29.03.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

3/29/2021
singleNews

Єдиний для громадян всіх 27 країн Європейського Союзу сертифікат здоров’я буде доступний з 15 червня. Документ міститиме інформацію про вакцинацію від COVID-19. Про це заявив єврокомісар Тьєррі Бретон, який відповідає за вакцинацію. Сертифікат можна завантажити на смартфон або роздрукувати у паперовому вигляді. За його словами, документ з QR-кодом міститиме прізвище власника, дату народження, номер паспорта, відомості про те, чи він пройшов вакцинацію і яким препаратом, а також хворів чи ні. 

Боснія і Герцеговина

Туреччина в рамках боротьби з коронавірусною інфекцією нового типу передала в дар Боснії і Герцеговині 30 тисяч доз вакцини Sinovac.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

У Великій Британії вже понад 30 мільйонів людей отримали хоча б одну дозу вакцини від коронавірусу. Це 57 % дорослого населення країни.

Перші партії вакцини компанії Moderna проти коронавірусу Covid-19 з’являться у Великій Британії у квітні, і цим препаратом почнуть вакцинувати населення. Загалом Британія замовила 17 млн доз вакцини Moderna, і перші дози очікуються вже наступного місяця.

Королівство Данія

У Данії проведено перший етап вакцинації проти Covid-19. Усього було щеплено 656 737 осіб (11,25 % населення країни), повністю проведена вакцинація 345 070 особам (5,91 % населення країни).

Республіка Мальта

Мальта обмежила кількість людей, які можуть зустрічатися в громадських місцях до двох, щоб запобігти сплеску випадків COVID-19 у період Великодня. З 11 квітня в громадських  місцях людям заборонено збиратися групами більше двох осіб, якщо вони не живуть в одному будинку. На сьогодні обмеження становить чотири людини. Штраф для порушників правил підвищений до 300 євро з нинішніх 100 євро. Уряд також оголосив, що з понеділка всім прибулим на Мальту необхідно буде здати негативний результат ПЛР-тест не пізніше, ніж за 72 години до поїздки.

Королівство Норвегія

Уряд Норвегії з 1 квітня ще більш посилить вимоги на в’їзді в країну через ситуацію з пандемією. У ніч на 1 квітня ті, хто чекає результатів взятого на в’їзді тесту, будуть зобов’язані чекати його на станції тестування на кордоні. Тим, хто відмовиться, загрожуватиме штраф. Громадяни Норвегії та ті, хто мають там постійне місце проживання мають пред’являти негативний результат тесту на коронавірус перед в’їздом до Норвегії з країн із високим ризиком зараження. Тест має бути зроблений за 24 години до прибуття в країну.

Румунія

Враховуючи збільшувану кількість захворювань, з 28 березня в країні введені нові обмежувальні заходи проти поширення вірусу. Так, у населених пунктах, де захворюваність протягом 14 днів перевищує чотири випадки на 1 тис. жителів, у вихідні дні вводиться комендантська година з 20:00 (за винятком пересування у професійних інтересах, отримання медичної допомоги, придбання ліків, допомоги хворим або літнім особам).

Республіка Словенія

Словенська влада ухвалила рішення про посилення режиму карантину у період з 1 по 11 квітня і тимчасове обмеження права на виїзд з країни на тлі збільшуваного зростання кількості тих, хто заразився коронавірусом. У період квітневого локдауну знову закриють усі дитячі садки, школи та університети Словенії. З підприємств сфери послуг продовжать роботу лише продовольчі магазини, аптеки, банки, поштові відділення, АЗС та автосервіси. Під заборону потраплять і будь-які зібрання людей, які не є членами однієї сім’ї. Збережеться чинна з 22:00 до 05:00 комендантська година.

Федеративна Республіка Німеччина

Починаючи з 31 березня для кожного берлінця обов’язковою умовою для покупок у магазинах, окрім супермаркетів, аптек або аптечних кіосків, буде негативний тест.

Дослідники берлінського медичного закладу Шаріте на чолі з вірусологом професором Крістіаном Дростеном вважають, що вакцини проти Covid-19 мають регулярно проходити повторні дослідження через мутації, оскільки як і під час грипу, у подальшому коронавірус може спалахувати один раз на рік.

Чеська Республіка

Новий штам коронавірусу виявлено у Чехії. Незафіксована раніше мутація не є небезпечнішою, ніж британський або південноафриканський штами вірусу. Її дослідження тривають.

Канада

Міністерство охорони здоров’я Канади додало на етикетку вакцини AstraZeneca проти COVID-19 попередження, що у рідкісних випадках препарат може викликати утворення тромбів. Таке рішення прийнято після звітів про рідкісні побічні явища препарату, оприлюднені деякими країнами Європи. Водночас відомство запевняє, що вакцина AstraZeneca безпечна та ефективна.

На сьогодні в Канаді цим препаратом було зроблено понад 300 тисяч щеплень. Наразі жодного утворення тромбів у вакцинованих людей не зареєстровано.

Мексиканські Сполучені Штати

Уряд Мексики визнав, що справжня кількість загиблих від коронавірусу в країні перевищує 321 тис. людей, що майже на 60 % більше офіційної кількості – 201 429 осіб. Мексика практично не проводить тестувань, а оскільки лікарні були перевантажені, багато людей померли вдома, не будучи протестованими на коронавірус.

Йорданське Хашимітське Королівство

Йорданія планує створити вільну від вірусів «золоту зону» для туристів, яка включатиме Ваді-Рам, Петру та Мертве море. Міністр зв’язку та масових комунікацій Сахер Дудін заявив, що в’їзд на цю територію буде обмежений. Усі відвідувачі мають пройти вакцинацію. Це правило застосовуватиметься як до гостей, так і до місцевих постачальників і працівників сфери туризму.

Республіка Молдова

До Кишинева прибула з Румунії ще одна партія вакцини від коронавірусу – 50,4 тисяч доз препарату AstraZeneca.

Республіка Індія

Інститут сироватки Індії (SII) може відновити повні поставки вакцини AstraZeneca для програми COVAX у квітні - травні. COVAX – це програма поставок вакцин проти коронавірусу в бідніші країни, яку підтримує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Японська Держава

Японія збирається видавати цифрові медичні сертифікати громадянам, які були щеплені проти COVID-19, приєднавшись до Китаю, ЄС та інших країн, що прийняли подібні заходи, спрямовані на відкриття закордонних поїздок. Відповідно до міжнародних стандартів, сертифікатом можна керувати за допомогою мобільного додатка, що дає змогу пред’явити перевізнику підтвердження щеплення під час посадки в літак або реєстрації в готелі.