17.02.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

2/17/2021
singleNews

На одній із найбільших фабрик морозива в Європі в м. Оснабрюк (Німеччина) зафіксовано спалах коронавірусу. Французька компанія BioSerenity представила маску, яка здатна знищувати коронавірус. Уряд Польщі не виключає поновлення карантинних обмежень у випадку подальшого погіршення епідемічної ситуації.

Федеративна Республіка Німеччина

Уряд Німеччини продовжив до 3 березня обмеження на в'їзд із країн, де поширюються мутовані варіанти коронавірусу. До переліку країн підвищеного ризику належать Велика Британія, Ірландія, Португалія, Чехія, Словаччина, Австрія, Данія, Греція, Фінляндія. В'їзд звідти до Німеччини дозволяється лише із певними винятками.

На одній із найбільших фабрик морозива в Європі в м. Оснабрюк (Нижня Саксонія) зафіксовано спалах коронавірусу. Завод закрито і здійснюється перевірка усього персоналу. Наразі підтверджено коронавірус у 170 співробітників, у деяких з них виявлено мутацію В.1.1.7.

Португальська Республіка

У Португалії із 15 лютого введений новий період надзвичайного стану для боротьби з пандемією, який триватиме до 1 березня. Протягом наступних 15 днів зберігається обов'язковий карантин із вимогою залишатися вдома, дистанційна робота, коли це дозволяють відповідні функції, обов'язкове дистанційне навчання.

Зберігаються обмеження на пересування між муніципалітетами, яке заборонено з 20:00 в п'ятницю до 5:00 ранку в понеділок. Виїзд за кордон з материкової частини Португалії заборонений громадянам Португалії будь-яким способом: залізничним, повітряним, річковим або морським.

Магазини з товарами не першої необхідності, кафе і ресторани будуть закриті для відвідувачів, дозволяється тільки продаж їжі на виніс.

Французька Республіка

Французька компанія BioSerenity представила маску, яка, за словами розробників, здатна знищувати коронавірус. Маска має чотири шари, один з яких має бактерицидні і антивірусні властивості, які ґрунтуються на принципах фізичного і хімічного блокування з використанням двох молекул – циклодекстрину і четвертинного аміаку. Маска була розроблена у співпраці з фахівцями з Університетської лікарні Ліля, Національного інституту охорони здоров'я та медичних досліджень і Національного центру наукових досліджень. Передбачається, що вартість однієї маски становитиме € 1,49, її хірургічного аналога – € 0,44.

Республіка Польща

Уряд Польщі не виключає поновлення карантинних обмежень у випадку подальшого погіршення епідемічної ситуації.

Міністр охорони здоров’я Польщі А. Нєдзєльський повідомив про тенденцію щодо збільшення рівня захворюваності на Covid-19 в Польщі: добова кількість хворих в країні збільшилась на 1 тисячу у порівнянні з минулим тижнем. Водночас у Польщі поширюється британський різновид коронавірусу. На даний момент у країні лабораторно підтверджено 8 випадків британської мутації коронавірусу. 

Латвійська Республіка

У Латвії побічні ефекти вакцини від Covid-19 констатовані приблизно в 2% випадків, що є доволі низьким показником. Найчастіше люди повідомляють про біль в місці введення вакцини, почервоніння, набрякання даної ділянки шкіри, чутливість лімфовузлів, незначне підвищення температури, біль у суглобах і м’язах тощо. Всі ці симптоми зникають протягом кількох днів.

Канада

Паркувальний майданчик тематичного розважального парку Canada’s Wonderland, що біля міста Торонто, вже в квітні може стати найбільшим центром масової вакцинації проти COVID-19. Бажаючі вакцинуватися заїжджатимуть на одну із восьми смуг, після щеплення чекатимуть 15 хвилин і можуть залишити територію парку.

Грузія

Із березня в країні почне працювати програма обстеження пацієнтів, які перенесли коронавірус. В рамках програми пацієнти будуть розділені на дві групи. В першу групу увійдуть ті, хто перенесли коронавірус в легкій формі, до другої – пацієнти, які перенесли коронавірус у важкій формі та пройшли курс лікування в реанімації.