29.12.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

12/29/2020
singleNews

Німецька фармацевтична компанія «BioNTech» заявила про свою впевненість в тому, що її вакцина проти коронавірусу працює і проти нового штаму варіанту, який походить з Великої Британії. Медики в Італії виявили штам коронавірусу COVID-19, дуже схожий на той, який наразі активно поширюється у Великій Британії. При цьому фахівці виявили, що цей різновид коронавірусу присутній на Апеннінах із серпня 2020 року.

Федеративна Республіка Німеччина

Німецька фармацевтична компанія «BioNTech» заявила про свою впевненість в тому, що її вакцина проти коронавірусу працює і проти нового штаму варіанту, який походить з Великої Британії. Водночас планується проведення подальших досліджень для того, щоб бути повністю певними в ефективності вакцини.

Міністри освіти 16 федеральних земель мають намір 05.01.2021 р.  обговорити у ході відеоконференції із канцлером ФРН Ангелою Меркель подальші заходи з відновлення учбового процесу після завершення локдауну 10.01.2021 р.  У разі збереження такої ж ситуації зі зростанням захворювань на коронавірус учням старших класів можуть продовжити канікули із можливістю дистанційного навчання.

Італійська Республіка

Медики в Італії виявили штам коронавірусу COVID-19, дуже схожий на той, який наразі активно поширюється у Великій Британії. При цьому фахівці виявили, що цей різновид коронавірусу присутній на Апеннінах із серпня 2020 року. Це з’ясувалося під час спостереження за пацієнтом, який ще у квітні заразився на COVID-19, а в серпні тест цієї людини на коронавірус знову дав позитивний результат. Дослідження в лабораторії зданих раніше тестів показало, що в пацієнта саме новий варіант коронавірусу, схожий на англійський штам, але не ідентичний йому.

Швейцарська Конфедерація

У Швейцарії кампанія з вакцинації населення стартувала у чотирьох кантонах (адміністративно-територіальних одиницях) – Женеві, Вале, Фрібурзі та Нешателі. На загальнонаціональному рівні процес вакцинації розпочнеться з 4 січня 2021 року і означатиме проведення найбільш потужної кампанії з імунізації населення країни за всю історію її існування.

Королівство Швеція

Уряд Швеції в рамках боротьби з епідемією коронавірусу в країні має намір отримати повноваження, які дозволять йому запровадити широкі карантинні обмеження і штрафи за їх недотримання. Це право на запровадження обмежень роботи громадського транспорту, закриття магазинів, торговельних центрів, інших закладів та установ і встановлення максимально дозволеної кількості учасників для зборів у громадських місцях. Відповідно до чинного законодавства Швеції уряд не має повноважень на вжиття заходів, які призводять до обмеження суспільного життя. Це може зробити тільки парламент, від якого й очікують ухвалення нових законів до 10 січня.

Королівство Норвегія

Норвегія вирішила продовжити заборону на польоти з Великої Британії до 30 грудня включно – у зв’язку з поширенням нового штаму коронавірусу. У МОЗ країни не виключають імовірності продовження заборони й після Нового року.

Республіка Польща

У Польщі діють нові карантинні обмеження, в тому числі щодо в’їзду в країну, які будуть актуальними до 17 січня 2021 року. Зокрема, встановлено 10-денний карантин для осіб, які в’їжджають до Польщі організованим транспортом, заборонено вільне переміщення осіб у новорічну ніч: з 19:00 31 грудня 2020 року до 6:00 1 січня 2021 року. Призупинено роботу торгових центрів, обслуговування в готелях, функціонування інфраструктури гірськолижних трас. Обмежено доступ до спортивної інфраструктури.

Під час дії обмежень право в'їзду на територію Польщі мають громадяни України, які є подружжям або дітьми громадян Польщі, або перебувають під постійною опікою громадян Польщі; мають карту поляка; мають право на постійне або тимчасове проживання на території Польщі; мають право на виконання робіт на території Польщі на тій самій основі, що й громадяни Польщі; здобувають освіту у Польщі (учні, студенти, слухачі, здобувачі післядипломної освіти, докторанти) або є особами, які супроводжують учнів.

Канада

Міністерство охорони здоров’я Канади заявило, що на сьогодні початкові дослідження свідчать, що новий штам коронавірусу може бути більш трансмісивним, тобто мати здатність до передачі різними способами. Однак немає жодних доказів того, що він викликає важчі захворювання або має якийсь вплив на відповідь антитіл або ефективність вакцини.

Проведене Університетом Торонто дослідження щодо реакції керівництва окремих провінцій на поширення коронавірусу продемонструвало ефективність підходу швидкого та повного блокування регіонів, а не введення окремих заходів. Найбільш успішними називаються дії урядів Атлантичних провінцій, які в липні п.р. створили т.зв. міхур навколо регіону, що обмежував поїздки за межі провінцій. Всі, хто хоче в’їхати на територію цих провінцій, мають пройти обов’язкову 14-денну самоізоляцію.

Китайська Народна Республіка

У місті Ухань триває кампанія з вакцинації від коронавірусу для певних груп населення. Вона організована в 48 клініках у 15 районах міста і на даному етапі призначена для деяких ключових груп населення у віці від 18 до 59 років. Із 1 жовтня по 27 грудня в Ухані в цілому було зареєстровано 43 завезених випадки зараження, з них 33 були безсимптомними.

Грузія

У Грузії прийнято рішення щодо проведення у грудні-січні тестування на коронавірус серед священнослужителів різних конфесій, оскільки саме в цей період планується проведення різних релігійних служінь. У січні планується тестування таксистів.