02.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/2/2021
singleNews

Американська компанія Pfizer і німецька BioNTech оголосили, що їхня вакцина від COVID-19 ефективна на 91,3% в період як мінімум до шести місяців після введення другої дози препарату, йдеться в прес-релізі, опублікованому компанією Pfizer. У документі наголошується, що вакцина також показала стовідсоткову ефективність проти південноафриканського штаму коронавірусу. Аналіз заснований на результатах випробувань за участю 46 300 осіб.

Французька Республіка

У Франції запроваджено третій загальнодержавний локдаун. Він буде посилений комендантською годиною, яка діятиме з 19:00 до 06:00. Вихід з дому дозволятиметься на відстань не більше 10 км без поважної причини, окрім комендантської години. Також будуть закриті школи на три тижні. Дистанційна робота стане, за можливості, обов’язковою.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Згідно з дослідженнями, проведеними Управлінням національної статистики Великої Британії, половина населення країни вже має антитіла до Covid-19. Імунітет отримано внаслідок інфікування Covid-19 або вакцинації від коронавірусу. Оскільки 30 мільйонів людей вже щеплені принаймні однією дозою вакцини, більшість отримала антитіла саме завдяки вакцинації. Серед осіб літнього віку (за 65 років), яким було надано пріоритет у отриманні вакцини, близько 90% мають антитіла.

Італійська Республіка

Чинні в країні обмеження, що передбачають закриття ресторанів, крамниць та музеїв на період Великодня, будуть продовжені до кінця квітня. У період з 7 по 30 квітня всі регіони Італії вважатимуться червоною або помаранчевою зонами. Це означає заборону поїздок між містами чи регіонами, прийому відвідувачів у ресторанах чи барах та роботи музеїв, принаймні ще на місяць.

Королівство Данія

Згідно з інформацією органів охорони здоров’я Данії, з 2 квітня в країні запроваджується нова модель введення локальних локдаунів у зв’язку з пандемією Covid. Тепер у випадку, якщо в муніципалітетах рівень захворюваності на коронавірус складає понад 200 випадків на 100 тисяч населення, то в цих регіонах можуть закриватися школи, заклади професійної освіти для молоді, заклади відпочинку та скасовуватися культурні заходи.

Румунія

Незважаючи на хвилю протестів проти обмежень, влада заявляє, що не має наміру послаблювати ці заходи, введені з метою утримати під контролем пандемію нового коронавірусу. У середу, після засідання уряду, прем'єр-міністр країни Флорін Кіцу пояснив, що нові заходи були прийняті, тому що останнім часом значно збільшилася кількість випадків зараження пацієнтів, які потребують інтенсивної терапії.

Грецька Республіка

У країні збираються зробити послаблення деяких коронавірусних обмежень, незважаючи на сплеск інфекцій. Зокрема, 5 квітня відкриються роздрібні магазини, крім універмагів та торгових центрів.

Республіка Чилі

Уряд вирішив заборонити іноземцям в'їжджати в країну через зростання нових випадків зараження коронавірусом. Із 5 квітня до кінця місяця закриваються кордони, громадяни Чилі зможуть виїжджати з країни тільки "в надзвичайних і невідкладних ситуаціях".

Держава Катар

Зважаючи на збереження складної епідеміологічної ситуації та збільшення кількості нових інфікованих в Державі Катар рішенням уряду з 2 квітня припиняється робота усіх приватних медичних центрів, за виключенням випадків надання екстреної медичної допомоги. За приватними медзакладами залишено можливість надання лікарських консультацій в телефонному режимі або електронною поштою, без особистого відвідання пацієнтами приміщень цих установ.

Південно-Африканська Республіка

В Африці виявлено новий варіант коронавірусу SARS-CoV-2, який може нести в собі до 40 мутацій, повідомив глава Африканського центру з контролю і профілактики захворювань (Africa CDC) Джон Нкенгасонг. Новий варіант був уперше зафіксований у громадян Танзанії, які приїхали в Анголу. Він поки що вивчається в одній з лабораторій у ПАР, але вже ‎дає привід для занепокоєння, оскільки поки що немає даних про ефективність проти нього вже розроблених вакцин.

Глава Africa CDC також вказав на те, що Танзанія, звідки, ймовірно, почалося поширення нового варіанту вірусу, з середини минулого року не надає даних щодо захворюваності на COVID-19. При цьому обмежувальні заходи для боротьби з пандемією були запроваджені в Танзанії пізніше, ніж у багатьох інших країнах, і не були достатньо жорсткими. За словами Нкенгасонга, Африка «повільно рухається в сторону третьої хвилі» пандемії. Згідно з даними Africa CDC, випадки зараження британським, більш заразним варіантом коронавірусу B.1.1.7., а також південноафриканським варіантом B.1.3.5.1. були зафіксовані у 18 африканських країнах. Значне зростання захворюваності на COVID-19 спостерігається в Центральній, Східній і Північній Африці.