16.07.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

7/16/2021
singleNews

ВООЗ

Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я заявив, що розслідуванню причин пандемії COVID-19 в Китаї перешкоджає відсутність необроблених даних у перші дні поширення там, і закликав до більшої прозорості. Група під керівництвом ВООЗ провела з китайськими дослідниками чотири тижні в місті Ухань і його околицях та заявила в спільному березневому звіті, що вірус, імовірно, передався від кажанів людині через іншу тварину. У ньому йшлося про те, що «проникнення через лабораторний інцидент вважалося вкрай малоймовірним», але країни, включаючи США, та деякі вчені залишилися незадоволені. «Ми просимо Китай бути прозорим, відкритим і співпрацювати, – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреїсус на пресконференції у четвер. – Ми зобов'язані мільйонам постраждалих і мільйонам загиблих дізнатися, що сталося».

Королівство Нідерланди

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте визнав, що уряд допустив помилку, занадто швидко послабивши заходи по боротьбі з коронавірусом наприкінці червня.

Французька Республіка

Компанія-розробник вакцини Pfizer/BionTech заявила, що бустерна третя доза вакцини для посилення імунітету проти штаму «дельта» буде доступна протягом трьох місяців.

13 липня 2021 року міністр охорони здоров’я Франції О. Веран заявив, що відтепер у Франції вакцинованими вважатимуться особи, які отримали другу дозу вакцини, вже через тиждень, хоча на європейському рівні ця норма залишатиметься у два тижні. Таке рішення очевидно направлене на зниження напруження у населення напередодні відпусток, а також як конкурентний захід у боротьбі за подорожувальників.

Франція планує узаконити обов’язковість 10-денної ізоляції осіб та передбачити значні фінансові санкції за її порушення. Законопроєкт передбачає штраф у розмірі 45 тис. євро для комерційних та інших структур, які порушуватимуть санітарні норми. Такий же штраф у 45 тис. євро передбачено для магазинів і місць культури, які не виконують вказівки управління охорони здоров'я. Законопроєкт має бути обговорений у Раді міністрів до понеділка 19 липня та поданий у парламент 21 липня.

Королівство Швеція

Агентство охорони здоров'я Швеції оголосило про те, що з 15 серпня п. р. розпочнеться вакцинація осіб, які народилися в 2005 році. Під час вакцинації використовуватиметься РНК-вакцина Pfizer/Biontech.

Королівство Саудівська Аравія

Помічник заступника міністра охорони здоров’я з питань профілактики здоров’я доктор Абдулла Муфарріх Ассірі заявив, що в королівстві вакциновано однією дозою 70 % дорослого населення.

Жителям Саудівської Аравії під час реєстрації на вакцинацію через додаток «Sehhaty» дозволено вибирати вакцину, якою вони хочуть бути щеплені: Pfizer, Covishield-Astrazeneca, Moderna або Johnson and Johnson. Нова можливість доступна як для першої, так і для другої доз.

Туніська Республіка

Уряд Франції оголосив про потрапляння Тунісу з 16.07.2021 року до червоного списку країн, подорожі до яких небезпечні через стрімке поширення коронавірусу. Невакциновані особи мають надати вагомі причини для виїзду до Тунісу. Крім цього, Уряд США також підняв рівень небезпеки Тунісу до четвертого рівня (червоного) через поширення коронавірусу та терористичну загрозу.

Франція має наміри передати Тунісу 800 тисяч доз вакцини проти коронавірусу найближчим часом.

14.07.2021 року Мавританія передала Тунісу гуманітарну допомогу, що складалася з медичного обладнання для боротьби із коронавірусом (респіратори, реанімаційні ліжка, маски тощо).

13.07.2021 року Туніс отримав гуманітарну допомогу від Алжиру у вигляді 250 тисяч доз вакцини проти коронавірусу та необхідного для лікування хворих на коронавірус медичного обладнання. Також у цей день Туніс отримав гуманітарною допомогою 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу від ОАЕ та 50 тисяч доз від Туреччини.

12.07.2021 року Китай безкоштовно передав Тунісу 400 тисяч доз вакцини проти коронавірусу Sinovac.

Грузія

За даними МОЗ Грузії, 14 липня в Грузію прибула перша партія вакцини Pfizer, всього отримано 28 тис. доз.

За повідомленням Національного центру з контролю захворювань, 14 липня відбувся технічний збій на порталі для реєстрації на вакцинацію booking.moh.gov.ge, обумовлений високою активністю громадян.