22.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/22/2021
singleNews

Європейський Союз

ЄС, починаючи з травня 2021 року, надасть 650 тисяч доз вакцин країнам Західних Балкан. Незважаючи на брак вакцин, експерти з ЄС очікують, що незабаром з новими поставками з’явиться надлишок вакцин, і тому обговорюється питання, що робити з усіма надлишковими дозами.

Королівство Данія

Данський уряд погодився «позичити» 55 тисяч доз вакцини AstraZeneca сусідньому німецькому регіону Шлезвіг-Гольштейн після відмови від її використання у програмі вакцинації на тлі занепокоєння щодо побічних ефектів. Данське управління охорони здоров’я оголосило, що вилучає вакцину AstraZeneca з програми вакцинації Данії і має її запас близько 200 тисяч доз.

Латвійська Республіка

У Латвії виявлено п’ять випадків зараження коронавірусом, викликаним південноафриканським штамом SARS-CoV-2 з мутацією E484K, проти якої наявні вакцини, особливо AstraZeneca, недостатньо ефективні. Усі випадки південноафриканського штаму пов’язані з раніше відомими осередками зараження в Ризі, Резекне і Крустпілсі.

Королівство Нідерландів

Медичні установи Нідерландів звернулися до медичного персоналу реанімацій і відділень інтенсивної терапії з проханням утриматися від відпусток під час травневих свят. Підвищений тиск і перевантаженість медичних установ через пандемію коронавірусу є настільки високою, що на цьому етапі відпустки лікарів та молодшого медичного персоналу є неможливими.

Республіка Польща

У Польщі з 26 квітня почнуть послаблювати коронавірусні обмеження з урахуванням регіонального принципу, заявив міністр охорони здоров’я Адам Недзельський. Міністр повідомив, що у Сілезькому, Нижньосілезькому, Великопольському, Лодзькому та Опольському воєводствах будуть збережені поточні обмеження. В інших регіонах з 26 квітня матимуть змогу повернутися до очного навчання учні 1-3 класів. Також там знову запрацюють салони краси, перукарні та косметологічні кабінети. Інші обмеження, зокрема і щодо торгівлі, релігійних культів та готелів, закритих до 3 травня, залишаються чинними.

Французька Республіка

Франція скоро стане першою країною-членом Європейського Союзу, яка відправить частину своїх вакцин у країни, що розвиваються, за міжнародною схемою COVAX. Пожертвування Францією перших 100 тисяч доз вакцини від AstraZeneca є стимулом для COVAX, яка підтримується Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Глобальним альянсом з вакцин та імунізації. COVAX націлений на забезпечення двох мільярдів доз вакцини для країн з низькими доходами до кінця 2021 року і отримав фінансову підтримку на мільярди доларів, але жодної дози від конкретних країн.

Федеративна Республіка Німеччина

Парламент Німеччини в середу прийняв новий масштабний закон про боротьбу з пандемією коронавірусу, який передбачає єдиний набір обмежень для всієї країни. Закон визначає: якщо в містах або районах перевищено семиденний рівень захворюваності у 100 нових випадків інфікування на 100 тисяч жителів протягом трьох днів поспіль, місцева влада повинна:

– обмежити особисті контакти однією сім'єю та однією іншою особою, окрім дітей до 14 років. Винятки – зустрічі подружжя і партнерів або здійснення прав опіки;

– ввести комендантську годину з 22:00 до 5:00 години з винятками для піших прогулянок і бігу до опівночі, а також для надзвичайних ситуацій, професійної практики, догляду за тваринами;

– магазини другорядної важливості допускають відвідувачів тільки з негативним результатом тесту на COVID-19 і попереднім записом. Якщо показник захворюваності перевищує 150, клієнти можуть забрати тільки попередньо замовлені товари.

– обмежити очне навчання в школах, якщо рівень захворюваності перевищує 165. Можливі винятки для випускних класів та спеціальних шкіл;

– обмежити присутність на похоронах до 30 осіб.

Закон діятиме до 30 червня, а будь-які подальші зміни вимагатимуть схвалення парламенту.

Республіка Хорватія

Прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович, заявив що до 30 червня уряд надав 3,1 мільйона доз вакцини, тож до того часу будуть вакциновані від 50 до 55 відсотків громадян. Уряд також надав 1,2 мільйона доз Pfizer через затримку в доставці вакцини AstraZeneсa. Це дасть змогу зробити вакцинацію 3,3 мільйонам людей старше 18 років до 30 червня.

Чеська Республіка

Чехія почала вакцинацію свого населення проти коронавірусу препаратом Johnson&Johnson. Міністерство охорони здоров’я Чехії повідомило, що перші 14 400 доз будуть відправлені лікарям загальної практики по всій країні. Очікується, що на наступному тижні буде доставлено ще 24 тисяч вакцини Johnson&Johnson. До вівторка органи охорони здоров’я Чехії зробили щеплення майже 2,6 млн людям з 10,7-мільйонного населення як мінімум однією дозою вакцин Pfizer, Moderna або AstraZeneca.

Республіка Чорногорія

Чорногорія оголосила про скасування всіх обмежувальних заходів, зокрема, ПЛР-тестування на відвідування країни в цьому туристичному сезоні для громадян України, Північної Македонії, Росії та Білорусі.

Канада

Міністр громадської безпеки Б. Блер повідомив, що обмеження на кордоні між Канадою і США будуть діяти принаймні ще місяць. Федеральний уряд також залишив чинними обмеження на міжнародні подорожі в Канаду.

Уряд Британської Колумбії повідомив про введення нових обмежень на несуттєві поїздки для жителів провінції. Зокрема, мешканці БК не зможуть забронювати помешкання або кемпінги поза межами свого місцевого органу охорони здоров’я. По всій провінції будуть встановлені придорожні контрольно-пропускні пункти.

Сполучені Штати Америки

Адміністрація США розглядає можливість передачі іншим країнам доз вакцини від коронавірусу, потреби в яких не буде в американських громадян, – заявив 21 квітня президент США Джо Байден.

Республіка Ємен

Міністерство охорони здоров’я та населення Ємену розпочало в тимчасовій столиці Адені перший етап кампанії з імунізації від Covid-19 за підтримки ВООЗ, ЮНІСЕФ та саудівського Центру гуманітарної допомого імені короля Салмана (KSRelief). 12-денна кампанія має на меті охопити понад 300 тис. осіб у 133 районах, розподілених по 13 провінціях Ємену, і буде втілена за допомогою 1 704 медичних служб, розподілених між 426 стаціонарними та мобільними бригадами.

Республіка Корея

Поставки вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna у Південну Корею буде складно забезпечити у першій половині 2021 року, заявив виконувач обов’язків прем’єр-міністра, міністра стратегії і фінансів Хон Нам Гі. За його словами, значна частина поставок буде здійснена в другій половині року.

Міністр закордонних справ Південної Кореї Чон Ий Ен сподівається, що США допоможуть Сеулу вирішити проблему нестачі вакцин проти COVID-19. Він нагадав, що в минулому році Сеул надав Вашингтону 2 млн. медичних масок, а також тест-набори для виявлення COVID-19.