09.06.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

7/9/2021
singleNews

ВООЗ

ВООЗ включила варіант коронавірусу AT.1, виявлений у РФ в січні цього року, до списку для подальшого моніторингу. Російський штам уважно відстежуватимуть з 9 липня. Серед інших варіантів у списку є штами, виявлені раніше в США, Бразилії, на Філіппінах, в Індонезії, Колумбії та Великій Британії. Швейцарія стала першою країною за межами ЄС, COVID-сертифікат якої визнаватиметься в ЄС з 9 липня нарівні з подібними документами, що видані в країнах-членах Євросоюзу.

ЄС

Європейське агентство з попередження та контролю захворювань позначило як "зелену зону" за ситуацією з коронавірусом більшу частину країн ЄС та Європейської економічної зони. Про це свідчить оновлена мапа, яку публікують щотижня у четвер. На мапі від 8 липня вже більша частина території країн ЄС та Європейської економічної зони позначені зеленим, тоді як два тижні тому до зеленої зони віднесли приблизно половину території цих країн. До "жовтої" зони увійшла вся Ірландія та частина території Швеції, Норвегії, Фінляндії, Нідерландів, Греції та Бельгії. При цьому кілька тижнів тому у Швеції та Нідерландах ще були "червоні" зони. До червоної зони увійшла більша частина території Португалії та Іспанії (остання раніше була переважно "жовтою") і низка заморських територій Франції, а до темно-червоної, що означає найгіршу епідемічну ситуацію – лише Кіпр, який два тижні тому ще був жовтим. При цьому якщо у Португалії та Іспанії показник захворюваності на 100 тисяч населення за останні 2 тижні становить 240.53 та 215.12, для Кіпру це приблизно вдвічі більше – 493.13. Критеріями для поділу на зони є не лише виявлені випадки, а й тести відносно кількості населення та відсоток позитивних тестів серед усіх зроблених. На піку попередньої хвилі епідемії майже вся Європа була червоною або темно-червоною зоною.

Велика Британія

Незважаючи на різке та стале збільшення нових випадків захворювань на коронавірусну інфекцію, поточні карантинні обмеження в Англії будуть практично повністю скасовані 19 липня, про що підтвердив Прем’єр-міністр Б. Джонсон. На практиці це означає, що за два тижні:

жителі Англії зможуть збиратися з друзями в будь-якій кількості осіб з різних домогосподарств;

буде скасовано вимогу щодо дотримання соціальної дистанції. Але так зване «правило 1,5 метра» діятиме в аеропортах, щоб не допустити змішування туристів, які прибувають із країн «зеленого», «жовтого» та «червоного» списків;

відкриються для відвідання всі громадські заклади, без обмежень на кількість відвідувачів;

буде скасований ліміт на кількість відвідувачів для відвідування масових концертів і спортивних подій, матчів;

у магазинах і громадському транспорті можна буде перебувати без маски;

співробітники, котрі перебувають на так званій схемі «furlough», зможуть повернутися до роботи в офіси.

Королівство Данія

Рівень зараження в Данії продовжує свою висхідну траєкторію. Професор Т. К. Петерсен з Інституту Нільса Бора сказав, що цифри показують поширення вірусу з «тривожною швидкістю»: «На щастя, більшість із нас вакциновані, тому можуть протистояти інфекції. Але… молоді люди можуть заразити людей похилого віку, які не захищені на всі 100 %, тому ми повинні щепити всіх якомога швидше».

Латвійська Республіка

Протягом останнього тижня поширення індійського штаму Covid-19 (“дельта-штаму”) в Латвії зросла вдвічі.

Минулого тижня лабораторно проведено майже 200 позитивних тестів секвенції – це майже половина всіх виявлених випадків захворювання Covid-19. Індійський штам виявлений у 29 % випадків. Тижнем раніше цей показник становив 15 %.

У роботодавців буде право звільняти працівників, які до 15 вересня не отримають сертифікат Covid-19, що підтверджує вакцинацію або факт перенесеної хвороби. Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів Латвії. Також прийнято рішення про обов’язкову вакцинацію працівників закладів охорони здоров’я, соціального догляду, освіти.

Королівство Нідерландів

На цей час у відділеннях інтенсивної терапії нідерландських медичних установ перебувають менше 100 хворих на коронавірус. Зменшення кількості хворих у відділеннях інтенсивної терапії зафіксовано вперше з 22 вересня 2020 року.

Французька Республіка

Франція вважає, що країнам ЄС не слід визнавати вакцини від коронавірусу, створені в Росії та Китаї. Про це заявив держсекретар при МЗС Франції Клеман Бон. "На цей час визнаних вакцин у Франції та Європі, а також у низці інших країн, всього чотири. Відносно ж ряду інших вакцин, зокрема російських і китайських, Франція каже своїм партнерам: “Будьте обережні, скажіть „ні“ цим вакцинам”, — заявив Бон.

Швейцарська Конфедерація

Швейцарія стала першою країною за межами ЄС, COVID-сертифікат якої визнаватиметься в ЄС з 9 липня нарівні з подібними документами, що видані в країнах-членах Євросоюзу, повідомив речник ЄС Крістіан Віганд (Christian Wigand). Він зауважив, що такі само документи з даними щодо вакцинації, набутого імунітету або тестування, які були видані в ЄС, визнаватимуться у Швейцарії.

Королівство Швеція

З липня п. р. уряд Швеції дозволив в’їзд у країну мандрівникам із США, Сербії, Тайваню, Північної Македонії, Макао, Лівану, Гонконгу, Албанії, Данії, Ісландії, Фінляндії та Норвегії.

Туристам з інших країн ЄС на в’їзді до Швеції необхідно пред’явити документи, що засвідчують повну вакцинацію або успішне одужання після інфікування COVID-19.  

Зі свого боку громадяни США можуть в’їхати у Швецію, пред’явивши один із наступних документів: свідоцтво про вакцинацію; негативний результат тесту на COVID-19; документальні докази одужання від COVID-19. 

Канада

У провінції Онтаріо вперше від жовтня 2020 року не зафіксували жодної смерті від коронавірусу за добу.

Міністерство охорони здоров’я Канади заявило, що у червні приблизно 1,3 мільйона канадців зробили щеплення проти коронавірусу двома різними вакцинами. Опублікований звіт про перебіг масової вакцинації в країні свідчить про те, що близько 6,5 мільйона людей з 31 травня по 26 червня отримали другу дозу вакцини проти COVID-19, а кожен п’ятий канадець обрав інший препарат, відмінний від того, що був уведений під час першого щеплення.

Головний санітарний лікар Онтаріо повідомив, що з вересня навчання в школах, а також у багатьох коледжах та університетах, буде повністю стаціонарним. Тому він закликав усіх підлітків віком від 12 років вакцинуватися проти COVID-19 до початку нового навчального року.

Грузія

Заступниця міністра охорони здоров'я Грузії Тамар Габунія зазначила, що велика частина населення віддає перевагу вакцині Pfizer, тому найближчим часом у Грузії розпочнеться масова кампанія з вакцинації цим препаратом. Водночас суспільство не повинно втрачати дорогоцінний час в очікуванні Pfizer, оскільки вакцини Sinopharm, Sinovak та AstraZeneca теж мають високу ефективність.

Японія

Організатори Олімпійських ігор заборонили всім глядачам бути присутніми на Іграх в Токіо після того, як прем'єр-міністр Японії оголосив надзвичайний стан у місті-організаторі. Прем'єр-міністр Йосіхіде Суга сказав, що четвертий надзвичайний стан в Токіо почнеться у понеділок – за 11 днів до відкриття Ігор – і завершиться 22 серпня, за два дні до початку Паралімпійських ігор. Медичні консультанти заявили, що відсутність глядачів на Іграх буде найменш ризикованим варіантом на тлі стурбованості громадськості тим, що прибуття десятків тисяч спортсменів, офіційних осіб, спонсорів і допоміжного персоналу може спровокувати нову хвилю інфекцій.

Федеративна Республіка Бразилія

З підтвердженням випадків зараження варіантом Delta в місті Сан-Паулу на початку цього тижня уряд штату Сан-Паулу визнав, що штам, вперше виявлений в Індії, передається громадою в столиці. Циркуляція мутації була перевірена серед людей, які не виїжджали за кордон. Завдяки цьому штат Сан-Паулу вивчає питання  скорочення періоду між першою та другою дозами деяких вакцин, щоб спробувати виконати графік імунізації для якомога більшої кількості людей.