05.10.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

10/5/2021
singleNews

ЄС

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало вводити третю дозу вакцини від COVID-19 BioNTech/Pfizer і Moderna людям з ослабленим імунітетом через 28 днів після другої дози. Відповідні рекомендації регулятор ЄС оприлюднив на своєму сайті. Згідно з нещодавно проведеним дослідженням, третя (бустерна) доза вакцини допомагає організму з ослабленим після трансплантації органів імунітетом виробляти антитіла. Відзначається, що немає прямих доказів того, що здатність виробляти антитіла захищає від коронавірусу, тому очікується, що додаткова доза підвищить захист у деяких пацієнтів. Так, агентство оцінило дані для вакцини Comirnaty (BioNTech/Pfizer), що показують підвищення рівня антитіл, коли бустерна доза вводиться приблизно через шість місяців після другої дози у людей у віці від 18 до 55 років. На підставі цих даних регулятор дійшов висновку, що ревакцинація може розглядатися мінімум через шість місяців після другої дози для людей у віці 18 років і старше.

Латвійська Республіка

Латвійське товариство лікарів і Латвійська асоціація молодих лікарів звернулися до уряду країни із закликом негайно ввести суворі обмежувальні заходи по боротьбі з коронавірусом. В іншому випадку лікарі фактично пророкують колапс системи охорони здоров'я і різке зростання кількості заражених.

Литовська Республіка

Міністерство соціальних справ Литви склало проект постанови, згідно з якою вакциновані від коронавірусу восени цього року літні люди отримають разову виплату в розмірі 100 євро. Згідно з проєктом міністерства, гроші за вакцинацію будуть запропоновані всім особам старше 75 років, які зроблять перше щеплення від COVID-19 після 1 вересня, а друге – не пізніше 1 грудня. Також виплата пропонується і людям 75-років і старше, які нині зроблять щеплення і до 1 квітня щепитимуться бустерною, тобто третьою або другою дозою залежно від обраної вакцини. Гроші пенсіонерам будуть виплачені в грудні і квітні.

Королівство Швеція

Шведське управління охорони здоров'я прийняло рішення рекомендувати вакцину американської фармацевтичної компанії Pfizer і її німецького партнера BioNTech для імунізації підлітків від 12 до 15 років проти коронавірусу.

США

Група вчених зі Збройних сил США здійснює розробку універсальної вакцини, здатної захистити від усіх типів коронавірусу. У світі над створенням «універсальної вакцини» працює всього близько 20 дослідницьких груп. Група вже провела випробування прототипу своєї вакцини на макаках. На цей момент вони аналізують дані раннього клінічного випробування вакцини на людях.

Мексиканські Сполучені Штати

Усього застосовано 101 782 415 доз вакцин від COVID-19 для щеплення 64 283 445 громадян. Із них повний курс вакцинації – дві або одну дози залежно від марки вакцини – пройшли 45 794 439 осіб, а частковий – одну дозу за необхідних двох, отримали 18 489 006 мексиканців та іноземців. Таким чином, уже провакциновано 72 % населення віком старше 18 років.

Республіка Індія

Верховний суд Індії ухвалив рішення уряду виплатити 674 доларів компенсації за кожну смерть через коронавірус. Суд визнав, що кожен, хто втратив рідних, має право на компенсацію відповідно до індійського закону про ліквідацію наслідків стихійних лих. Найближчі родичі померлої людини мають отримати цю компенсацію протягом 30 днів після подання заяви. Гроші мають виплачувати з бюджету штату, однак уже щонайменше два штати заявили, що це для них додаткове навантаження, тому було б краще, аби кошти надав федеральний уряд. Нині в Індії офіційно зареєстровано понад 447 тисяч смертей від COVID-19. Однак експерти вважають, що насправді від пандемії людей загинуло в 10 разів більше. В Індії закон про ліквідацію наслідків стихійних лих ухвалили 2005 року. Він передбачає підготовку стратегій помʼякшення наслідків і компенсацію за втрачені життя, травми та пошкоджене майно.

Республіка Індонезія

Уряд Індонезії з 14 жовтня планує відкрити аеропорт на курортному острові Балі для деяких міжнародних рейсів. Острів відкриють для рейсів із Південної Кореї, Китаю, Японії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Нової Зеландії. Мандрівники з цих країн після прибуття мають надати підтвердження бронювання готелю для обов’язкового восьмиденного карантину. В Індонезії, четвертій за чисельністю населення країні світу, зареєстровано понад 4,2 мільйона випадків COVID-19, з яких 142 261 – летальний. За останні кілька тижнів після піку в середині липня кількість інфікувань зменшилася.

Королівство Таїланд

У Таїланді стартувала кампанія вакцинації проти коронавірусу школярів – наступного місяця вони мають повернутися за парти після карантину. У столиці країни, Бангкоку, на щеплення записалися близько 88 % учнів віком від 12 до 18 років. За офіційними даними, загалом у країні пройти вакцинацію мають право близько 3,6 млн школярів. Щеплення їм робитимуть вакциною Pfizer/BioNTech. У Таїланді, населення якого становить 66 млн, уже пройшли повний курс щеплення близько 31 % жителів. Уряд країни планує якнайшвидше підвищити рівень імунізації населення. Насамперед – аби гарантувати безпеку для туристів після 18 місяців карантинних обмежень, що згубно вплинули на туристичну галузь.