07.06.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

6/7/2021
singleNews

Федеративна Республіка Німеччина

Влада Німеччини виключила Туреччину зі списку країн з високим ризиком зараження коронавірусною інфекцією нового типу. За даними Інституту Роберта Коха, Туреччина нині є країною з "нормальним" рівнем ризику, тому відпадає необхідність в обов'язковому десятиденному карантині для тих, хто приїздить звідти.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

У британському науковому середовищі продовжує точитися серйозна дискусія щодо ймовірності відтермінування повного скасування карантинних обмежень, запланованого урядом на 21 червня. Причини затримки ухвалення остаточного рішення – різкий стрибок у кількості нових випадків, які, головним чином, стали спричинені новими різновидами – індійським (Дельта) та непальським штамами коронавірусу.

Королівство Бельгія

Уряд Бельгії прийняв рішення почати ослаблення карантинних обмежень. Так, з 9 червня ресторанам і барам дозволять приймати відвідувачів у приміщенні. Про це заявив прем'єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо. Крім того, жителі країни, які отримали обидві дози вакцини від коронавірусу, будуть звільнені від тестування, коли вони повертатимуться з-за кордону.

Королівство Данія

Із 5 червня Данія скасувала обмеження на в'їзд для жителів Німеччини. Приїжджі з ФРН більше не повинні проходити карантин.

Республіка Албанія

У МЗС Албанії 5 червня повідомили, що кордони країни відкриті для прийому туристів – для в'їзду не буде жодних обмежень. Зазначається, що Албанія не вимагатиме на в'їзді пред'явлення паспортів вакцинації або негативних результатів тесту-ПЛР на коронавірус.

Республіка Польща

6 червня набрало чинності розпорядження Ради міністрів країни, що пом’якшує низку обмежень. Нові правила діятимуть до 25 червня. Незначним чином змінено вказівки щодо заборони зібрань, також і далі діятимуть обмеження щодо кількості осіб у храмах. Розпорядження дозволяє організацію таких подій, як виставки, ярмарки, конгреси, конференції, зустрічі. Скасовуються заборони щодо роботи будинків і осередків культури та груп продовженого дня, щодо ігрових кімнат, місць для танців, організації кінопоказів у будинках культури, кінотеатрах, на свіжому повітрі та в інших місцях.

Естонська Республіка

Естонія відкриває кордони для країн Європи. З 7 червня в'їзд без обмежень дозволений вже з 24 держав. Згідно з чинними правилами, карантин після прибуття потрібно дотримуватися при поверненні з країн, де рівень захворюваності становить понад 150 випадків на 100 тисяч осіб. З 7 травня по 13 червня 2021 року без обмежень в Естонію можна приїхати з 20 країн: Німеччини, Іспанії, Італії, Чехії, Австрії, Великої Британії, Угорщини, Румунії, Болгарії, Словаччини, Польщі, Португалії, Ірландії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Мальти, Монако, Сан-Марино, Ліхтенштейну, Швейцарії, Хорватії, Люксембургу, Франції.

Держава Ізраїль

Міністр охорони здоров'я Ізраїлю Юлій Едельштейн анонсував скасування з 15 червня в країні приписів про обов'язкове носіння захисних масок у приміщеннях. Едельштейн зазначив, що послаблення не поширюватиметься на школи.

Республіка Індія

В Індії триває низхідна тенденція у кількості зареєстрованих нових випадків захворювань на коронавірус. Окремі штати, зокрема найбільш постраждалий від пандемії штат Махараштра, поступово знімають раніше запроваджені карантинні обмеження, вишукуючи баланс між необхідністю стримування коронавірусу та підтримання економіки.

Влада Делі оголосила про часткове скасування обмежень: 7 червня знову відкриються ринки, магазини та супермаркети, які працюватимуть через день – по черзі; магазини, де продаються товари першої необхідності, а також аптеки, працюватимуть щодня; роботодавцям дозволяється повернути співробітників в офіси, однак лише за умови, що працюватимуть не більше 50 % від усього штату; роботу відновить і столичне метро, водночас кількість пасажирів не має перевищувати 50 % від звичайної.

Китайська Народна Республіка

Влада південної провінції Гуандун закликала населення не залишати місто за винятком випадків гострої необхідності, що обумовлене заходами з профілактики та протидії поширенню COVID-19. Так, починаючи з опівдня понеділка жителі мають надавати результати аналізу на нуклеїнову кислоту за 48 годин до запланованого виїзду чи вильоту зі свого населеного пункту.