16.02.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

2/16/2021
singleNews

З першого березня в аптеках Австрії будуть доступні безкоштовні «самотести» на коронавірус. Німеччина визначила австрійський Тіроль і прикордонні райони Чеської Республіки «зонами вірусної мутації». Генеральна прокуратура КНР розсліду’ злочини, пов’язані з підробкою вакцин від COVID-19.

Федеративна Республіка Німеччина

Німеччина зупинила більшість поїздок між регіонами на сході та півдні країни, а також у сусідні Чехію та Австрію для недопущення поширення мутацій COVID-19 в країні.

Термін дії обмежень становить не менше 10 днів. Німеччина визначила австрійський Тіроль і прикордонні райони Чеської Республіки «зонами вірусної мутації».

Зазначене рішення було прийнято Федеральним урядом Німеччини після того, як південноафриканський варіант коронавірусу «B.1.351» був виявлений в австрійському Тіролі.

Республіка Австрія

З першого березня в аптеках Австрії будуть доступні безкоштовні «самотести» на коронавірус. Передбачається, що на одну особу буде доступно близько п’яти «самотестів» на місяць, які, проте, призначені виключно для самоконтролю та не надаватимуть можливість відвідувати заклади сфери послуг. Загалом на даний час в Австрії можна пройти тестування на наявність коронавірусної інфекції у понад 500 випробувальних станціях федеральних земель та муніципалітетів, а також у понад 800 аптеках країни, які пропонують безкоштовні тести на антиген. Завдяки розширеній стратегії тестування федеральний уряд очікує близько 3,5 мільйона тестів на Covid-19 щотижня.

Французька Республіка

У Франції змінено санітарний протокол у школах у частині виявлення нових штамів. Зокрема, закриття класів відбуватиметься лише у випадках поширення «південноафриканського» чи «бразильського» штамів. Експерти припускають, що це рішення зумовлене тим, що «британський» штам стає уже звичним у країні.

Румунія

15 лютого в Румунії розпочався процес вакцинації населення вакциною від COVID-19 виробництва компанії AstraZeneca.

Держава Катар

Міністерство охорони здоров’я Катару з 15 лютого оновило «зелений» список країн з низьким рівнем поширення коронавірусу. До цього списку, який налічує 18 держав, з європейських країн віднесено лише Ірландію та Ісландію. Враховуючи погіршення епідеміологічної ситуації, катарський МОЗ повідомив про обов’язкове перебування на 14-добовому карантині усіх без винятку осіб, які прибувають до емірату з країн «червоного» списку (7 діб – у спеціально визначених готелях, решта 7 діб – вдома).

Китайська Народна Республіка

Генеральна прокуратура КНР зосереджує зусилля на розслідуванні злочинів, пов’язаних з підробкою вакцин від COVID-19. Так, нині здійснюється понад 20 проваджень. Зокрема, були виявлені ділки, що виробили 58 тис. підроблених доз з використанням фізіологічних розчинів і отримали від їх продажу 2,8 млн дол. США.