04.01.25 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

1/4/2025
singleNews

Європейський Союз надав Україні найбільший обсяг фінансової допомоги у межах фінансового інструменту Ukraine Facility на 2024–2027 роки. Загальний розмір підтримки сягнув 17,3 млрд доларів США, із яких 3,2 млрд доларів США – гранти.

У 2025 році Україна планує залучити понад один мільярд доларів США від міжнародних партнерів на закупівлю зброї за «данською» моделлю в українського оборонно-промислового комплексу.

Україна отримала партію техніки від партнерів з Естонії, Нідерландів та Люксембургу на суму понад 3,3 млн євро в межах роботи IT-коаліції.

Швеція виділяє близько 26 млн євро Румунії як підтримку для заміщення системи Patriot, яку Бухарест передав Україні у 2024 році.

Нове засідання Контактної групи з питань України (формат «Рамштайн») заплановане на 9 січня 2025 року.

Від початку повномасштабного російського вторгнення понад 1 500 культурних і мистецьких цінностей з України були переміщені до Литви для реставрації.

рф

Міністерство торгівлі США винесло на обговорення пропозицію про захист технологій і ланцюжка поставок безпілотників від іноземного втручання, передусім з боку росії та Китаю.

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс, говорячи про безпеку Балтійського регіону, зазначив, що необхідно посилити патрулювання на морі та активніше запроваджувати санкції проти «тіньового флоту» росії, а також «тримати під рукою» питання щодо можливого «закриття» самого моря.

Шукаючи лазівки для обходу міжнародних санкцій, росія з 2025 року почне субсидувати частину витрат логістичних операторів під час постачання експортної продукції з рф за новими маршрутами до країн Латинської Америки та Африки (на південь від Сахари). За словами статс-секретаря – заместителя главы минпромторга рф чекушова, у перший рік на «розкочування» цих маршрутів росія направить 1,2 млрд рублів.

заместитель министра энергетики рф євгєній грабчак привітав росіян з Новим роком, заявивши, що «2025 рік ознаменує завершення ери дешевої електроенергії». За його словами, щоб інвестиції окупилися, «доведеться або в 2–3 рази піднімати тарифи для населення, або скорочувати споживання».

федеральна служба судових приставів по москві повідомила, що у 2024 році кількість іноземних громадян, видворених за порушення міграційного законодавства, досягла 18 тисяч.

Суд у москві вперше зобов'язав «яндекс» закрити доступ до карт і фотографій інфраструктури одного з найбільших російських нафтопереробних заводів через загрозу атак українських безпілотників.

Судовим приставам з 1 січня 2025 року дозволили стягувати борги з громадян та організацій також у цифрових рублях.

Протяжність берегової лінії Криму, де 3 січня виявили нові викиди мазуту, збільшилася до 18 кілометрів, заявили в мнс рф. Значну пляму мазуту зафіксували у Севастополі.

ульяновців попередили про масове вимирання через 100 років через зміни температури, збільшення кількості екстремальних погодних явищ, важкі метали, пестициди та нафтопродукти, що також суттєво погіршують якість екосистем; нераціональне використання природних ресурсів області – лісів, полів та водойм.

З 1 січня 2025 року владі регіонів і міст федерального значення в росії надано дозвіл вводити туристичний податок. Його вже запровадили краснодар, ростов-на-дону, архангельськ, перм, петрозаводськ, зеленоградськ, світлогірськ, великий новгород, казань, майкопський район адигеї. В умовах закритого авіапростору з Європою, складнощами з отриманням візи та чергами на кордонах,  білоруси, для яких росія є найбільшим туристичним напрямком, також стикнуться з податком. Туристичний податок нараховується на всю суму послуг з тимчасового розміщення у готелі. Його ставка становить 1 % від ціни проживання у 2025 році, але не менше 100 російських рублів (2,8 білоруських рублів) на добу. У наступні роки сума збільшуватиметься: у 2026 році – 2 %; у 2027 році – 3 %; у 2028 році – 4 %; з 2029 року ліміт ставки – 5 %.

Федеральний уряд Німеччини повідомив рб про зупинення з 1 січня 2025 року дії угоди про уникнення подвійного оподаткування щодо податків на доходи та майно.

білоруський диктатор лукашенко пригрозив змінити уряд, якщо він не вигадає «формулу справедливих цін».

На нараді з губернаторами лукашенко допустив використання військової сили під час виборів. «Де треба, міліцію, де треба, військових сміливо підключайте. Так, щоб був порядок», – наголосив він.

«Жодних знущань, жодних політв'язнів у нас немає», – заявив на нараді в 3 січня лукашенко. Натомість правозахисний центр «Вясна» тільки за 2024 рік задокументував 119 історій постраждалих від репресій у рб (серед них – 56 жінок), яким вдалося виїхати з країни. Свідки (віком від 20 до 70 років) розповіли про обшуки, затримання, фізичне та психологічне насильство, зокрема застосовування електрошокера, нестерпні умови утримання ув'язнення, нелюдське ставлення з боку силовиків, змушування записувати «покаяні відео» та обмовляти себе, про ненадання медичної допомоги й втрату здоров'я та вимушену еміграцію.

Постановою совмина рб до списку ліків, ціни на які підлягають спеціальній реєстрації, додано 17 нових препаратів. Серед них: азитроміцин, амоксицилін, диклофенак, мельдоній, флуконазол та цефтріаксон. Ціни 54 препарати треба буде попередньо узгоджувати із держорганами. Правила набудуть чинності 1 березня 2025 року.

«гомсельмаш» заявив про розробку нової моделі комбайну, що відрізнятиметься від попередника 5 %  нових запчастин.

Популярну гречану крупу «Фермер» заборонили продавати в рб. Гречка виробництва ооо «дары полей» із барнаула алтайського краю потрапила до списку небезпечної продукції.

З цього року в рб запровадили нову умову для тих, хто претендує на допомогу по безробіттю від центру зайнятості населення. Для цього потрібно перебувати «не менше ніж п'ять років до реєстрації безробітними у трудових відносинах».