28.09.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

9/28/2021
singleNews

ВООЗ

ВООЗ закликає всі країни відмовитися від ревакцинації населення від коронавірусу до кінця 2021 року, заявив 27 вересня генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус. Глава ВООЗ зазначив, що ревакцинація може знадобитися людям з ослабленим імунітетом, у всіх інших випадках організація рекомендує «дотримуватися мораторію до кінця року».

Офіційний представник ВООЗ Маргарет Харріс заявила, що серед тих, хто потрапляє з коронавірусом в лікарні і вмирає, переважна більшість (99 %) – це невакциновані.

ЄС

Регулятор ЄС (ЕМА) заявив, що оцінює, чи можна використовувати третю дозу вакцини від COVID-19 Moderna щонайменше через шість місяців після другої дози у людей старше 12 років.

 

Велика Британія

У Великій Британії повну вакцинацію від коронавірусу COVID-19 пройшли понад 66,6 % жителів країни.

Королівство Данія

Сім мільйонів доз вакцини від Covid-19 «Johnson&Johnson» прямують до Данії, попри те, що вона була виключена з національної програми вакцинації в країні через побоювання з приводу потенційного побічного ефекту – формування тромбів крові. Органи охорони здоров'я вже мають 600 тисяч доз, 100 тисяч доз були запропоновані приватним компаніям. Данія за контрактом зобов'язана прийняти 7 мільйонів доз цієї вакцини, водночас їх буде важко передати іншим країнам за схемою «Covax».

Королівство Іспанія

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчез під час участі у Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку сказав, що Іспанія збільшить на 7,5 млн кількість COVID-вакцин, які безоплатно передасть іншим країнам. Замість 22,5 млн, які пообіцяли раніше, пожертвує 30 млн, і продовжить підвищувати їхню кількість, наскільки буде можливо.

Іспанія приділятиме особливу увагу підтримці країнам Латинської Америки. Чверть усіх пожертвуваних доз буде передано південним сусідам ЄС і країнам, розташованим на південь від Сахари.

Італійська Республіка

28 вересня в Італії почнуть робити треті щеплення від коронавірусу, заявив комісар уряду з питань протидії поширенню епідемії Франческо Фільюоло. Першими треті дози вакцини отримуватимуть громадяни старше 80 років, медики, а також мешканці і співробітники будинків для літніх.

Республіка Кіпр

Влада Республіки Кіпр прийняла рішення змінити в бік підвищення епідемічний статус Франції, Іспанії, Нідерландів та Уругваю з червоної до помаранчевої епідемічної зони в новому тижневому реєстрі поділу країн на категорії. Реєстр набуде чинності 30 вересня і діятиме до 6 жовтня включно. У найвищій – зеленій – зоні  перебуватимуть сім країн, у помаранчевій – 22, у червоній – 30 держав. Раніше ця категорія налічувала 36 країн – крім чотирьох, перенесених у помаранчеву, в ній значилися також Боснія і Герцеговина та Молдова, які в новому реєстрі відсутні.

Латвійська Республіка

Нещеплені від Covid-19 зможуть не дотримуватися самоізоляції після в’їзду до Латвії з чотирьох країн ЄС і Європейської економічної зони (ЄЕЗ), а саме – Чехії, Угорщини, Польщі та Ватикану.

За межами ЄС і ЄЕЗ невакциновані мають дотримуватися самоізоляції після повернення з Великої Британії, Канади, Сінгапуру, Йорданії, Австралії та України.

До “зелених” країн нині відносяться Катар, Уругвай, Руанда, Чилі, Саудівська Аравія, Південна Корея, Нова Зеландія, Тайвань, Кувейт, а також Макао і Гонконг.

Особи, щеплені від Covid-19 та перехворілі можуть не дотримуватися самоізоляції, як і діти у віці до 12 років, які подорожують з дорослими. Однак упродовж десяти днів вони не повинні мати тісних контактів із людьми поза домом, не відвідувати масові заходи, дитячі колективи й користуватися громадським транспортом.

Республіка Польща

Заступник міністра розвитку і технологій Польщі Ольга Семенюк заявила, що в її відомстві готуються до ймовірного введення нових обмежень через пандемію коронавірусу. Обмеження під час четвертої хвилі пандемії матимуть регіональний характер. «Ми готові до моделі регіоналізації обмежень, до відключення окремих гілок економіки, до локдауну в окремих містах, повітах і воєводствах. Міністерство підготувало протоколи безпеки для різних галузей на випадок введення обмежень».

Румунія

Румунія встановила карантинний режим на 14 днів для всіх невакцинованих від COVID-19 іноземних громадян, осіб без громадянства, які прибувають із третіх країн, крім ЄС та Швейцарії. Карантинний режим діє незалежно від того, в якій зоні за рівнем поширення COVID-19 перебуває країна, з якої вони прибувають. Винятки можуть бути застосовані до осіб, які вакциновані проти коронавірусу, і якщо минуло 10 днів з моменту завершення повної схеми вакцинації до в’їзду в Румунію.

Також від вимоги карантину можуть звільнити, якщо особа залишається в країні на строк менше трьох днів у невідкладних випадках, що підтверджується документально, і за наявності сертифікату про негативний результат ПЛР-тесту; особи, які були позитивно підтверджені зараженням вірусом SARS-CoV-2 за останні 180 днів до в’їзду в країну, дітей до 6 років без необхідності представлення негативного тесту та дітей від 6 до 16 років за наявності сертифікату про негативний результат тесту. Винятки можуть застосовуватися і до тих, хто прямує транзитом і залишить територію Румунії через 24 години, а також транскордонних працівників, учнів/студентів з метою навчання та заради вступу, членів спортивних делегацій.

Словацька Республіка

З 23.09.2021 року в країні заборонено відвідування закладів харчування та дозвілля без сертифікату про вакцинацію.

Французька Республіка

Прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс заявив, що з 15 жовтня безкоштовними будуть лише тести, які роблять за медичними показаннями – люди з симптомами або контактними випадками. Невакцинованим людям знадобиться рецепт, щоб отримати безкоштовний тест, вакцинованим не знадобиться рецепт.  Тести залишатимуться безкоштовними за будь-яких обставин для осіб віком до 18 років, а масове тестування у школах триватиме. Основна мета нової політики – відштовхнути невакцинованих людей від використання регулярних тестів для доступу до паспорта здоров’я, оскільки тепер їм доведеться заплатити або зробити щеплення.

Чеська Республіка

МОЗ Чеської Республіки надіслав попереднє замовлення консорціуму Phizer та BioNTech на придбання 700 тис. доз вакцини для дітей віком від 5 до 11 років, що становить 86 % від усього населення країни в цьому віковому діапазоні. Найближчим часом Європейське агентство з лікарських засобів розглядатиме заявку консорціуму на затвердження цієї вакцини.

Королівство Швеція

Швеція на порозі вступу у четверту фазу зняття останніх жорстких заходів з інфекційного контролю, запровадження якої намічено на 29 вересня, – заявила міністр охорони здоров'я і соціальних справ Швеції Лена Халленгрен.

За останні два тижні кілька регіонів Швеції відмовилися прийняти додаткові дози вакцини від COVID-19, які були виділені їм Агентством громадської охорони здоров'я. Минулого тижня великі партії препарату відмовилися прийняти дев'ять регіонів, а тижнем раніше – вісім регіонів. Причина полягає в тому, що вони не хочуть потім їх викидати, оскільки зараз знижується попит на вакцинацію.

США

Влада США може не пустити в країну іноземців, які були вакциновані від COVID-19 російським препаратом "Супутник V".

Фармацевтична компанія Pfizer повідомила про початок фази великого тестування перорального антивірусного препарату PF-07321332, застосовуваного спільно з невеликою дозою препарату Ритонавір, для запобігання зараження коронавірусом у разі безпосереднього контакту із хворим на COVID-19. На цьому етапі під наглядом фахівців тестуватимуть препарат на 2,6 тис. осіб, деякі з яких отримають плацебо. Ритонавір, який фахівці використовують для боротьби проти COVID-19, зазвичай застосовується у поєднанні з іншими препаратами для лікування ВІЛ-інфекції.

Держава Ізраїль

Іноземні громадяни, які бажають в’їхати до Ізраїлю, мають заздалегідь подати заявку на в’їзд до ізраїльської дипломатичної або консульської установи за місцем проживання іноземця або до Управління з питань народонаселення та імміграції. Підстави, за якими особа може отримати відповідний дозвіл, оприлюднені на сайті ізраїльського уряду.

Для отримання дозволу також вимагається чинний медичний страховий поліс, який покриває видатки на випадок захворювання на COVID-19. Отримання дозволу на в’їзд в Ізраїль, навіть за наявності сертифікату вакцинації та ПЛР тестів, не звільняє від вимог самоізоляції.

Пройти самоізоляцію мають усі невакциновані особи, які в’їжджають до Ізраїлю. Особи, які були вакциновані або перехворіли COVID-19 за кордоном (тобто, не в Ізраїлі) також повинні пройти самоізоляцію. Тривалість самоізоляції – 14 днів. Самоізоляція може бути скорочена до 7 днів за умови, якщо пасажир отримав перший негативний ПЛР тест на в’їзді в Ізраїль, а також другий негативний ПЛР тест на сьомий день самоізоляції.

Для отримання дозволу на в’їзд вимагається і негативний ПЛР тест, зроблений за 72 години до прибуття в Ізраїль. Після прибуття до Ізраїлю необхідно пройти додатковий ПЛР тест. Вимога поширюватиметься також і на тих, хто має сертифікат про вакцинацію від COVID-19 або документ про одужання від COVID-19.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Н. Беннет на Генеральній асамблеї ООН зауважив: в основі стратегії уряду в боротьбі з епідемією лежить масова вакцинація, а також проведення ревакцинації. Він повідомив, що третя доза щеплення в сім разів краще захищає, ніж щеплення у двох дозах. Беннет також повідомив, що уряд вирішив відмовитися від практики локдаунів, що вбивають економіку, і дотримуватися "відкритої економіки", покладаючись на співпрацю з боку громадян.

Грузія

За оцінками керівника Національного центру з контролю за захворюваннями Амірана Гамкрелідзе, стратегія вакцинації від коронавірусу в Грузії має бути переглянута. До цього часу населення країни було активним і само приходило у пункти вакцинації, але тепер навпаки – мають бути активнішими медики. Темпи вакцинації від коронавірусу в Грузії сповільнилися приблизно вдвічі. Якщо на початку вересня в середньому за добу вакцинувалося 20 тис. осіб, тепер цей показник не перевищує 13 тис. осіб за добу. Найбільш позитивна динаміка з вакцинацією у Тбілісі, де щеплено понад 40 % дорослого населення, а також в Аджарії – понад 30 % дорослого населення. Решта регіонів значно відстають.

Держава Японія

Вчені з медичного інституту біорегуляції Університету Кюсю повідомили, що їм вдалося створити систему штучного інтелекту, яка може швидко досліджувати численні хімічні речовини для визначення можливих ліків проти різних хвороб. Їхня програма виявила можливий препарат для лікування коронавірусу. Традиційні методи пошуку ліків-кандидатів потребують достатньо часу і зусиль, тому що вони передбачають проведення одного за іншим експериментів з багатьма хімічними речовинами. Програма на засадах штучного інтелекту вивчила понад 2,5 млн комбінацій патогенних білків і хімічних речовин, які можуть приборкати їхній негативний вплив. Система може аналізувати близько 6 тис. видів хімічних речовин на хвилину і визначати відповідні ліки-кандидати. Програма рекомендувала використовувати як препарат від коронавірусу засіб, який до цього використовувався для лікування глаукоми. Експеримент з культивованою клітиною підтвердив, що ці ліки можуть заблокувати інфікування вірусом.