05.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/5/2021
singleNews

У Великій Британії, де активно триває вакцинація, різко знизився рівень смертності від коронавірусу. Греція продовжує обмеження на внутрішні рейси до 12 квітня, а на міжнародні – до 19 квітня через збільшення кількості нових інфікувань COVID-19. Головний стадіон у французькому Ліоні «Олімпік Ліон» під час великодніх вихідних відкрився як центр масової вакцинації від коронавірусу. У Німеччині вакциновані від коронавірусу громадяни, в яких виробився імунітет, матимуть можливість ходити по магазинах, не роблячи тест на COVID-19, і подорожувати, не дотримуючись карантину.

Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії

У Великій Британії, де активно триває вакцинація, різко знизився рівень смертності від коронавірусу. 5 квітня прем'єр-міністр Борис Джонсон оголосить про нові кроки щодо пом'якшення карантину. 4 квітня в країні повідомили про 10 випадків смертей від коронавірусу вже другий день поспіль, а показники нових випадків захворювання є найнижчими з початку вересня. Тиждень тому було зафіксовано 19 смертей від COVID-19.

Уряд Великої Британії планує випробувати схему ковід-паспортів, щоб забезпечити безпечне повернення спортивних матчів, конференцій та нічних клубів. У документах зазначатиметься інформація про те, що людина була щеплена або нещодавно отримала негативний тест. Тестування триватимуть до середини травня.

Грецька Республіка

Греція продовжує обмеження на внутрішні рейси до 12 квітня, а на міжнародні – до 19 квітня через збільшення кількості нових інфікувань COVID-19. Пасажири, які летять до Греції, мають пройти ПЛР-тест за 72 години до прибуття. Усі іноземні мандрівники перебувають на карантині протягом семи днів. Ізраїльським мандрівникам, повністю щепленим принаймні за два тижні до подорожі, не доведеться проходити карантин після двосторонньої угоди про туризм між двома країнами. Більшість рейсів із країн, що не входять до Європейського Союзу, заборонені, за винятком 10 країн, включаючи Велику Британію. Школи, ресторани та магазини другорядної торгівлі в Греції закриті, але влада планує дозволити невеликим магазинам відкритися з обмеженнями з 5 квітня.

Португальська Республіка

Португалія продовжила до 15 квітня обмеження на подорожі сухопутним і морським транспортом до Іспанії, що мали закінчитися у минулі вихідні. Такі заходи не заважають громадянам або жителям Португалії в'їжджати в країну. Також з-під обмежень звільняються транспортні засоби, що перевозять товари, та аварійні транспортні засоби. Громадяни Великої Британії, Бразилії та Південної Африки – де вперше були виявлені більш заразні варіанти коронавірусу – або будь-яка країна з рівнем зараження понад 500 випадків на 100 тисяч людей мають пройти карантин протягом 14 днів, якщо вони потрапили в країну через сухопутний кордон.

Французька Республіка

Головний стадіон у французькому Ліоні «Олімпік Ліон» відкрився як центр масової вакцинації від коронавірусу під час великодніх вихідних. Стадіон забезпечив близько 200 добровольців, щоб допомогти медичному персоналу з масовою вакцинацією. Президент Еммануель Макрон заявив, що «під час вакцинації немає свят або вихідних». Французькі військові з вівторка відкриють сім центрів вакцинації для цивільного населення.

Федеративна Республіка Німеччина

У Німеччині вакциновані від коронавірусу громадяни, в яких виробився імунітет, матимуть можливість ходити по магазинах, не роблячи попередньо тест на COVID-19, і подорожувати, не дотримуючись карантину.

Швейцарська Конфедерація

Федеральний президент Швейцарії Г. Пармелен, повідомив, що послаблення чинних протикоронавірусних обмежень може відбутися не раніше літа 2021 року. Це обумовлено розвитком епідеміологічної ситуації в сусідніх європейських країнах. Також Г. Пармелен зазначив, що Швейцарія у взаємодії з країнами ЄС має долучитися до створення та розвитку загальної європейської індустрії імунізації.

Сполучені Штати Америки

За даними Центру контролю захворювань США, на цей момент у США до пунктів вакцинування вже передано 207,8 млн. доз вакцин. Проведено щеплення першою дозою 161,6 млн. осіб відповідної категорії. У штаті Нью-Йорк до пунктів надійшло 12,4 млн. доз, щеплено 9,9 млн. осіб.

Влада США прийняла рішення відмовитися від виробництва вакцини проти коронавірусу британо-шведської компанії AstraZeneca на заводі Emergent Biosolutions у Балтіморі. Тепер підприємство повністю перейде під контроль Johnson&Johnson. Таке рішення було прийнято після того, як на цьому заводі були зіпсовані 15 мільйонів доз COVID-вакцини компанії Johnson&Johnson через випадкове змішування компонентів двох різних препаратів. Вакцина J&J є однокомпонентною і вона раніше, ніж AstraZeneca, отримала схвалення від Управління з питань якості продовольства і медикаментів (FDA) США.

Канада

Уряд Онтаріо дозволив аптекам робити щеплення проти COVID-19 вакциною компанії «AstraZeneca» особам віком від 55 років. Досі таке право мали лише жителі провінції віком від 60 років.

Арабська Республіка Єгипет

За даними міністра охорони здоров’я та народонаселення Єгипту Хали Заєд, станом на сьогодні майже 149 тисяч громадян Єгипту щеплені проти коронавірусу. Водночас країна планує розширити розгортання вакцинації, щоб включити більше категорій населення, а саме працівників сфери туризму, оскільки країна входить у літній період, під час якого зростає туристичний потік до Єгипту. Міністром видано розпорядження щодо подвоєння штату медичних бригад у центрах вакцинації по всій країні та збільшення щоденного робочого часу в цих центрах – з 9 ранку до 21 вечора, а також щодо збільшення кількості центрів вакцинації в масштабах країни зі 139 до 399.

Азербайджанська Республіка

Міністр освіти Азербайджану Е. Амруллаєв вважає правильним рішення перевести загальноосвітні установи країни на дистанційну форму навчання в короткостроковій перспективі, оскільки відновлення традиційної форми навчання в школах стане можливим тільки на початку наступного навчального року. На сьогодні 4–6 % серед загальної кількості інфікованих коронавірусом в Азербайджані за добу становлять учителі.

В Азербайджан із Південної Кореї у рамках платформи COVAX для використання в боротьбі з коронавірусом імпортовано вакцину «Vaxzevria». До кінця травня буде імпортовано ще 432 тисячі доз вакцини «Vaxevria”. Також 218 790 доз вакцини “Pfizer-BioNTech” будуть доставлені в Азербайджан протягом 8 тижнів.