26.05.22 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

5/26/2022
singleNews

Європа має докласти всіх зусиль, щоб допомогти Україні вистояти у війні з росією. А риторику про «умиротворення» або «збереження обличчя» для президента країни-агресорки рф путіна треба припинити. Про це заявила Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Зокрема вона зазначила, що розмови про збереження обличчя рф «не на часі».

Литва надасть додаткову військову допомогу Україні. «Ми готуємо нову партію підтримки Україні. 20 бронетранспортерів М113, десять військових вантажівок та десять позашляховиків (для робіт із розмінування) скоро будуть доставлені в Україну!», – повідомив 25 травня Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет заявив, що російські окупаційні війська потрібно швидше вибити з території України. За його словами, війна має завершитися перемогою української армії якнайшвидше. Про це повідомляє естонське видання ERR. «Росія має реально програти. Важливо, щоб великі та невеликі країни Заходу швидко надали ту допомогу, на яку чекає Україна», – заявив міністр.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відхилив ідею щодо скасування санкцій проти рф в обмін на зняття російської блокади українських портів для експорту врожаю та наголосив, що росія не має перешкоджати Україні експортувати зерно. Це необхідно задля допомоги країнам, де дефіцит зерна може спровокувати голод. Про це повідомляє міжнародне інформаційне агентство Reuters.

Воллес відхилив ідею скасування санкцій і схвалив пропозицію чорноморських країн, таких, як Туреччина, супроводжувати постачання українського зерна після того, як москва виключила участь західних сил. «Це зерно для всіх, Лівії, Ємену. Люди у всьому світі сподіваються на це зерно, щоб прогодувати себе. Я закликаю росію вчини правильно і дати Україні можливість експортувати зерно та припинити красти його», – сказав Бен Воллес.

Європейський Союз, Сполучені Штати та Велика Британія оголосили про створення групи для координації зусиль із притягнення до відповідальності за злочини, скоєні під час війни росії проти України. Про це йдеться у заяві Європейської служби зовнішніх дій.

«Консультативна група з питань злочинів, пов'язаних зі звірствами (Atrocity Crimes Advisory Group, ACA) – механізм, спрямований на забезпечення ефективної координації відповідної підтримки зусиль щодо підзвітності на місцях. ACA посилить поточні зусилля ЄС, США та Британії щодо подальшої відповідальності за жорстокі злочини в контексті загарбницької війни росії проти України», – йдеться у заяві.

Основною місією ACA є підтримка підрозділів з питань військових злочинів Генпрокуратури України у розслідуванні та переслідуванні злочинів, пов’язаних із конфліктом.

ACA об'єднує багатонаціональну групу експертів з військових злочинів із країн ЄС, США, Великої Британії та інших країн. Через нинішню безпекову ситуацію в Україні експерти переважно базуються на південному сході Польщі, але оперативно задіяні в Україні, зокрема короткостроковими місіями та взаємодією на місці з персоналом Генпрокуратури та іншими залученими міжнародними партнерами.

Оскільки ситуація з безпекою дозволяє, очікується, що експерти та допоміжний персонал невдовзі повністю переїдуть в Україну.

Діяльність ACA охоплюватиме координацію двох ключових елементів:

– консультативна група при ГПУ: досвідчені старші прокурори з військових злочинів, слідчі, військові аналітики, експерти-криміналісти та інші експерти, які базуються в регіоні на постійній основі, надають експертизу, наставництво, консультації та оперативну підтримку;

– мобільні групи правосуддя: створюються та розгортаються кілька мобільних груп правосуддя (MJT), щоб збільшити спроможність підрозділу ГПУ з воєнних злочинів та регіональних прокурорів для проведення польових розслідувань. MJT складатимуться як з міжнародних, так і з українських експертів і будуть розгорнуті на запит ГПУ для надання допомоги українським слідчим на місцях. Вони стануть частиною цілісного ланцюга документування, розслідування та переслідування тяжких міжнародних злочинів, який очолює Генпрокуратура.

Європейська комісія запропонувала додати порушення обмежувальних заходів ЄС до списку злочинів на території блоку. Про це йдеться у заяві ЄК.

Комісія також пропонує нові посилені правила щодо повернення та конфіскації активів, які також сприятимуть впровадженню обмежувальних заходів ЄС.

Комісія пропонує додати порушення обмежувальних заходів до списку злочинів ЄС. Потенційні кримінальні злочини можуть включати: участь у діях, спрямованих на прямий чи опосередкований обхід обмежувальних заходів, зокрема через приховування активів; нездатність заморозити кошти, що належать, утримуються або контролюються зазначеною особою/організацією; або торгівля, наприклад, імпорт або експорт товарів, на які поширюються торговельні заборони.

Корпорація Google першою отримала від України «Відзнаку миру» – 24 травня віцепрезиденту компанії Карану Бхатія її вручив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Це особлива нагорода, яку започаткував Президент Володимир Зеленський для компаній і корпорацій, які пішли з російського ринку. А також для урядів і світових політиків, які найбільше підтримують Україну», – заявив міністр. За його словами, внесок корпорації у перемогу України неоціненний. «Корпорація підтримала нас і на кіберфронті, надавши інструменти захисту для облікових записів українців від кібератак. А їхні співробітники зробили мільйонні пожертвування та надали гранти на суму $ 45 млн», – нагадав Федоров.

Подільська окружна прокуратура міста Києва у взаємодії з іншими правоохоронцями передала в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) 60 одиниць будівельної техніки білоруських компаній. Про це повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури. Конфісковано екскаватори, катки, навантажувачі, бульдозери, машини для утримання доріг, автогрейдери, автогудронатори, генератори, трактори тощо на загальну суму понад 200 млн грн.

Вболівальники збірної Чехії з хокею знайшли оригінальний спосіб обійти заборону вивішування українського прапора на трибунах під час матчу чемпіонату світу. На турнірі начебто не можна використати символіку країн, які не беруть у ньому участі.

Вболівальники виявили кмітливість і принесли біле полотно, яке розділили на дві частини. Зверху вони написали «синій колір», знизу – «жовтий колір», і закликали глядачів увімкнути уяву.

На піку імені російського диктатора путіна у гірській системі Тянь-Шань у Чуйській області Киргизстану встановили прапор України. Імена альпіністів, які це зробили, наразі невідомі.

рф

Мінфін США повідомив, що не продовжуватиме ліцензію № 9С, за якою власники російських держоблігацій мали змогу отримувати виплати від росії в доларах. Дія ліцензії закінчилась 25 травня. Припинення виплат може трактуватися як дефолт рф.

На росії не вистачає молоді, згодної вмирати за путіна. Тому совєт федерацій рф невідкладно схвалив закон про скасування вікового обмеження щодо укладання першого контракту про проходження військової служби. 25 травня госдума ухвалила законопроєкт про відміну верхньої вікової межі для громадян рф та іноземців на укладення першого контракту про проходження військової служби відразу в трьох читаннях. Після цього документ був схвалений совєтом федерації. Тепер п`ятдесятирічних чоловіків зараховуватимуть на посади рядових солдатів.

россотруднічєство (федеральне агентство у справах співдружності незалежних держав) переводить своїх співробітників із європейських країн до держав Африки, Азії та снд. Багато працівників не в захваті від перспективи перебувати в «гарячих точках» та збираються звільнятися.

За повідомленням центробанку росії, банківські установи у квітні зменшили видачу громадянам рф іпотеки в 3,2 рази.

Заборона на імпорт алкоголю з рф негативно позначилася на виробнику преміальної водкі «рускій стандарт» та «зєльоная марка» компанії «руст». За підсумками січня-квітня компанія була змушена знизити виготовлення водкі на 14 %. Водночас найдешевші спиртові сурогати популярні на росії: у січні-квітні виробництво зросло на 10,9 %, а роздрібні продажі – на 7,1 %

глава мінпросвєщенія фальков офіційно заявив, що росія відмовиться від Болонської системи і розроблятиме власну «унікальну» модель вищої освіти. Якою саме буде нова модель, поки що невідомо, але госдума та совєт федерації вже готують законопроєкти, що передбачають повернення до совєтської схеми вищої освіти – спеціалітету. Експерти переконані, що вихід із Болонської угоди серйозно позначиться на якості російської освіти.

глава счьотной палати росії кудрін зробив дуже неприємну для російського політикуму заяву: «у нас економіка дуже сильно пов`язана з іншими світовими економіками. Ми працюємо у світовій економічній системі. росія неспроможна все сама виробляти. Тому нам не можна поспішати виходити з різних міжнародних угод і стандартів».

Через загрозу краху російської економіки, рф збирається залучати мігрантів. Зокрема мінтруда пропонує зняти обмеження граничної кількості мігрантів з Узбекистану, які можуть в`їхати на росію. Також відомство наполягає на відміні галузевого принципу – досі заявки на ввезення робочої сили з цієї країни могли подавати тільки компанії будівельного сектора та АПК, зараз пропонується дозволити приїжджати всім охочим.

Водночас путін заявив, що «багатодітна сім`я на рф має бути нормою, це базова відповідь на демографічні виклики». Напевно, солдатів уже не вистачає.

На тлі значного зниження на рф авіаційних перевезень фахівці з транспортної галузі намагаються спрогнозувати роботу залізниць росії у поточному році. Аналітичні прогнози галузевого видання Rollingstock для рф невтішні: якщо бойові дії рф в Україні продовжаться до кінця 2022 року, а в Азії та на росії почнеться чергова хвиля пандемії, залізниця втратить понад 20 % перевезень, а виробництво вантажних вагонів зменшиться на 23,1 %–57 %.

«Життя покращується»: три автозаки з кондиціонером і туалетом надійшли до москви, – повідомила уповноважена з прав людини у столиці рф потяєва.

На знак протесту проти вторгнення рф в Україну, в кисловодську чоловік облив фарбою літеру «v» у назві міста на в`їзній стелі.

На росії посилюють репресії проти своїх військових, які воюють в Україні. До госдуми надіслано законопроєкт, згідно з яким «перехід на бік супротивника в умовах збройного конфлікту або військових дій проти росії» вважатиметься госізмєною та каратиметься позбавленням волі до 20 років. Публічні заклики до дій проти безпеки росії каратимуться позбавленням волі терміном до 7 років зі штрафом до 2,5 млн руб. Співпраця росіян з іноземними спецслужбами каратиметься позбавленням волі на строк до 8 років.

На рф закінчуються імплантати для покращення фігур росіян. Пластичний і щелепно-лицьовий хірург Амжад Аль-Юсеф заявив, що на росії повністю зникли імпланти для сідниць. За його словами, їх перестали завозити через американські і європейські санкції, проблеми з логістикою та подорожчання. А для того, щоб налагодити процес виробництва на рф, знадобиться щонайменше 10 років.

«росія закликає африканські країни вимагати від Заходу відміни санкцій проти рф», – заявив лавров.

Південнокорейська верф Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) розірвала контракт на будівництво трьох танкерів для транспортування зрідженого природного газу на замовлення «совкомфлоту». Причиною стало прострочення судноплавною компанією платежу за контрактом. Контракт вартістю $ 872 млн за три судна передбачав здачу в експлуатацію танкерів у лютому, квітні та липні 2023 року. «совкомфлот» не зміг розрахуватися на замовлення через проблеми з проведенням платежів, які виникли після того, як компанія потрапила під санкції США, ЄС та Великої Британії через вторгнення рф в Україну. Розірвання контракту з корейською верф`ю стало черговим чинником, що загрожує зривом втілення російського проєкту «арктік спг-2».

Музичні мейджор-лейбли та онлайн-кінотеатри попереджають російську владу про ризики нової форми розрахунку з іноземними правовласниками через спеціальний рубльовий рахунок у банку. Лейбли побоюються, що в разі ухвали путіним відповідного указу правовласники не зможуть своєчасно отримувати доступ до цього рахунку та платити російським працівникам і артистам. Водночас відеосервіси вважають, що новий механізм призведе до масового розірвання договорів на показ іноземних фільмів і серіалів.

Через публічне засудження колишній німецький політик Герхард Шредер відмовився висувати свою кандидатуру до ради директорів «газпрому».

Влада Хіросіми вирішила не запрошувати представників росії на церемонію пам`яті жертв атомного бомбардування.

Санкції США щодо автомобілебудівної групи «газ» дерипаскі набули чинності 25 травня. Санкції були введені у 2018 році, але початок їхньої дії кілька разів відкладався.

Голова комітету FIS з лижних перегонів Вегард Ульванг вважає, що російські лижники можуть надовго втратити можливість участі у міжнародних змаганнях.

Візовий центр Італії у москві зупинив прийом документів росіян через проблеми з оплатою консульського збору банком «інтеза».

Британський виробник одягу Marks&Spencer підтвердив свій намір повністю залишити російський ринок. Усі постачання товарів на росії були припинені ще в березні, а тепер майже 50 магазинів будуть виставлені на продаж.

Норвезька компанія Equinor повідомила про те, що передала «роснєфті» свої частки участі у чотирьох спільних підприємствах на росії та завершила діяльність на харьягінському родовищі нафти, а тому звільняється від усіх майбутніх зобов`язань.

Компанія Uniqlo (японська роздрібна мережа повсякденного одягу «для всіх») спростувала російські заяви про відкриття мережі своїх магазинів на рф.

Популярній на рф співачці Наргіз Закіровій заборонили в'їзд на росію на 50 років. Причиною є її позиція щодо російського вторгнення в Україну.

уряд білорусі заявив, що через міжнародні санкції та вторгнення рф в Україну недоотримає до кінця року $ 14 млрд доходів від експорту товарів, зниження експорту оцінюється на 30 %.