18.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

11/18/2021
singleNews

Французька Республіка

Міністр охорони здоров’я Франції О. Веран зазначив, що пік п’ятої хвилі захворювань на коронавірус очікується на кінець грудня 2021 – початок січня 2022 року.

Королівство Нідерландів

За офіційною інформацією, протягом останнього тижня, у період з 10.11.2021 по 17.11.2021, кількість хворих у країні на коронавірус зросла і становить  110 558 осіб (за попередній тиждень – 76 790 осіб). Так само збільшилася кількість госпіталізованих у лікарнях, у відділеннях інтенсивної терапії медичних установ і померлих.

Грузія

За оцінками керівника Національного центру з контролю захворювань Амірана Гамкрелідзе, епідеміологічна ситуація в країні залишається напруженою. Упродовж останнього часу фіксується понад 80 випадків смерті щодня. 

За повідомленням заступниці міністра охорони здоров'я Тамари Габунії, високому поширенню епідемії сприяє дуже високий рівень мобільності населення (постійні протестні акції на вулицях) та низькі темпи вакцинації.

Держава Катар

Влада Катару оголосила про те, що у січні 2022 року до емірату надійде перша партія вакцини проти коронавірусу Pfizer/BioNTech для дітей віком від 5 до 11 років. Зазначений препарат на початку листопада був схвалений до використання в США та відрізняється від вакцини для дорослих тим, що доза для щеплення є на дві третини меншою (10 мкг).

Китайська Народна Республіка

Вчені Університету Цінхуа спільно з компанією «Brii Biosciences» розробили ліки від COVID-19 на основі моноклональних антитіл BRII-196 та BRII-198, отриманих від людей, які одужали від хвороби. Ліки були використані під час клінічного лікування 700 пацієнтів в Китаї і наразі проходять третю фазу випробувань за кордоном, зокрема у США, Бразилії та Філіппінах.

Республіка Корея

Занепокоєння влади країни викликає той факт, що від початку листопада збільшилася кількість випадків заражень серед повністю вакцинованих осіб. За перший тиждень місяця таких випадків було 56 % від усієї кількості зафіксованих інфікувань. Це пов‘язують зі зменшенням рівня захисту від хвороби у людей, які отримали щеплення на початку кампанії з вакцинації (лютий–червень ц. р.). Уряд країни прийняв рішення щодо пришвидшення програми надання бустерних щеплень особам похилого віку та іншим людям, які за станом здоров‘я потребують додаткового захисту від хвороби.