14.07.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

7/14/2021
singleNews

ЄС

Країни ЄС мають право ввести обов’язкову вакцинацію свого населення від коронавірусу, якщо цього вимагатиме санітарна ситуація. Про це заявив у вівторок представник Єврокомісії Стефан Де Кеєрсмакер. “Питання про те, необхідна чи ні обов’язкова вакцинація, – це питання, що перебуває в компетенції держав ЄС, і вони мають прийняти остаточне рішення самостійно. Єврокомісія вважає найважливішим завданням продовження вакцинації, – заявив він. – Від держав-членів залежить, які заходи вони мають намір прийняти, щоб забезпечити вакцинацію свого населення”. Він підкреслив, що Єврокомісія “продовжує прагнути досягнення мети вакцинувати 70 % дорослого населення ЄС до кінця липня”.

Федеративна Республіка Німеччина

Міністр охорони здоров’я ФРН Єнс Шпан закликав до диверсифікації та розширення пунктів вакцинації населення задля якомога швидшого збільшення чисельності вакцинованих осіб перед осіннім періодом. Зокрема, він наполягає на необхідності встановлення мобільних пунктів вакцинації в усіх можливих громадських місцях.

Королівство Швеція

Відповідно до рекомендацій Ради Європи Швеція послабила обмеження для туристів з Албанії. Тепер албанці, за наявності негативного результату ПЛР-тесту (зробленого протягом 48-годин до прибуття), матимуть право приїжджати у Швецію навіть для туризму та відвідування родичів і друзів.

Канада

Уряд Квебеку повідомив, що починаючи з вересня провінція має намір вимагати підтвердження вакцинації від жителів, які хочуть відвідувати ресторани та бари, тренажерні зали, концерти та інші заходи у регіонах з високим рівнем зараження на COVID-19. Для цього буде запроваджена власна система «паспортів вакцинації».

Уряд Манітоби вже почав видавати жителям провінції картки підтвердження імунізації.

Водночас прем’єр Альберти Дж. Кенні заявив, що провінція не буде впроваджувати власну систему «ковідних паспортів». За його словами, ці сертифікати вакцинації загалом суперечать Закону про медичну інформацію та, ймовірно, Закону про конфіденційність і захист персональних даних. Прем’єр Альберти також додав, що провінція внесла зміни до свого Закону про охорону здоров’я, скасувавши постанову, яка дозволяє примушувати до вакцинації.

Південно-Африканська Республіка

Президент країни Сиріл Рамафоса заявив, що оскільки ПАР переживає третю хвилю епідемії коронавірусу, що є більш складною, країна залишиться на четвертому рівні локдауну ще 14 днів.

Малайзія

Коментуючи ситуацію із різким спалахом інфікувань Covid-19, Генеральний директор МОЗ  Малайзії д-р Нур Хішам Абдулла зазначив, що це пов’язано як із проведенням масштабних тестувань на фабриках, заводах, підприємствах та повністю заблокованих територіях, де виявлено кластери захворювань, так і внаслідок стрімкого поширення високопатогенного штаму Дельта.  За прогнозами посадовця, протягом найближчих двох-трьох тижнів слід очікувати подальшого погіршення епідемічної ситуації.

Грузія

За інформацією керівника Національного центру з контролю захворювань Амірана Гамкрелідзе, центр планує звернення до Координаційної ради з пропозицією про посилення контролю за дотриманням коронавірусних регуляцій, оскільки населення фактично почало їх ігнорувати. За оцінками А. Гамкрелідзе, епідемічна ситуація в країні погіршується. Тому очікується збільшення кількості випадків інфікування.