26.03.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

3/26/2021
singleNews

Республіка Австрія

Відповідно до рішення МОЗ Австрії з 1 по 6 квітня у східній частині Австрії через стрімке поширенням «британського» штаму коронавірусу вводиться жорсткий карантин із такими заходами: цілодобова комендантська година; закриття закладів торгівлі та надання послуг (окрім продуктових магазинів, АЗС та аптек; доступ до них дозволений лише з негативним тестом на коронавірус); до 9 квітня вводиться дистанційне навчання, з можливістю відновлення навчання в класах з обов’язковим негативним результатом ПЛР-тесту на коронавірус; обов’язок носіння захисних масок FFP2 до 11 квітня в місцях збільшеної концентрації людей на відкритому повітрі, а також у закритих приміщеннях; посилений контроль в’їзду на кордонах федеральних земель, із обов’язковим тестуванням двічі на тиждень на Covid-19; загальне посилення вимог контролю на кордоні з Чехією, Словаччиною та Угорщиною; введення розширеної вимоги застосування т. зв. «домашнього офісу».

Латвійська Республіка

30 березня у Вентспілсі в тестовому режимі на день буде відкритий перший пункт масової вакцинації в Латвії. Його завдання – перевірити процес масової вакцинації перш, ніж запустити інші 22 пункти по всій країні. Потужність вакцинації в цьому пункті становитиме понад 1 тис. осіб на день.

Республіка Польща

Відповідно до рішення уряду у період з 27 березня по 9 квітня в країні запроваджуються додаткові карантинні обмеження, що передбачають: закриття меблевих і будівельних супермаркетів понад 2 тис. кв. м.; закриття усіх торгових центрів, окрім тих, де діють продуктові й магазини товарів першої необхідності, аптеки, кіоски з пресою та книгами; у продуктових магазинах, ринках, костелах та інших культових спорудах запроваджуються ліміти кількості осіб;   закриття косметичних салонів і перукарень; закриття дитячих садків і ясел; діяльність спортивних об’єктів – лише для професійних спортсменів. Усі спортивні заходи можуть відбуватися без участі глядачів.

Французька Республіка

Глава Верховного комітету з охорони здоров’я Франції Домінік Ле Гюлюдек заявила, що впевнена в ефективності вакцини AstraZeneca від коронавірусу.

Федеративна Республіка Німеччина

Канцлер ФРН А. Меркель відмовилася вводити жорсткий локдаун у Німеччині на період Великодніх свят з 1 по 5 квітня. Канцлер вибачилася перед жителями Німеччини за додаткову невпевненість і повідомила про неможливість у такий короткий час прояснити безліч питань правового характеру, що пов’язані з примусовим закриттям підприємств. А. Меркель наголосила на необхідності незалежного виробництва вакцин проти коронавірусу в ЄС і дала чітко зрозуміти, що виробництво має забезпечуватися саме в державах-членах Євросоюзу.

Королівство Швеція

Швеція відновить використання вакцини AstraZeneca для людей у віці 65 років і старше. «Вакцина дуже корисна для людей похилого віку, серед яких багато людей щодня важко хворіють», – сказав генеральний директор агентства охорони здоров’я Йохан Карлсон.

Аргентинська Республіка

Уряд Аргентини заявив про відтермінування строків застосування другої дози вакцини проти коронавірусу через необхідність привити більше осіб першою компонентою до початку другої хвилі захворюваності, що розпочнеться найближчим часом.

Республіка Індія

Через зростання кількості захворювань на коронавірус уряд Індії прийняв рішення щодо тимчасового призупинення основних експортних поставок оксфордської вакцини Covishield/AstraZeneca виробництва Інституту сироватки Індії з 24 березня.