08.06.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

6/8/2021
singleNews

ВООЗ

Яскрава нерівність у питанні розподілу вакцин проти COVID-19 створила "пандемію двох шляхів", в якій західні країни мають більше доз вакцин порівняно із біднішими країнами. Країни з низьким рівнем доходу мають лише 0,4 % всіх введених вакцин. Про це заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреїсус. Голова ВООЗ вкотре закликав розвинуті країни пожертвувати вакцини для бідніших країн.

Європейський Союз

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель закликав міжнародну спільноту до координації зусиль з метою досягнення мети вакцинації 60 % населення планети до середини 2022 року. "У разі збереження розриву в темпах вакцинації ми ризикуємо втратити намічену за останні десятиліття тенденцію скорочення бідності і нерівності у світі. Така негативна динаміка стримуватиме економічну активність і посилить геополітичну напруженість. Для економічно розвинених країн ціна бездіяльності буде вище колективних витрат на допомогу країнам світу у вакцинації. Тому ЄС вітає запропонований Міжнародним валютним фондом план з бюджетом $ 50 млрд, що передбачає вакцинацію 40 % населення планети у 2021 році і 60 % – до середини 2022 року", – сказав Боррель.

Королівство Бельгія

Влада Брюсселя прийняла рішення скасувати обов'язкову вимогу носити маски на вулиці, за винятком жвавих торговельних вулиць. Про це оголосив бургомістр Брюсселя Філіп Клоз.

Республіка Ірландія

В Ірландії, після більше ніж піврічної перерви, 7 червня відкрилися спортзали, паби, ресторани і розважальні заклади. Готелі можуть подавати їжу і напої на відкритому повітрі, а тренажерні зали, басейни і розважальні центри тепер можуть проводити індивідуальні тренування.

Королівство Іспанія

Іспанія прийматиме вакцинованих туристів з-за меж ЄС, якщо вони щеплені вакцинами, затвердженими у Євросоюзі, а також затвердженими ВООЗ. Вакциновані мандрівники зможуть в’їздити на територію країни, якщо завершили щеплення вакцинами Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Janssen – затвердженими у ЄС, а також китайськими Sinopharm та Sinovac, які отримали затвердження ВООЗ. У самому документі зазначається, що довідка про щеплення має бути видана компетентними органами країни мандрівника і засвідчувати, що остання доза вакцини була не раніше 14 днів до поїздки.

Італійська Республіка

Італія з 7 червня додатково скоротила комендантську годину у "жовтій зоні" за рівнем епідемічної небезпеки. У цих регіонах заборона на вихід з дому надалі діятиме з опівночі замість 23:00. Водночас іще чотири регіони – Абруццо, Умбрія, Лігурія та Венето – переходять до "білої зони", де комендантська година не діє і скасовано майже всі карантинні заборони.

Латвійська Республіка

Латвія планує поділитися з Грузією 15 тисячами доз вакцини від коронавірусу. Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс під час свого візиту до Тбілісі. Міністр не уточнив, які із затверджених у ЄС вакцин будуть у цій поставці. Раніше 15 тисяч доз вакцини Грузії пообіцяла надати Литва, поділитися вакциною планували також Естонія та Польща. Як раніше заявили в органах охорони здоров’я, вже гарантовані поставки вакцини до Грузії дадуть можливість збільшити темпи вакцинації в країні у чотири рази.

Федеративна Республіка Німеччина

З 7 червня у Німеччині всі охочі можуть подати заявку на вакцинацію, якщо їм виповнилося 12 років. Водночас німецькі лікарі закликають населення до терпіння, адже запасів вакцини та людського ресурсу наразі недостатньо.

Республіка Ірак

В Іраку не вистачає медичного кисню та вентиляторів.

У неділю в країні зафіксовано випадки смертельної чорної грибкової інфекції, яка сильно вражає Індію, повідомило Міністерство охорони здоров'я Іраку. «Ця хвороба добре відома й існує вже багато років, її легко діагностувати та лікувати", – сказав представник міністерства Саїф Аль Бадр. "Ми реєструємо це серед інших наслідків Covid-19, але все ще спостерігаємо обмежену кількість в масштабах всієї країни".

Королівство Саудівська Аравія

Влада Саудівської Аравії визнала еквівалентність вакцини Covishield вакцині AstraZeneca, яка затверджена в королівстві. Таким чином, громадянам України, які вакциновані двома дозами Covishield за 14 днів до поїздки, буде дозволено в’їзд до КСА без обов’язкового проходження карантину або самоізоляції.

Азербайджанська Республіка

З 7 червня в Азербайджані розпочинається застосування вакцини «Pfizer». Вакцинуватися в Бакинському центрі здоров'я та Центральній клінічній лікарні може будь-який громадянин старше 18 років, який не має протипоказань. Для цього особа повинна записатися в онлайн-чергу, скориставшись електронною послугою «Запис на вакцинування від COVID-19». Для другої дози повторний онлайн-запис не потрібний.