13.09.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

9/13/2021
singleNews

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Міністр охорони здоров'я і соціальних справ Великої Британії Саджид Джавід заявив, що влада Сполученого Королівства розраховує у вересні почати програму з ревакцинації населення від коронавірусу протягом тижня. Спільний комітет з вакцинації та імунізації (JCVI, який консультує МОЗ країни) повідомив у попередньому порядку, що підтримує це, але потрібно провести додаткову роботу.

Королівство Нідерланди

За інформацією Національного інституту охорони здоров’я Нідерландів темпи поширення коронавірусу в країні несуттєво зросли за останній тиждень.

25 вересня впроваджується чергове послаблення карантинних обмежень, буде скасовано правило дотримуватися дистанції 1,5 метра. Обов’язковим залишається сертифікат про вакцинацію чи негативний результат тесту на коронавірус під час відвідування, зокрема, кінотеатрів, культурних центрів чи ресторанів. Захисна маска для обличчя також залишається обов’язковою у громадському транспорті. Ресторани, як і раніше, можуть працювати лише до 00:00, а дискотеки залишаються закритими.

Словацька Республіка

Міністр охорони здоров'я Словаччини В. Ленгварскій повідомив, що з 13 вересня починають робити щеплення третьої дозою вакцини від коронавірусу. Його робитимуть охочим не раніше, ніж через вісім місяців після завершення попереднього курсу.

Щеплення третьої дозою вакцини повинні найперше отримати медики й громадяни, які входять до групи ризику – жителі старше 60 років і особи з хронічними захворюваннями. Найближчим часом щеплення зможуть зробити вчителі і співробітники служби соціальної опіки. Потім черга дійде до інших охочих жителів Словаччини.

Федеративна Республіка Німеччина

13 вересня розпочинається загальноєвропейський тиждень вакцинації #HierWirdGeimpft. У своєму поточному подкасті канцлер А. Меркель знову закликала людей зробити щеплення: «вакцинація ніколи не була простішою і швидшою». При цьому А. Меркель відзначила створені порівняно нескладні можливості для цього – наприклад, у трамваї, у місцях швидкого приготування їжі, на футбольних полях або в мечетях. Зокрема, протягом тижня сенат Берліна хоче надати ще більший поштовх кампанії вакцинації проти коронавірусу новими креативними пропозиціями щодо вакцинації. Люди зможуть зробити щеплення у певні дні в зоопарку, на ринковій площі в старому місті Шпандау, під час футбольного матчу «Герти», в залі під час хокейного матчу «Білих медведів» або ж отримати ваучер після вакцинації на шашлик або дьонер-кебаб. Однією з умов щеплень є використання вакцини «Moderna».

Чеська Республіка

Прес-секретар міністерства охорони здоров'я республіки Даніел Кеплен заявив, що в жовтні закінчується термін придатності 55 тис. доз вакцин виробництва AstraZeneca і переважну більшість із них, можливо, необхідно буде знищити, оскільки закон не дозволяє передати їх в дар. Приблизно 10 тис. доз медики зможуть використовувати для введення другого щеплення. Якщо решта 45 тис. доз не будуть використані, вони мають бути утилізовані. Протягом поточного місяця тут були використані лише 800 доз. У вересні в республіці через прострочений термін придатності було знищено 20 тис. доз цього препарату.

Держава Катар

Влада Катару оголосила про початок з 15 вересня п. р. вакцинації третьою дозою вакцин «Pfizer/BioNTech» та «Moderna» осіб з «групи ризику», а саме: людей старше 65 років, тих, хто страждає на хронічні захворювання (астму, гостру хронічну легеневу недостатність, хвороби серцево-судинної системи, нирок та печінки, рак, діабет тощо), працівників сфери охорони здоров’я, правоохоронних та спеціальних органів.

Арабська Республіка Єгипет

Протягом останніх тижнів спостерігається безперервне збільшення щоденного зараження коронавірусом, оскільки країна увійшла у четверту хвилю пандемії, яка прогнозовано досягне свого піку наприкінці вересня та на початку жовтня п. р.

Задля зниження негативних наслідків для населення країни, владою вживаються заходи щодо збільшення кількості центрів з вакцинації, наявності вакцин, проводяться просвітницько-роз’яснювальні кампанії.

За даними Міністерства охорони здоров’я та народонаселення Єгипту, загальна кількість центрів вакцинації в країні досягла 777, зокрема 60 в університетах і 180 для подорожніх, на додаток до функціонування 1 300 мобільних бригад вакцинації по всій країні.

Міністр охорони здоров’я Хала Заєд зазначила, що республіка все ще розглядає можливість проведення щеплення вакцинами проти коронавірусу громадянам, які були щеплені принаймні 6-8 місяців тому.

Грузія

За інформацією заступника міністра охорони здоров'я Грузії Георгія Ціцколаурі, Грузія отримала у подарунок від товариства Червоного Хреста 100 тисяч доз вакцини «Сінофарм».

Китайська Народна Республіка

Влада повіту Сянью провінції Фуцзянь на сході Китаю класифікувала селище Фентін як зону з високим рівнем епідеміологічного ризику. З п'ятниці в цьому повіті було виявлено шість підтверджених випадків зараження COVID-19 і 18 безсимптомних носіїв коронавірусу, що заразилися локально. Повітовий штаб з реагування на епідеміологічну ситуацію порадив місцевим жителям працювати з дому і носити маски в громадському транспорті, а також вимагає уникати великих скупчень людей. Робота музеїв, кінотеатрів та інших розважальних закладів у повіті була припинена, при цьому були обмежені як кількість покупців у супермаркетах, так і потік відвідувачів у місцях надання основних послуг. Нині проводиться секвенування вірусного генома з 19 зразків.  Попередньо штам коронавірусу ідентифікований як висококонтагіозний штам "Дельта".