22.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

11/22/2021
singleNews

ВООЗ

Директор Європейського бюро ВООЗ Ханс Клюге заявив, що до березня 2022 року в Європі можуть зареєструвати ще 500 тисяч смертей від коронавірусу, якщо не вжити термінових обмежувальних заходів. У ВООЗ «дуже стурбовані» підвищеними темпами поширення коронавірусу, сказав Клюге. Він закликав продовжувати носити захисні маски, збільшити темпи вакцинації, дотримуватися основних заходів громадської охорони здоров’я та впроваджувати нові методи лікування.

Велика Британія

У Великій Британії влада не має наміру запроваджувати обов'язкову вакцинацію населення проти коронавірусної інфекції COVID-19, заявив міністр охорони здоров'я Саджид Джавід. «Це має бути особистий вибір», – заявив Джавід. Загалом у Британії за час пандемії виявили понад 9,8 млн. випадків зараження COVID-19, померли 143,8 тис. осіб.

Французька Республіка

Влада Франції вбачає ознаки дуже швидкого поширення чергової хвилі коронавірусної інфекції Covid-19, заявив у неділю представник уряду Габріель Атталь. «П'ята хвиля починається блискавичними темпами», – сказав він. Атталь наголосив, що в країні кількість випадків зараження за минулий тиждень зросла «практично на 80 %». У цій ситуації, як зазначив представник уряду, влада має намір жорсткіше домагатися використання санітарних паспортів, що свідчать про вакцинацію, перенесений Covid-19 або про негативний тест на коронавірус.

Федеративна Республіка Німеччина

Для кращого захисту та запобігання наступним пандеміям вакцинуватися проти коронавірусу, ймовірно, потрібно буде щороку, як від грипу. Про це заявив засновник і керівник німецької компанії BioNTech Угур Шахін. Глава компанії зауважив, що вакцина, розроблена BioNTech/Pfizer, добре захищає впродовж дев’яти місяців, але ефект від щеплення починає слабшати після четвертого місяця. «Нещодавно опубліковані дані нашого дослідження засвідчують, що вакцинація забезпечує дуже високий захист до дев’яти місяців, тому у вакцинованих людей рідко розвиваються серйозні захворювання та вони рідко потрапляють у лікарню», – заявив Шахін. Він також зазначив, що бустерна доза не лише захищає вакциновану особу, а й допомагає розірвати інші ланцюги передачі інфекції. Нині компанія BioNTech, за словами її очільника, працює над удосконаленням препарату, аби мати змогу швидко реагувати на появу нових варіантів і мутацій вірусу, а також над збільшенням обсягів виробництва вакцини. Вакцина Comirnaty від BioNTech/Pfizer була першою, яку схвалило Європейське агентство лікарських засобів ЕМА.

Три муніципалітети в німецькій федеральній землі Баден-Вюртенберг першими в країні запровадили нічну комендантську годину і частковий локдаун для своїх жителів, які не мають щеплення від коронавірусу. Такі заходи запроваджують у себе райони Шварцвальд-Бар, Східний Альб та Біберах, де ситуація з коронавірусом особливо тривожна; правила діятимуть з 22 листопада. Нещепленим жителям з 21.00 до 5.00  дозволено буде виходити на вулиці тільки за наявності поважної причини, як от для отримання медичної допомоги, через роботу тощо. Доступ у ресторани, готелі та несуттєві магазини буде можливий тільки з сертифікатом про щеплення або довідкою про одужання. Продуктові магазини, аптеки, пошта, банки, АЗС та перукарні під такі обмеження не потрапляють. Семиденний показник захворюваності у Шварцвальд-Барі на суботу становив 606 на 100 тисяч населення, Східному Альбі – 702, Бібераху – 631. «Червоним» індикатором у землі вважається показник 600. Такого невдовзі можуть досягти ще кілька районів.

Чеська Республіка

У Чехії з 22 листопада ввели локдаун для невакцинованих від COVID-19 через складну епідеміологічну обстановку та завантаженість системи національної охорони здоров'я. В. о. прем'єр-міністра Чехії Андрій Бабіш повідомив, що ресторани, музеї, підприємства надання послуг та інші громадські місця зможуть відвідувати лише вакциновані чи перехворілі громадяни. За його словами, обмеження діятимуть до кінця лютого 2022 року.

Мексиканські Сполучені Штати

Усього застосовано 130 516 894 дози вакцин від COVID-19 для щеплення 75 678 811 громадян. Із них повний курс вакцинації – дві або одну дози залежно від марки вакцини – пройшли 63 927 701 особа, а частковий – одну дозу за необхідних двох – отримали 11 751 110 мексиканців та іноземців. Таким чином, уже провакциновано 85 % населення віком старше 18 років.

Держава Ізраїль

Кампанія із вакцинації від коронавірусу дітей віком від п'яти до 11 років в Ізраїлі розпочнеться 23 листопада, до країни вже доставлено великі обсяги дитячої вакцини, – заявив на щотижневому засіданні уряду єврейської держави прем’єр-міністр Нафталі Беннет. «Останніми днями напередодні кампанії з вакцинації дітей 5-11 років, що розпочнеться у вівторок, до Ізраїлю доставлено багато доз дитячої вакцини, у дуже великих обсягах. Мій син Давид буде одним із перших, хто отримає щеплення», –сказав Беннет. Прем'єр зазначив, що дитяча вакцина Pfizer, доставлена до Ізраїлю, «адаптована саме для дітей, доза становить лише третину дорослої». «Нею щеплено вже мільйони дітей у всьому світі, в основному в США, вакцина безпечна та ефективна», – запевнив Беннет.

Алжирська Народна Демократична Республіка

За повідомленням Голови Національного агентства охорони здоров’я Алжиру К. Санхаджі, в країні на початковому етапі розвивається четверта хвиля захворювань на коронавірус, що у перспективі може призвести до різкого збільшення позитивних випадків Covid-19 на всій території країни. Новий спалах коронавірусу може спонукати владу країни запровадити суворіші запобіжні заходи, зокрема й комендантську годину. За словами Санхаджі,   недотримання громадянами бар’єрних заходів, а також їхня відмова від вакцинації дуже вплинуть на статистичні показники Covid-19 в Алжирі. Не виключається також можливість запровадження владою країни у найближчий час обов’язкових спеціальних медичних пропусків для доступу у громадські місця.

Китайська Народна Республіка

У Китаї зафіксовано чотири локальних випадки передачі COVID-19, три з яких – у північній провінції Ляонін та один у прикордонній з М’янмою Юньнань.

Станом на неділю у материковому Китаї було введено 2,43 млрд. доз вакцин від COVID-19.

Малайзія

Влада штату Сабах (Сх. Малайзія) повідомила про подальше послаблення карантинних обмежень та скасування з 1 грудня вимоги щодо обов’язкового проходження ПЛР-тестування напередодні та після прибуття на територію штату.

Ісламська Республіка Пакистан

Станом на ранок 21.11.2021 р. у Пакистані було введено більш ніж 120,448 млн. доз вакцин від коронавірусної інфекції COVID-19, з яких першу дозу отримали 78,845 млн. осіб, а другу (повністю вакциновані) – 49,010 млн. осіб.