28.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/28/2021
singleNews

ВООЗ

ВООЗ повідомила, що мутації індійського варіанту SARS-CoV-2 вказують на його велику заразність і стійкість до антитіл як у перехворілих, так і щеплених від коронавірусу. За даними ВООЗ, в Індії виявили нові різновиди вірусу, включаючи B.1.617. «Це варіант з мутаціями E484Q і L452R, який був вперше виявлений в Індії з проб, зібраних 1 грудня 2020 року. Згідно з попередніми результатами досліджень, L452R здатна вплинути на ефективність деяких видів лікування моноклональними антитілами. E484Q, зі свого боку може привести до нейтралізації антитіл. Таким чином, антитіла, що з’явилися у перехворілої на COVID-19 людини, не допоможуть у боротьбі з індійськими мутаціями. При цьому новий штам також має високий ступінь вірулентності (здатності інфекційного агента викликати захворювання або загибель організму), як і варіанти з Великої Британії, Південної Африки та Бразилії. У ВООЗ поки не з’ясували, що вплинуло на мутації вірусу в Індії. Одним із чинників могло стати проведення масових заходів, які посилили його поширення, а також пом’якшення антіковідних заходів у країні.

Рада Європи

У Раді Європи рекомендують урядам проводити роз’яснювальні кампанії серед населення про протиправність пропозицій із придбання вакцин проти COVID-19, які надходять поза легальним ринком, зокрема, онлайн. Рекомендації базуються на імплементації положень Конвенції Ради Європи щодо контрафактної медичної продукції та аналогічної злочинної діяльності, яка становить загрозу для охорони здоров’я (MEDICRIME).

Королівство Данія

Данія прагне розпочати місцеве виробництво вакцин проти коронавірусу у 2022 році, заявила прем’єр-міністр Метте Фредеріксен, попередньо висловивши занепокоєння тим, як ЄС закуповує вакцини. Новий завод з виробництва вакцин належатиме та експлуатуватиметься приватним сектором, тендер на його побудову буде оголошено через кілька тижнів. Фредеріксен критикує підхід ЄС до замовлення, затвердження та розподілу вакцин у межах блоку. Минулого місяця вона домовилася з Австрією та Ізраїлем про створення спільного фонду досліджень і розробок та, можливо, виробничих потужностей для вакцин від COVID-19 задля забезпечення довгострокових поставок. Майбутній завод у Данії вироблятиме мРНК-вакцини, передову технологію, що застосовується у препаратах, вироблених BioNTech, Pfizer та Moderna.

Італійська Республіка

З 26 квітня 2021 року для подорожей  з метою туризму чи відвідування рідних впроваджуються «зелені сертифікати» (для подорожей з або у помаранчеву чи рожеву зону з метою роботи, гострої необхідності чи за станом здоров’я такі сертифікати не є необхідними, як і раніше). Зазначені сертифікати видаватимуться медичними закладами, аптеками чи сімейними лікарями, особам: 1) які пройшли повний курс вакцинування; 2) перехворіли на COVID 19 і мають антитіла; 3) отримали негативний результат тесту. У першому та другому випадках термін дії довідки 6 місяців з дати її отримання, у третьому – 48  годин. Наразі сертифікати видаватимуться у паперовому вигляді, але передбачено також створення цифрової форми. Указом передбачено кримінальну відповідальність за фальсифікацію таких довідок і штраф у разі їхнього використання від 400 до 3 тис. євро. Сертифікати будуть чинними для держав-членів ЄС, а також третіх країн у разі, якщо щеплення відбулося визнаною в ЄС вакциною. Така система діятиме до вводу в дію Європейського зеленого паспорта.

Республіка Кіпр

Кіпр з 10 травня прийматиме туристів, які пройшли повний курс вакцинації будь-яким препаратом від COVID-19, без ПЛР-тестів, повідомило міністерство туризму Кіпру.

Латвійська Республіка

Захворюваність так званим британським підвидом коронавірусу в Латвії досягла позначки в майже 70 % від усіх реєстрованих у країні випадків Covid-19. 68 % взятих минулого тижня на аналіз зразків з наявністю коронавірусу містили саме британський штам Covid-19.

Португальська Республіка

Португалія наступного тижня планує ще більше послабити коронавірусні обмеження на тлі поліпшення епідеміологічної ситуації. Очікується, що з наступного понеділка Португалія зніме обмеження на час роботи ресторанів і кафе, дозволить великі заходи у приміщеннях і на відкритому повітрі, хоча і з обмеженою кількістю учасників, і збільшить кількість людей, які можуть бути присутніми на весіллях і хрестинах. Правила соціального дистанціювання і носіння масок залишаються чинними.

Румунія

Голова Національного комітету з координації вакцинації проти SARS-CoV-2 Валеріу Георгіце оголосив, що в найближчі дні в Румунії відкриються нові центри вакцинації. У четвер в Бухаресті відкриється перший центр імунізації «не виходячи з машини», де населення зможе вакцинуватися без програмування. Крім того, з 7 по 9 травня в столиці пройде марафон вакцинації від COVID-19. На цей момент близько 3,1 мільйона людей по всій країні вакциновано однією або обома дозами.

Республіка Словенія

Уряд ухвалив низку рішень, які пом’якшують чи змінюють протиепідемічні обмежувальні заходи. З 27 квітня дня дозволена робота готелів, але працюватимуть не більше 30 номерів. Для користування готельним номером відвідувач має представити негативний тест на коронавірус, або доказ перенесення хвороби чи підтвердження вакцинації. Ця умова не поширюється на дітей до 15 років. З 28 квітня Словенія скасовує санітарні контрольно-пропускні пункти на кордоні з Італією та Австрією, тож в’їзд до Словенії з цих двох країн стане можливим на будь-якому прикордонному переході за правилами Шенгену. Ухвалено рішення про визнання тестів ПЛР, проведених в Австралії, Новій Зеландії, Канаді, Ізраїлі, які також будуть прийматися на в’їзді до Словенії з 28 квітня. До цього часу визнавалися лише тести, проведені в одній з країн-членів ЄС чи Шенгену, Великої Британії та США.

Фінляндська Республіка

Уряд Фінляндії скасує режим надзвичайного стану, введений на початку березня через погіршення ситуації з пандемією, повідомила прем’єр-міністр Санна Марін.

Королівство Швеція

Агентство громадського здоров’я Швеції планує зберегти чинні обмеження, що включають соціальне дистанціювання, до 17 травня 2021 року, оскільки Швеція залишається другою країною серед країн-членів ЄС за рівнем поширення інфекції.

Канада

За прогнозом Міністерства охорони здоров’я, 75 % населення Канади буде провакциновано у період від середини липня до кінця серпня. На сьогодні в Канаді вакциновано майже 30 відсотків населення – понад 11 мільйонів людей отримали першу дозу вакцини, а один мільйон уже вакциновано повністю.

Сполучені Штати Америки

Компанія Pfizer працює над створенням таблеток, які стануть потенційним ліками від COVID-19. Таблетки PF-07321332 розробляються як потенційна пероральна терапія, яку можна було б призначати за перших ознак інфекції, без необхідності госпіталізації пацієнтів до відділення інтенсивної терапії, сказав головний науковий співробітник і президент відділу світових досліджень, розробок і медикаментів Pfizer Мікаель Долстен в офіційній заяві. На сьогодні в США і Брюсселі проводяться випробування препарату за участю близько 60 добровольців у віці від 18 до 60 років.

Турецька Республіка

Уряд Туреччини прийняв рішення запровадити тотальний локдаун з 29.04 до 17.05.2021 року у зв‘язку з погіршенням загальної епідеміологічної ситуації. Локдаун передбачає повну зупинку всього, окрім критичної інфраструктури та харчової промисловості. МВС Туреччини роз’яснило, що тільки іноземні туристи не підпадають під дію комендантської години, введеної владою з 29 квітня по 17 травня. Іноземці, які перебувають у Туреччині тимчасово, зможуть продовжувати користуватися свободою пересування, як і у попередні періоди введення Анкарою обмежувальних заходів.

Грузія

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі провів телефонні переговори з головою наглядової ради та виконавчим директором компанії Pfizer щодо придбання додатково 1 млн. доз вакцини. За інформацією керівника Національного центру з контролю захворювань Грузії Амірана Гамкрелідзе, з огляду на дефіцит у країні так званих «швидких» тестів, заснованих на антигені, Грузія терміново закупила 1,5 млн. зазначених тестів. Найближчим часом у Грузії буде введена практика видачі ковід-паспортів, до якого будуть включені: історія вакцинації, історія перенесеного захворювання і, в деяких випадках, результати ПЛР-тесту.

Аргентина

Зайнятість койко-місць інтенсивної терапії в м. Буенос-Айрес перевищила 80 %. Актуальною стає проблема достатку кисню, об’єми якого знижуються до критичного рівня. Аргентина отримала чергову партію китайської вакцини компанії «Sinopharm» у розмірі близько 1 млн. доз.