12.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

11/12/2021
singleNews

Французька Республіка

Міністр охорони здоров’я О. Веран зазначив, що нинішня ситуація у Франції є однозначним початком 5-ї хвилі епідемії, яка також почалась і у сусідніх країнах. Крім того він повідомив, що рішення про вакцинування дітей віком від 5 до 11 років прийматиметься у грудні 2021 року. Старт цієї кампанії може початися не раніше 2022 року після отримання усіх медичних висновків.

Із 11.11.2021 року невакциновані особи з 8 країн-членів ЄС при в’їзді до Франції повинні надавати негативний тест на коронавірус, зроблений не пізніше 24 годин (Німеччина, Австрія, Бельгія, Греція, Угорщина, Ірландія, Нідерланди та Чеська Республіка).

Із 15 грудня 2021 року Франція зупиняє дію санітарних пропусків осіб, які старше 65 років і не зробили третю вакцинацію, якщо після другого уколу пройшло більше 6 місяців. Із 1 грудня 2021 року вакцинація третьою дозою стає доступною для осіб від 50 років. Прогнозується, що аналогічний захід із обмеженням дії санітарних пропусків цієї категорії буде введено наприкінці січня – початку лютого 2022 року.

Грузія

Із 11 листопада в Грузії дозволено використання вакцини Pfizer для дітей віком 12–15 років, а також використання третьої дози для дорослих (через 6 місяців після другої дози).

Ісламська Республіка Іран

На даному етапі 1 із 31 провінції країни знаходиться в «червоній» зоні, 16 – в «помаранчевій», 14 – в «жовтій».

За словами представників міністерства охорони здоров’я Ірану, очікується введення сертифікату про вакцинацію, виданого не пізніше ніж за два тижні до в’їзду, як обов’язкового документа для прибуття в країну.

Королівство Саудівська Аравія

МОЗ країни повідомило, що вакцинація всіх вікових і цільових груп третьою бустерною дозою наразі буде проводитись виключно вакциною Pfizer-Biotech, незалежно від типу вакцини, яку людина отримала раніше.

Республіка Індія

Із 12.11.2021 Індія запровадила нові правила для пасажирів міжнародних авіасполучень, які прибувають до Делійського міжнародного аеропорту. Зазначеними правилами передбачено завчасне подання відомостей на сайті www.newdelhiairport.in та завантаження негативного ПЛР-тесту, зробленого не пізніше 72 годин до вильоту.

Невакциновані або частково вакциновані особи по прибуттю до аеропорту мають здати тест та у подальшому упродовж 7 діб перебувати на карантині. На 8-й день такі особи мають повторно здати тест.