19.02.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

2/19/2021
singleNews

Комітет з безпеки й охорони здоров’я ЄС погодив перелік швидких антигенних тестів на коронавірус, результати яких будуть визнаватися у всіх країнах Євросоюзу і є важливою складовою системи виявлення нових випадків інфекції та відслідковування контактів. Це є важливим, зокрема, в контексті дозволів на подорожі.

Федеративна Республіка Німеччина

Федеральний Міністр внутрішніх справ Німеччини Х. Зеехофер припустив, що введений прикордонний контроль з Чехією та австрійським Тіролем, ймовірно, буде продовжений після 23 лютого.

Республіка Австрія

За даними дослідників МОЗ Австрії, нині у країні фіксується зростання середнього показника семиденної захворюваності на Covid-19 (111 осіб на 100 000 жителів при встановленому «бажаному» показнику в 50).

У Тіролі фіксується зростання випадків південноафриканського штаму (загалом близько 535 випадків), а також повторних інфікувань ним осіб, які раніше перехворіли на коронавірус.

Королівство Нідерландів

Врахувавши рекомендації уряду, парламент Нідерландів погодив продовження комендантської години до 2 березня.

Королівство Данія

Міністр охорони здоров'я Данії М. Хьоніке заявив, що часте тестування – принаймні два рази на тиждень – є ключем до припинення карантину. Прем’єр-міністр країни М. Фредеріксен у свою чергу зауважила, що данській громадськості потрібно буде звикнути до постійного тестування.

Для реалізації такого плану Данія замовила 10 мільйонів експрес-тестів нового типу, з яких вже отримано 400 тисяч штук.

Китайська Народна Республіка

Міністерство освіти КНР зобов’язало всі дошкільні навчальні заклади перевіряти свідоцтва про вакцинацію дітей. При цьому вакцинація в обов’язковому порядку також стосуватиметься учнів, які вже проходять навчання. Це обумовлено запровадженими у поточному році заходами з підвищення рівня імунізації населення та посилення контролю над поширенням інфекційних захворювань.