24.12.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

12/24/2020
singleNews

Вакцинація від Covid-19 у Латвії розпочнеться 28 грудня і проходитиме в чотири етапи. Масова вакцинація населення Греції проти коронавірусу очікується в лютому і має бути завершена до літа. Показники інфікування населення Чехії на COVID-19 відповідають найвищому п’ятому рівню епідеміологічної загрози в країні.

Латвійська Республіка

Вакцинація від Covid-19 у Латвії розпочнеться 28 грудня і проходитиме в чотири етапи.

Перший етап – січень, лютий і березень. Щеплення отримають 30 тисяч медичних працівників та 19,6 тисячі клієнтів і працівників центрів соціального догляду.

На другому етапі, приблизно з березня, вакцину зможуть отримати літні люди. У пріоритеті – особи старше 90 років (12 тисяч осіб), потім усі інші групи старше 60 років (475,7 тисяч осіб).

Після них робитимуть щеплення людям із хронічними захворюваннями молодше 65 років – пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, хронічними захворюваннями нирок, легенів, глибоких дихальних шляхів та інших дихальних органів. А також із злоякісними пухлинами, цукровим діабетом, деменцією, туберкульозом, ВІЛ / СНІДом та хронічним гепатитом C. Це 322 тисячі осіб.

У липні пріоритет буде у поліцейських, пожежників, прикордонників. Потім вакцину зможуть отримати працівники освіти, а також ув’язнені і працівники в'язниць.

У другій половині літа розраховують почати масову вакцинацію решти населення.

Республіка Польща

26 грудня п. р. Польща отримає першу партію вакцини «Pfizer/BioNTech» проти Covid-19, а до кінця січня 2021 – загалом 1,5 млн. доз. Тож на початковому етапі зможуть провакцинувати 750 тис. осіб.

Велика Британія

Уряд Британії вирішив поширити максимальний рівень карантинних обмежень на більшу кількість районів Англії, де виявили новий штам коронавірусу. Четвертий рівень карантинних обмежень з 26 грудня, наступного дня після Різдва, пошириться на Ессекс, Норфолк, Сассекс, Суррей, Оксфордшир та Гемпшир. Посилення карантину означає обмеження на вихід з дому, окрім важливих причин, та повторне закриття усіх «другорядних» магазинів. 

У Британії виявили ще один новий штам COVID-19, який походить з ПАР. Підтверджено два таких випадки.

Грецька Республіка

Масова вакцинація населення проти коронавірусу очікується в лютому і має бути завершена до літа. Цифрова платформа emvolio.gov.gr, через яку громадяни будуть проінформовані про дату і місце проведення їхньої вакцинації проти COVID-19, була офіційно активована у вівторок. Громадяни можуть зареєструватися на платформі і, коли настане час, будуть проінформовані про свою вакцинацію по SMS або електронній пошті. Незареєстровані на платформі зможуть записатися на прийом у січні. Перші щеплення від коронавірусу в Греції почнуться в неділю для медичних працівників і жителів будинків для літніх людей.

Королівство Данія

На тлі рекордного  зростання кількості госпіталізованих хворих на COVID-19 знижується загальна статистика захворюваності. Частка позитивних результатів тестів на коронавірус знизилась до рівня 1,87 %, що є найнижчим у грудні п. р.

Естонська Республіка

За підсумками засідання Уряду Естонії було прийнято рішення щодо запровадження з 24 грудня ц. р. до 17 січня 2021 року нових карантинних обмежень, які передусім стосуватимуться столиці та столичного регіону Харьюмаа:

1. Не більше ніж 50-відсоткова заповнюваність храмів та інших приміщень для вірян.

2. Надання розважальних послуг заборонено повсюди, в казино, боулінг- і більярдних залах, клубах для дорослих і житлових приміщеннях.

3. Усі торговельні та сервісні зали підприємств громадського харчування будуть закриті для відвідувачів. Продаж продуктів харчування та супутні кур'єрські послуги дозволено.

4. Усі спортивні об'єкти: спортивні клуб, сауни, СПА-салони, басейни, водні центри та басейни будуть закриті для відвідувачів. Обмеження не поширюються на професійних спортсменів, включаючи команди Прем'єр-Ліги, національні збірні та кандидатів у збірні. Обмеження не поширюється і на людей з особливими потребами.

5. Публічні збори та заходи, конференції, театральні вистави, концерти та закриті кіносеанси забороняються, музеї та виставкові зали закриють для відвідувачів. Громадські заходи та збори на вулиці можуть відвідувати до 10 осіб.

6. У закритих приміщеннях забороняється робота з молоддю, рекреаційні заходи та навчання, а також заняття спортом і тренування. На відкритому повітрі всі ці заходи дозволені для групи до десяти людей і тренера.

7. Дитячі садки та установи з догляду за дітьми залишаться відкритими, але з дотриманням застосування масок і засобів дезінфекції та принципу 2+2.

8.  Обмеження на навчання триватиме до кінця шкільних канікул 10 січня 2021 року.

Чеська Республіка

Показники інфікування населення COVID-19 відповідають найвищому п’ятому  рівню епідеміологічної загрози в країні. При цьому чинні карантинні заходи відповідають тільки четвертому рівню, тому Міністерство охорони здоров’я пропонує з 25.12.2020 року ввести додаткові протиепідеміологічні обмеження. Через збільшення кількості хворих COVID-19 чеські лікарні знову відтерміновують проведення планових операцій на невизначений період.

Республіка Сербія

У Сербії діють протиепідемічні заходи, які обмежують режим роботи громадських закладів. Посилено контроль виконання  масочного режиму в громадському транспорті та місцях великого скупчення людей. В’їзд на територію Сербії дозволено лише за наявності негативного тесту на коронавірус, зробленого не раніше ніж за 48 годин до перетину кордону. У разі перетину кордону без тесту, передбачено 10 денну самоізоляцію.

Республіка Албанія

Уряд Албанії посилює карантинні обмеження на Різдво і Новий рік. Нова комендантська година діятиме  з 20.30 до 06.00 з 24 грудня по 4 січня. Виняток становлять ті, хто змушений пересуватися за станом здоров'я або по роботі. Діяльність барів і ресторанів буде обмежена цим часовим проміжком.

Албанський уряд працює над тим, щоб почати процес вакцинації в країні у перші місяці 2021 року. Також громадян просять уникати несуттєвих поїздок і несуттєвих заходів.

Держава Ізраїль

В Ізраїлі зареєстрували чотири випадки зараження новим штамом коронавірусу, що, як вважається, походить із Великої Британії. Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю повідомило, що троє з чотирьох нещодавно повернулися з Англії, наразі вони все ще визначають походження хвороби у четвертого хворого.

Федеративна Республіка Бразилія

Новий штам коронавірусу виявили і в Бразилії. Перші випадки зафіксували у штаті Ріо-де-Жанейро. У вчених поки немає доказів, що мутація небезпечніша або агресивніша «старого» штаму COVID-19.

Республіка Корея

Влада Південної Кореї ухвалила рішення про негайне припинення авіаційного сполучення з Великою Британією до 31 грудня поточного року через виявлений у Сполученому Королівстві нового штаму.