15.02.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

2/15/2021
singleNews

У Сполучених Штатах Америки зробили понад 50 млн щеплень від COVID-19. Система примусового карантину в готелях Англії, яка розпочалася 15 лютого, буде однією з найсильніших у світі. У Чехії продовжено надзвичайний стан через пандемію коронавірусу до 28 лютого. У Японії схвалено вакцину компанії Pfizer для використання на території країни.

Французька Республіка

У Франції найбільшу тривогу викликає поширення нових штамів коронавірусу. У порівнянні з минулим тижнем кількість випадків «британського» штаму збільшилася з 14% до 25%.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Система примусового карантину в готелях Англії, яка розпочалася 15 лютого, буде однією з найсильніших у світі. В основних транспортних хабах – аеропортах та залізничних вокзалах будуть розгорнуті додаткові сили поліції для посиленого контролю за  виконанням нових карантинних правил.

Велика Британія вакцинувала вже понад 15 мільйонів жителів. Нині уряд планує вакцинувати людей, які входять до чотирьох основних пріоритетних груп, зокрема й тих, хто старше 70 років.

Уряд Великої Британії розглядає введення паспортів вакцинації для відновлення подорожей. Передбачається, що так звані COVID-паспорти можуть діяти як для внутрішніх, так і для міжнародних поїздок. Також вони можуть стати допуском для іншої активності, яка зараз обмежена або заборонена. Можлива схема використання цього документа передбачає пред'явлення його для відвідування пабів, ресторанів, магазинів і різних заходів.

Чеська Республіка

Уряд Чехії продовжив надзвичайний стан через пандемію коронавірусу на 14 днів – до 28 лютого. Таке рішення було прийнято на вимогу губернаторів. Усі губернатори Чехії, зокрема й мер Праги, звернулися до уряду з проханням продовжити надзвичайний стан в країні.

14 лютого через значне поширення в Чехії «британського» штаму COVID-19 ФРН оголосила про закриття кордону із Чеською Республікою та введення суворого прикордонного контролю.

Італійська Республіка

Італія запровадила жорсткіші правила перевірки приїжджих з Австрії з метою захисту від поширення нових штамів коронавірусу. Таким чином країна прагне захиститися від південноафриканської мутації, яка поширюється в Австрії. Нові правила, які набули чинності 14 лютого, передбачають, що люди, які провели в Австрії понад 12 годин (навіть транзитні пасажири), повинні на кордоні пред'явити негативний тест на коронавірус. Тест має бути зроблений не більш ніж за 48 годин до прибуття на кордон. В Італії подорожні мають відбути двотижневий карантин, після якого треба буде зробити ще один тест.

Словацька Республіка

Із 15 лютого рішенням уряду Словаччини запроваджені жорсткіші карантинні заходи: продовжується термін самоізоляції з 10 до 14 днів, посилюється обмеження при в’їзді в країну, зокрема запроваджується обов’язкова самоізоляція на 14 днів.

Із 17 лютого посилюється контроль на всіх ділянках державного кордону. Уряд Словаччини не рекомендує громадянам виїжджати за кордон.

Швейцарська Конфедерація

Федеральна митна адміністрація Швейцарії (ФМА) повідомила, що після введення у Швейцарії обов’язкової вимоги пред’являти результати негативного ПЛР-тесту для усіх осіб, які потрапляють в країну авіаційним транспортом, та для усіх подорожніх, які прибувають з держав із високими показниками зараження на COVID-19, різко зросла кількість підроблених результатів тестів.

Протягом останнього тижня фальшиві результати тестів COVID-19 виявлялися на кордоні, в аеропортах та на міжнародних залізничних і автобусних лініях. За швейцарським законодавство підробка, продаж та придбання фальшивого негативного тесту на COVID-19 є кримінальним злочином, який може каратися строком тримання під вартою від 3 діб до позбавлення волі на 5 років, в залежності від обставин злочину.

Держава Ізраїль

В Ізраїлі дозволили відновити роботу музеїв і бібліотек, а також проводити культурні заходи із дотриманням певних вимог. Міністр у справах культури і спорту Хілі Трупер заявив, що робота культурних установ, зокрема музеїв та міських бібліотек, розпочнеться 23 лютого.

Сполучені Штати Америки

У Сполучених Штатах Америки зробили понад 50 млн щеплень від COVID-19.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США дозволила компанії Moderna збільшити до 40% кількість доз вакцини від COVID-19 в ампулі. Повідомляється, що в одній ампулі буде 14 доз замість 10. У заяві Moderna зазначається, що зміни можуть бути внесені протягом двох-трьох місяців.

Канада

Всі десять провінцій Канади повідомили про виявлення нових штамів коронавірусу. Водночас у країні поступово послаблюють обмежувальні заходи за умови дотримання усіх рекомендацій.

Японія

Міністерство охорони здоров'я, праці і добробуту Японії схвалило вакцину від коронавірусу компанії Pfizer для використання на території країни. Затвердження вакцин в Японії зазвичай займає від одного до двох років.  Але уряд скоротив період вивчення до двох місяців, скасувавши вимогу про проведення великих клінічних випробувань третьої фази в Японії.

Очікується, що вакцинація розпочнеться у другій половині лютого і пройде в кілька етапів. В першу чергу вона торкнеться приблизно 4 млн медичних і соціальних працівників. У другу чергу будуть вакциновані майже 36 млн осіб старше 65 років.

У Японії вступив у дію новий закон, що передбачає штрафи для фізичних та юридичних осіб, які не дотримуються обмежувальних заходів проти поширення коронавірусу. Він передбачає штраф до 500 тис. єн ($ 4,7 тис.) за відмову пацієнта від госпіталізації, 300 тис. єн (близько $ 2,8 тис.) доведеться заплатити тим, хто відмовиться від запропонованого медогляду. Аналогічний за розміром штраф передбачений і для представників бізнесу, зокрема барів і ресторанів, які не виконують рекомендації влади щодо припинення роботи у визначений час. Ці заходи поширюються тільки на ті регіони країни, де діє режим надзвичайної ситуації, а також регіони, де місцева влада встановила третій або вищий (за чотирибальною шкалою) рівень загрози поширення інфекції.