30.03.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

3/30/2021
singleNews

Останні дні демонструють серйозне погіршення епідеміологічної ситуації у Франції та збільшення вірулентності вірусу. Темпи поширення коронавірусу в Нідерландах зросли, у країні продовжено локдаун до 20 квітня. Уряд Аргентини тимчасово зупинив в’їзд у країну через всі 237 суходільних пункти пропуску на кордоні.

Королівство Данія

У Данії продовжено термін дії обмежень на закордонні поїздки до 20 квітня. Данське МЗС радить своїм громадянам не виїжджати за кордон, включаючи короткі поїздки до сусідніх Німеччини та Швеції, незважаючи на те, що на початку цього місяця Швеція пом’якшила свої вимоги щодо в’їзду, і з 1 квітня мандрівники з Данії можуть перетнути кордон за наявності негативного тесту на коронавірус. Ділові поїздки також рекомендується не здійснювати, хоча є винятки щодо експорту товарів і послуг.

Латвійська Республіка

Кабінетом міністрів Латвії прийнято рішення відмінити надзвичайну ситуацію після 6 квітня та пом’якшити обмеження у сфері освіти, а в торговельній – пом’якшити частково. Працюватимуть тільки маленькі магазини. Зміни набудуть чинності після Великодніх свят, але за умови, якщо дозволить епідеміологічна обстановка.

Очне навчання відновиться за регіональним принципом: у 1-6 і 12 класів повністю, а у 7-11 діятиме принцип ротації, і очні заняття у кожного класу  проходитимуть двічі на тиждень.

Королівство Іспанія

З 30 березня Іспанія вимагає негативний результат ПЛР для французьких громадян, що перетинають кордони Іспанії наземним шляхом. Цей захід додається до вже чинного з 11 листопада 2020 року правила, згідно з яким французи (або жителі будь-якої іншої країни ЄС) зобов'язані подавати негативний результат тесту під час перетину кордону по повітрю або по морю.

Королівство Нідерландів

Темпи поширення коронавірусу в Нідерландах зросли за останній тиждень. В країні оголошено про продовження локдауну до 20 квітня практично без послаблень, початок комендантської години з 31 березня перенесено з 21.00 до 22.00 год. Наполегливу пораду Кабінету міністрів не виїжджати за межі країни продовжено до 15 травня.

Португальська Республіка

Асамблея Португалії схвалила і у подальшому Президент підписав Указ про продовження надзвичайного стану з 00:00 1 квітня до 23.59 15 квітня.

Французька Республіка

Останні дні демонструють серйозне погіршення епідеміологічної ситуації у Франції та збільшення вірулентності вірусу. Погіршенню ситуації сприяють виявлення нових штамів коронавірусу, зокрема днями в регіоні Ельзас було виявлено штам. Він несе мутацію ферменту – полімерази, що бере участь у розмноженні вірусу. Його було виявлено, оскільки під час скринінгових тестів ПЛР один із маркерів систематично повертався негативним.

Федеративна Республіка Німеччина

Сенат Берліна оприлюднив прийняті зміни до постанови «Про контроль над інфекціями», які набувають чинності 31 березня:

– державні, муніципальні та комерційні підприємства мають забезпечити одночасне перебування на робочих місцях не більше 50 % офісних працівників (із винятками для окремих професій);

– усі роботодавці зобов’язані пропонувати своїм працівникам безкоштовний експрес-тест або самотестування під наглядом не менше, ніж двічі на тиждень. Роботодавці повинні на вимогу працівника видавати довідку про результати тестування;

– покупці закладів роздрібної торгівлі (за винятком продуктових, господарських магазинів та аптек) повинні пред’явити негативний «швидкий» тест. Оператори торговельних центрів зобов’язані організувати тестування відвідувачів;

– перукарні, масажні салони, а також заклади культури (музеї, галереї) можуть приймати клієнтів/відвідувачів тільки за попереднім записом і тільки з негативним «швидким» тестом;

– тільки особи з негативним «швидким» тестом можуть відвідувати заходи за участі більше п’яти осіб.

Султанат Оман

Міністр охорони здоров’я д-р Ахмед бін Мохаммед Аль Саїді повідомив, що МОЗ очікує у період з 1 квітня по 31 травня піку другої хвилі пандемії COVID-19 у султанаті. Щоб уникнути погіршення ситуації, в країні буде вжито низку жорсткіших комплексних заходів, які можуть закінчитися локдауном і повним закриттям султанату на зазначений період.

Аргентинська Республіка

Уряд Аргентини тимчасово зупинив в’їзд у країну через всі 237 суходільних пункти пропуску на кордоні через проблему поширення нових штамів коронавірусу. Потрапити до Аргентини, за певними винятками, можливо лише через аеропорти міст Есейса, Сан-Фернандо, або столичний портовий термінал «Букебус», де наявні спеціальні лабораторії для відповідного тестування та взяття на облік новоприбулих осіб.

Малайзія

Окремі медичні експерти та представники приватних госпіталів закликали уряд Малайзії дозволити приватним медичним установам закуповувати за власний кошт антиковідні препарати та вакцинувати осіб, які готові сплачувати за це. Так вдасться суттєво розширити коло центрів із вакцинації та пришвидшити процес імунізації населення.