12.03.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

3/12/2023
singleNews

«Сполучені Штати та Європейський Союз зайняли рішучу та єдину позицію проти незаконної, невиправданої та неспровокованої війни росії проти України.... путін думав, що він нас розділить, а ми єдині як ніколи. Ми разом непохитно підтримуємо Україну стільки, скільки буде потрібно», – йдеться у спільній заяві президента  США Джо Байден і президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Свобода кожної країни висловлювати свою думку не означає, що всі точки зору однаково прийнятні, зокрема і які засновані на брехні, в яких росія є непереможною, – вважає голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель. «Безумовно, якби росія не напала на одну з головних житниць світу, ситуація була б кращою, адже одна Україна годує понад 400 мільйонів людей», – заявив Боррель. За його словами, саме рф навмисно уповільнює експорт і підвищує ціни через високі витрати на очікування. Тому він вважає, що росії під час зустрічі G20 у Нью-Делі не вдалося заперечити або виправдати свою агресивну війну.

Прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін зазначила, що Фінляндія могла би разом з іншими союзниками розглянути надання Україні винищувачів.

Колишня президентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Захід має допомогти Україні винищувачами якнайшвидше.

Данія розраховує передати Україні перші Leopard 1 протягом весни.

Пакистан може надіслати Україні 44 танки Т-80УД із покращеним дизельним двигуном українського виробництва в обмін на фінансову допомогу від Заходу. Із липня 2022 року Пакистан постачає Україні боєприпаси для артилерії та танків через повітряну колію, створену Великою Британією.

Співголова німецької партії «Союз 90/Зелені» Омід Нуріпур вважає, що Німеччина має прискорити темпи військової допомоги Україні.

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні анонсував проведення 26 квітня конференції з питань відбудови України.

Уряд Канади  оголосив про заборону імпорту російської сталі та алюмінію в межах режиму санкцій.

Європейський Союз планує звернутися до третіх країн, які за останній рік різко збільшили імпорт передових технологій та інших товарів із ЄС, з пропозицією посилити торговельний контроль, аби унеможливити  використання росією цього шляху для обходу санкцій.

Литовський парламент  одноголосно ухвалив резолюцію, в якій закликає не допустити російських і білоруських спортсменів  до участі в Олімпійських іграх та інших міжнародних змаганнях. Водночас Уряд Сполученого Королівства звернувся до компаній-спонсорів Олімпійських ігор із закликом тиснути на Міжнародний олімпійський комітет, щоб унеможливити участь російських і білоруських спортсменів  у Літніх олімпійських іграх–2024  у Парижі.

рф

росстат повідомив, що за підсумками 2022 року, 15,3 млн росіян, або 10,5 % населення рф, мають доходи нижчі за межу бідності.

Наглядова рада московської біржі вирішила зменшити виплату дивідендів за 2022 рік до 30 % прибутку, що дуже розчарувало інвесторів: 10 березня котирування акцій впали на 2,8 %, а за підсумками основної торгової сесії вони втратили 6,3 %. Дивідендна політика мосбіржі передбачає виплату дивідендів у розмірі не менше 60 % від чистого прибутку, за 2017–2020 роки торговий майданчик виплачував дивіденди, виходячи з розрахунку 85–89 % чистого прибутку. У 2022 році (за підсумками 2021 року) мосбіржа взагалі не платила дивіденди: «зупинення (виплат дивідендів) – виключно вимушений захід, пов’язаний із періодом турбулентності», – наголосив голова наглядової ради швєцов.

Через масовий виїзд росіян з країни 2022 року оренда складів індивідуального зберігання (self storage) досягла 87,8 % їхнього загального обсягу за одночасного зростання вартості на 23 % – до 2,1 тис. руб. за 1 кв. м на місяць. Оренда вуличних контейнерів подорожчала на 13 %, до 1,1 тис. руб. за 1 кв. м на місяць.

Згідно з повідомленням бєлстату, в лютому інфляція в білорусі становила 1,3 %. Продовольчі товари стали дорожчими на 1,1 %, непродовольчі – на 0,5 %, а платні послуги – на 2,7 %. За січень–лютий ціни на товари та платні послуги зросли на 2 %. Найпомітніше за два перші місяці подорожчали послуги – на 3,4 %, а продукти – на 2,3 %.

Самопроголошений президент білорусі алєксандр лукашенко підписав указ, згідно з яким передбачається закликати у 2023 році до збройних сил 230, а до прикордонної служби – 20 офіцерів запасу.