11.02.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

2/11/2021
singleNews

Австрійські дослідники зазначають, що штам B.1.351 не піддається вакцині групи «AstraZeneca», яка проти нього ефективна лише на 10%. У Хорватії підтверджено перші три випадки зараження британським штамом коронавірусу. У Китаї завершила роботу делегація ВООЗ.

Федеративна Республіка Німеччина

У Німеччині продовжені карантинні заходи до 7 березня. Водночас з 1 березня дозволено працювати перукарням за умови дотримання правил гігієни.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

З 15 лютого розпочинається посилене застосування протоколів тестування усіх людей, які прибули з-за кордону. Розглядаються варіанти, за яких усі, хто прибуває до Великобританії міжнародними рейсами, мають пройти тестування на COVID-19 на другий та восьмий дні самоізоляції в окремо відведених готелях.

Громадянам, які будуть прибувати до Великобританії з країн «червоного списку», доведеться покрити витрати в розмірі близько 1750 фунтів стерлінгів за карантин у готелі, включно з витратами на транспорт та додаткове тестування.

Республіка Австрія

Дослідницький центр молекулярної медицини Академії наук Австрії заявив, що загальна тенденція до збільшення кількості нових варіантів вірусу SARS-CoV-2 в країні продовжується. Австрійські дослідники також зазначають, що штам B.1.351 не піддається впливу вакцини групи «AstraZeneca», яка проти нього ефективна лише на 10%. Компанія-виробник вакцини «AstraZeneca» планує адаптувати вакцину під південноафриканський штам, проте такі роботи триватимуть близько 8 місяців.

Республіка Хорватія

У Хорватії підтверджено перші три випадки зараження британським штамом коронавірусу, серед заражених – трирічна дитина.

Республіка Чорногорія

Уряд Чорногорії ввів комендантську годину з 21:00 до 5:00 і обмежив міжміське сполучення у вихідні дні у зв'язку з різким погіршенням епідеміологічної обстановки. Ресторани і кафе повинні обмежити свою роботу і закриватися о 18 годині.

Особливі заходи запроваджені в туристичних центрах Чорногорії – Будві та Тіваті. Тут забороняється робота кафе, ресторанів, магазинів (крім продовольчих). Також заборонені масові зібрання людей.

Естонська Республіка

На території Естонії виявлено вже 30 випадків захворювання на британський різновид штаму коронавірусу, який легше проникає в організм і важче виявляється. Не виключено, що Естонія знову перейде до дистанційного навчання та роботи держорганів. Основний спалах коронавірусу відбувся в районі Іда Вірума, що межує з РФ. Депутати парламенту внесли пропозицію посилити в цьому районі карантинні обмеження.

Китайська Народна Республіка

У Китаї завершила роботу делегація експертів ВООЗ, за підсумками якої розглядається чотири версії щодо причин виникнення COVID-19: зараження від тварин, потрапляння вірусу на заморожених продуктах, передача від людини та витік з лабораторії.