28.12.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

12/28/2020
singleNews

У Швейцарії повідомлено про виявлення чергового випадку зараження новим штамом коронавірусу COVID-19 VOC-202012/01. На території Польщі починають діяти нові обмеження у зв’язку з епідемією коронавірусу, які, серед іншого, стосуються торгівлі і роботи сфери послуг. Тотальний карантин почався в Ізраїлі в неділю о 17:00.

Республіка Австрія

В Австрії досягнута домовленість із представниками церков та релігійних громад припинити всі державні церковні служби під час локдауну до 17 січня 2021 року. Так, після Різдвяних свят скасовується проведення публічних релігійних служб, зокрема з 0:00 28 грудня і до 17.01.2021. Водночас релігійні заклади залишатимуться відкритими для приватних молитов.

Швейцарська Конфедерація

27 грудня 2020 року у Швейцарії повідомлено про виявлення чергового випадку зараження новим штамом коронавірусу COVID-19 VOC-202012/01. Нині на території ШК зафіксовано три випадки зараження новим штамом. Компетентні органи країни ідентифікували трьох осіб, які захворіли, та помістили їх на карантин.

Республіка Польща

У неділю вранці в Польщі розпочалося щеплення проти коронавірусу.  Водночас із понеділка, 28 грудня, на території всієї Польщі починають діяти нові обмеження у зв’язку з епідемією коронавірусу, які, серед іншого, стосуються торгівлі і роботи сфери послуг.

Румунія

27.12.2020 р. у Румунії офіційно розпочався процес вакцинації від коронавірусу, перший етап якого передбачає щеплення медичного персоналу. Більше 3 тис. доз вакцини були розподілені між 10 установами, які займаються лікуванням COVID-19. Протягом 28–29.12.2020 р. очікується прибуття в країну ще 144 тис. доз.

Латвійська Республіка

26 грудня в Латвію надійшов перший вантаж з вакциною від Covid-19. Вранці 28 грудня дози доставлять в лікарні, де розпочнеться перший етап щеплень медичного персоналу. Першими вакцини отримають медики і працівники Служби невідкладної медичної допомоги.

Держава Ізраїль

Тотальний карантин почався в Ізраїлі в неділю о 17:00. Ізраїльтянам до 9  січня заборонено віддалятися від будинку більш ніж на один кілометр і ходити в гості один до одного. Закриваються всі торгові точки, крім тих, де продають товари першої необхідності. Ресторанам дозволено працювати тільки на винос.

Канада

Національна лабораторія мікробіології Канадського агентства охорони здоров'я повідомила про виявлення у провінції Онтаріо двох випадків захворювання на коронавірус нового штаму, який спостерігається у Великій Британії. Обидва випадки стосуються подружньої пари з регіону Дарем. Повідомляється, що вони не їздили за кордон і не контактували із зараженими. Зараз подружжя перебуває на самоізоляції.

Китайська Народна Республіка

Із 28  грудня до 10 січня Китай повністю припиняє пасажирське авіасполучення з Великою Британією через  виявлений в цій країні новий штам коронавірусу.

Влада Китаю розробила заходи для захисту здоров'я населення під час майбутнього Нового року і китайського свята Весни. Видана директива, яка закликає громадськість скоротити зайві поїздки і зустрічі під час свят, застерігає дотримуватися заходів профілактики і контролю COVID-19.

Держава Катар

Правоохоронні органи Катару здійснюють посилений контроль за дотриманням населенням карантинних та обмежувальних заходів. Зокрема, 27 грудня було виявлено 138 порушників «масочного режиму» (за період з 13 листопада – 3983). Також із зазначеної дати до сьогодні було притягнуто до відповідальності 252 особи за порушення вимог максимально дозволеної кількості людей в салоні одного автомобіля (4 пасажири, включаючи водія). Відповідно до місцевого законодавства порушення карантинних обмежень тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу до 200 тис. катарських ріалів (55 тис. доларів США) або тюремного ув’язнення до 3 років позбавлення волі.

Грузія

МВС Грузії в рамках інформаційно-роз’яснювальної роботи звертає увагу громадян на необхідність дотримання карантинних обмежувальних заходів та інформує про кількість громадян, стосовно яких накладаються адміністративні стягнення. Відповідно до статті 42 (10) Кодексу про адміністративні правопорушення (порушення встановлених обмежень на пересування з 21:00 до 05:00) за останню добу було оштрафовано 93 особи. Штраф для фізособи – 2000 ларі (620 дол. США), юрособи – 10000 ларі (3100 дол. США). Відповідно до статті 42 (11) Кодексу (порушення правил носіння масок) 484 особи оштрафовано на 20 ларі (6,2 дол. США).