21.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/21/2021
singleNews

Королівство Данія

11 людей у Данії були заражені новим «подвійно мутованим» штамом коронавірусу, який був виявлений в Індії. Більшість цих інфікованих мають індійське або іранське походження. Професор М. Альбертсен з кафедри хімії та біонауки університету м. Ольборг не має сумнівів, що інфіковані були за межами країни і не виконали вимог карантину. Згідно із заявою індійського уряду від 16 квітня п. р., подвійна мутація була зафіксована в Австралії, Бельгії, Німеччині, Ірландії, Намібії, Новій Зеландії, Сінгапурі, Великій Британії та США.

Королівство Нідерландів

Відповідно до рішення нідерландського Уряду, передбачається поетапне подальше послаблення локдауну у травні, червні та липні, якщо ситуація залишатиметься стабільною. З 15.05.2021 року Уряд Нідерландів також планує зробити 10-денний карантин обов’язковим (зараз наполегливо рекомендується) для тих, хто повертається з країн зі значним поширенням коронавірусу, і ввести штрафи за його недотримання.

Словацька Республіка

Епідеміологічна ситуація в країні поступово покращується. До 28.04.2021 продовжує діяти режим надзвичайного стану та запроваджені в рамках його дії протиепідеміологічні обмеження, зокрема й комендантська година з 20:00 год. до 05:00 год. наступного дня, заборона відпусток за кордоном, обов’язковий карантин для всіх, хто повернувся з-за кордону, тощо. На прикордонних пунктах пропуску з усіма сусідніми країнами Шенгенського простору продовжує діяти посилений поліцейський контроль щодо перевірки наявності підстав для в’їзду в країну, забезпечення дотримання карантинних вимог тими, хто в’їжджає, зокрема щодо ізоляції/самоізоляції та наступного тестування.

Водночас Уряд СР схвалив окремі послаблення вказаних обмежень з 19.04.2021. Дозволяється здійснювати прогулянки громадянам на природі і поза межами адміністративних районів їх проживання; відкрити магазини та установи з надання послуг (на 15 м² площі закладу 1 особа, яка має негативний ПЦР або антигенний тест на коронавірус); відкрити готелі й пансіонати, але без послуг ресторану; відвідування вірянами костьолів (на 15 м² площі закладу 1 особа); відновлення підприємницької діяльності в офісах (за наявності негативного тесту); відкрити басейни (максимум – 6 осіб, які мають негативний ПЦР або антигенний тест на коронавірус); відкрити музеї, зоо- та ботанічні парки (на 15 м² площі закладу 1 особа, яка має негативний ПЦР або антигенний тест на коронавірус).

Республіка Хорватія

У Хорватії тривають  обмежувальні заходи, зокрема особливий режим перетину кордону, від іноземців вимагається наявність негативного ПЦР-тесту (не більше 48 годин від забору крові), а також документи, що підтверджують дозволену мету відвідання (транзит, родичі, економічна, навчання, робота, запрошені медичні фахівці, прикордонники, військові, дипломати) до осіб, які мають право проживання в країні або ЄС. Як альтернатива тестуванню може бути застосований 14-денний карантин (для громадян ЄС з країн «червоної» зони – виключно тест).

Федеративна Республіка Німеччина

Федеральний уряд планує інвестувати більше грошей, щоб пом’якшити негативі наслідки пандемії коронавірусу для дітей і молоді. Так, 20.04.2021 року Федеральний міністр з питань сім’ї Ф. Гіффі оголосила запровадження мільярдної програми з метою подолання освітніх і психологічних проблем, обумовлених пандемією.

Канада

Федеральний уряд оголосив, що візьме на себе обов’язок організувати перенаправлення медичних працівників з менш постраждалих провінцій Канади до Онтаріо, яке бореться з рекордною кількістю нових заражень і збільшенням пацієнтів з COVID-19 у лікарнях. Зокрема, федеральний уряд координуватиме та покриватиме всі витрати на переїзд медичних працівників, у процесі якого буде задіяна військова авіація.

Республіка Ірак

Ірак планує видати паспорт вакцини як доказ імунізації проти коронавірусу для тих, хто хоче поїхати за кордон, – заявив міністр охорони здоров’я країни Хасан Аль Тамімі. Прибуття вакцин сприйняло теплою реакцією населення Іраку, багато з яких висловили побоювання за своє здоров’я та безпеку. У відповідь на це минулого тижня уряд видав укази, які роблять вакцинацію обов’язковою для певних груп, включаючи державних службовців і медичних працівників лікарень, клінік, аптек та лабораторій. Люди, які працюють у ресторанах, торгових центрах і на фабриках під наглядом Міністерства охорони здоров’я, також мають бути щеплені.

Грузія

За інформацією представниці «ЮНІСЕФ» Тако Угулави, Грузія отримає 43 тисячі доз вакцини AstraZeneca наприкінці квітня п. р. для вакцинації тих пацієнтів, хто зробив перше щеплення цим препаратом.