вакцини. З них 26 – медсестри. У Каліфорнії медичні працівники мають пройти повний курс щеплення до четверга. В медичному центрі Cedars-Sinai, розташованому в Лос-Анджелесі, де працює майже 17 тисяч осіб медичного персоналу, передбачається, що близько 75 % співробітників виконають цю вимогу у встановлений термін. Близько 1 % звернулися за медичними або релігійними винятками. Ті, хто не виконає цієї вимоги до п’ятниці, будуть відсторонені на тиждень і врешті звільнені 8 жовтня, якщо вони відмовляться від вакцини. В штаті Делавер 150 співробітників покинули Christiana Care, головну лікарняну систему штату, після того, як вони не дотрималися терміну вакцинації 21 вересня, повідомила лікарня у понеділок. У Нью-Йорку цього тижня були відсторонені сотні співробітників, які ризикують втратити роботу. Нортвелл, найбільша приватна лікарняна система штату, де працює понад 76 тисяч співробітників, підтвердила у четвер, що вона відпустила «кількох сотень працівників», які відмовилися вакцинуватися. Невакцинованих працівників відправили у відпустку без збереження заробітної плати, але вони можуть повернутися після того, як повністю вакцинуються. Корпорація медичного центру округу Ері, що базується в Баффало, штат Нью-Йорк, заявила, що близько 276 працівників, 7 % робочої сили, перебувають у адміністративній відпустці за невиконання вимоги вакцинації. Подібним чином медичний центр Олбані відсторонив на тиждень, починаючи з вівторка, 204 співробітників із понад 11 тисяч співробітників за невідповідність вакцинації.

За результатами нових клінічних випробувань у США, ефективність вакцини проти коронавірусу компанії AstraZeneca показала 74% ефективності в запобіганні симптоматичних захворювань. При цьому ці показники є вищими – 83,5% – у людей віком від 65 років. Водночас ефективність вакцини AstraZeneca виявилася нижчою, ніж проміжний показник в 79%, який у березні опублікував британський виробник ліків. Як зазначається, дані включають показники понад 26 тисяч добровольців у США, Чилі та Перу, які отримали дві дози вакцини AstraZeneca з інтервалом приблизно в місяць. Результати були опубліковані в медичному журналі Нової Англії. Агентство пише, що у більш ніж 17,6 тис. учасників не було важкого або критичного симптоматичного COVID-19 порівняно з 8 такими випадками серед 8,5 тис. добровольців, які отримали плацебо. В групі, що отримала плацебо, зафіксовано дві смерті, але жодної серед тих, хто вакцинувався. Також зазначається, що у вакцинованих AstraZeneca не було побічного ефекту – згортання крові, званого тромбозом з тромбоцитопенією.

Молдова

Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця заявила, що громадяни країни, які вакцинуватимуться від коронавірусу (COVID-19), отримають два вихідних дні. «Ми ініціюємо низку заходів, які підтримають зусилля щодо вакцинації. Йдеться про рішення субсидіювати з держбюджету дводенну відпустку для вакцинованих людей», – сказала Гаврилиця. За її словами, це рішення покликане спонукати роботодавців просувати вакцинацію у своїх колективах, а також усунути перешкоди для працевлаштованих громадян. Згідно з даними covidvax.live, у Молдові вже повністю вакциновано 782 866 осіб або 19,45 % населення країни.