20.01.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

1/20/2021
singleNews

Федеративна Республіка Німеччина

19 січня під час екстреної наради очільники урядів федеральних земель домовилися щодо продовження локдауну в країні до 14 лютого. При цьому деякі обмеження посилять. Серед нових карантинних заходів – запровадження обов'язкового носіння медичних масок класів FFP2 або N95 у магазинах, які продають товари повсякденного попиту, та в транспорті.

Німецький уряд радитиме компаніям максимально переводити людей на роботу з дому. Також планується  зменшити кількість пасажирів у громадському транспорті. Проте про повну зупинку роботи транспорту не йдеться.          Метою федерального уряду є зниження числа нових випадків інфікування до 50-ти на 100 тисяч населення упродовж семи днів.

Чеська Республіка

У м. Празі відкриють найбільший в країні центр вакцинації, в якому щоденно можуть щепитися від COVID-19 10 тисяч людей. Роботу центру забезпечуватиме Центральний військовий госпіталь.

Уряд Чехії має наміри продовжити дію жорстких карантинних обмежень ще до 21.02.2021 року.

Республіка Австрія

У МОЗ Австрії відзначають збільшення випадків зараження в країні новим штамом коронавірусу В.1.1.7. Так, за результатами аналізу 53 підозрюваних зразків із одного з гірськолижних курортів Тиролю британський варіант підтверджено у 46 зразках. У Відні докази інфікування мутованим варіантом мають 13% проб, у Бургенланді – 20%. Також 17 підозр підтверджено в м. Йохберг (Тироль). За даними МОЗ, варіант штаму B.1.1.7 є на 50% більш заразний і показник інфікування ним подвоюється щотижня.

Швейцарська Конфедерація

18 січня у швейцарському гірськолижному курорті Санкт-Моріч був виявлений осередок зараження новим британським штамом коронавірусу. Загалом виявлено понад 10 випадків. Як результат, близько 300 співробітників та 95 гостей деяких готелів помістили на карантин.

Королівство Швеція

Агентство охорони здоров’я Швеції попереджає, що з 27 січня вступає в силу законодавча норма щодо штрафування громадян віком від 15 років у розмірі 2000 шведських крон (238 доларів США) за невиконання обмежувальних заходів.

Естонська Республіка

Уряд країни видав розпорядження державним органам перейти на  дистанційну систему роботи. В армії також запроваджені  жорсткі карантинні заходи після того, як 250 військовослужбовців  потрапили в шпиталі з симптомами коронавірусу.

Республіка Індія

В Індії двоє людей померли невдовзі після отримання вакцини від хвороби COVID-19 місцевого виробництва. Загалом, побічні ефекти від щеплень виявили у 580 осіб, в основному це були жар, нудота та головний біль. Сім осіб було шпиталізовано з тяжкими ускладненнями. На думку представників місцевої влади, летальний результат одного з пацієнтів, швидше за все, не пов'язаний з вакциною. Причина смерті іншого встановлюється.

Китайська Народна Республіка

За останній тиждень в Китаї фіксується зростання кількості нових виявлених випадків зараження коронавірусом. Держкомітет КНР з питань охорони здоров'я заявив про закриття кількох провінцій на карантин, в тому числі провінцію Хубей. Там жителям заборонено залишати будинки, також припинена робота громадського транспорту. При цьому влада наголошує, що за час зростання захворюваності жодна людина не померла.

На північному сході країни в провінції Цзілінь виявлено новий епіцентр зараження, де зафіксовано зростання числа інфікованих. Упродовж минулої доби там було виявлено 43 нових хворих.

Азербайджанська Республіка

В Азербайджані стартував процес вакцинації проти коронавірусу вакциною «CoronaVac» виробництва китайської компанії «SinovacBiotech». Насамперед щеплення отримають медичні працівники та особи віком понад  65 років. Другий етап вакцинації в АР розпочнеться 1 лютого.