26.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/26/2021
singleNews

Європейський Союз

ЄС зможе зробити досить вакцин для досягнення мети з імунізації дорослого населення до середини липня, заявив єврокомісар,  відповідальний за вакцини проти коронавірусу, Тьєррі Бретон. 70 % дорослого населення буде вакциновано до середини липня.

Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що всі країни ЄС прийматимуть туристів, які вакциновані від коронавірусу препаратами, що пройшли сертифікацію Європейського агентства лікарських засобів (EMA). Терміни відновлення подорожей поки що залежать від епідеміологічної ситуації. Урсула фон дер Ляйен не уточнила, якою буде політика ЄС щодо тих мандрівників, які щеплені іншими вакцинами, натомість зазначила, що ЄС планує дозволити вільний в'їзд цього літа для американських туристів, які були повністю вакциновані від COVID-19.

Королівство Бельгія

Федеральний і регіональні міністри охорони здоров'я прийняли рішення, що вакцина AstraZeneca буде вводитися людям не молодше 41 року, а Johnson&Johnson – усім без урахування віку. Ті, хто отримав першу дозу AstraZeneca, можуть отримати другу дозу тієї ж вакцини, незалежно від віку. До цього через побоювання рідкісних випадків тромбозу вакцину протягом декількох тижнів застосовували тільки до людей старше 56 років.

Королівство Данія

З 21 квітня п. р. всі бари і ресторани знову відкрилися по всій Данії, але у приміщенні дозволено перебувати тільки тим, хто надав негативний тест на коронавірус. Водночас напередодні відкриття Національна рада охорони здоров'я заявила, що тим, хто був вакцинований, не потрібно робити тестування.

Королівство Іспанія

Чоловік, що проживає на іспанському острові Майорка, будучи хворим на COVID-19 і знаючи про це, продовжував ходити на роботу і погрожував заразити інших. Його заарештували за підозрою в умисному завданні шкоди. 40-річний чоловік продовжував ходити на роботу та в тренажерну залу, попри кашель і температуру понад 40° C. Він ходив по офісу, знімав маску, кашляв і казав колегам, що хоче їх заразити. Пізніше п'ять його колег та троє людей, які відвідували разом із ним спортзал, отримали позитивні результати тесту на коронавірус. Усього ж він імовірно умисно заразив 22 людини. Ніхто із заражених людей не мав тяжкого перебігу хвороби.

Італійська Республіка

З 26 квітня більша частина Італії (13 регіонів і дві автономні провінції) перейде до «жовтої» зони за епідемічною ситуацією, що означає послаблення низки карантинних обмежень. Це Абруццо, Кампанія, Емілія Романья, Фріулі-Венеція-Джулія, Лаціо, Лігурія, Ломбардія, Молізе, Марке, П’ємонт, Тоскана, Умбрія, Венето та автономні провінції Больцано і Тренто.У цих регіонах частково відкриються ресторани і бари – клієнтів буде дозволено приймати на відкритих майданчиках. Також з певними обмеженнями відкриваються кінотеатри, театри та музеї. Помаранчевими залишаться 5 регіонів, а червоною – лише Сардинія, де і далі потрібно буде мати важливу причину для виходу з дому, а «другорядні» магазини залишаються закритими.

Латвійська Республіка

Після повернення в Латвію з усіх країн Європи потрібно дотримуватися самоізоляції. Виняток становлять Ватикан, Ісландія та Велика Британія. На цей час у Латвії встановлений поріг 50 випадків на 100 тисяч жителів. Серед країн Євросоюзу та Європейської економічної зони цей показник нижче тільки у Ватикані та Ісландії. Тепер сюди потрапила і Велика Британія, де показник дорівнює 41,8 випадків на 100 тисяч жителів.

Королівство Нідерландів

На цей час у Нідерландах розпочато щеплення вакциною Янссен (Johnson&Johnson). Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) провело дослідження вакцини Янссен, зокрема рідкісну комбінацію тромбозу, та дійшло висновку, що зазначений медичний препарат має дуже низький відсоток побічних ефектів. За результатами дослідження ЕМА рекомендувала використання препарату Янссен для вакцинації населення Нідерландів.

З 18.00 26 квітня до 1 травня почне діяти заборона на польоти пасажирів з Індії. Під цю заборону не потрапляють медичний персонал і вантажі.

Федеративна Республіка Німеччина

З 24.04.2021 року в  Німеччині набув чинності ухвалений у новій редакції закон про захист від інфекційних хвороб. Зміни регулюють автоматичне посилення обмежувальних заходів у разі погіршення епідеміологічної обстановки в окремих адміністративно-територіальних одиницях у всій країні. До цього часу законодавчо закріплених уніфікованих карантинних обмежень у Німеччині не було – відповідні норми визначалися земельними урядами. Ухвалені зміни передбачають запровадження жорстких обмежень, якщо упродовж трьох днів поспіль показник кількості нових випадків зараження коронавірусом у певному населеному пункті або регіоні перевищить 100 на 100 тисяч населення за сім днів. Для зняття обмежень необхідно, щоб цей показник упродовж п'яти днів поспіль не перевищував 100. Обмеження запроваджують і скасовують через день після досягнення відповідного значення.

Через мутації вірусу та збільшувану кількість інфекцій в'їзд із Індії дозволений тільки у виняткових випадках. З 26 квітня країна вважатиметься зоною, зараженою вірусом. Винятки – для німців і іноземців з правом проживання у Федеративній Республіці. Однак вони також повинні показати негативний результат тесту на коронавірус перед в'їздом в країну і відбути 14-денний карантин після прибуття.

Швейцарська Конфедерація

На території Швейцарії офіційно виявлено індійській варіант мутованого коронавірусу, що потрапив на територію країни разом із транзитним інфікованим пасажиром через один із аеропортів. Федеральне управління охорони здоров’я пропонує внести Індію до списку ризикованих країн та припинити авіаційне сполучення з Індією. Водночас, станом на 24.04.21 р., Швейцарія не має прямого авіасполучення з Індією.

Сполучені Штати Америки

Понад п'ять мільйонів людей, щеплених першою дозою вакцини від COVID-19, не отримали другу дозу, необхідну для формування довгострокового стійкого імунітету. Пропуск другого щеплення відбувається в основному з вини самих людей, вони забувають про призначену дату щеплення, вважають, що однієї дози досить, або зовсім не хочуть повторювати щеплення. Однак, у деяких випадках люди не змогли отримати другу дозу через те, що запаси вакцини в медпунктах закінчилися.

Королівство Саудівська Аравія

Саудівська Аравія відправила в Індію 80 тон рідкого кисню, оскільки в країні надзвичайно мало ресурсів через поширення коронавірусу. Центр гуманітарної допомоги імені короля Салмана (KSRelief) доставив до Республіки Нігер 23 респіратори для боротьби з коронавірусом.

Республіка Індія

«Британський», «південноафриканський» і «бразильський» штами коронавірусу та його варіант із подвійною мутацією відповідальні за збільшення захворювань в Індії, заявив директор Національного центру з контролю захворювань Суджа Сінгх.

Єврокомісар з питань кризового менеджменту Янез Ленарчич повідомив, що ЄС надасть Індії кисень для тяжкохворих пацієнтів, а також медикаменти.

Уряд індійського національного столичного округу Делі (в який входить Нью-Делі) через поширення коронавірусу продовжив жорсткі обмеження до 3 травня. Рекордне збільшення кількості випадків COVID-19 у Індії призвело до перевантаження лікарень, кладовищ та крематоріїв.

Китайська Народна Республіка

Компанія Sinopharm розпочала клінічні дослідження своєї нової рекомбінантної вакцини від COVID-19 на добровольцях у центральній провінції Хенань. Вона є третьою вакциною-кандидатом, за весь час розробленою Sinopharm спільно з CNBG, яка була дозволена владою для випробувань на людях. Порівняно з інактивованими вакцинами, для виробництва нової не потребуватиметься лабораторії високого рівня біобезпеки.