31.03.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

3/31/2021
singleNews

Нове дослідження, проведене в одному з перших муніципалітетів Італії, виділених у "червону зону" в березні минулого року, показало, що антитіла COVID-19 можуть циркулювати в організмі до 9-10 місяців.

Федеративна Республіка Німеччина

Із 31 березня у Берліні вводяться нові епідеміологічні обмеження, а саме:

маски FFP2 і їх аналоги  є обов’язковими у магазинах, транспорті, медичних установах, держустановах. Хірургічні маски більше є неприйнятними;

необхідно пред'являти негативний тест, зроблений в цей же день, під час відвідування всіх магазинів (винятки: продуктові, супермаркети, аптеки, магазини госптоварів), музеїв, галерей і громадських заходів (винятки: демонстрації і релігійні служби). Бронювання візиту в магазин більше не обов'язкове;

пред’являти негативний тест, зроблений у цей же день, та бронювати візит під час відвідування перукарень, косметичних салонів;

роботодавці мають пропонувати працівникам тестування не менше 2-х разів на тиждень; 50 % персоналу мають працювати у віддаленому режимі.                                              

Італійська Республіка

Нове дослідження, проведене в одному з перших муніципалітетів Італії, виділених у так звану "червону зону" в березні минулого року, показало, що антитіла COVID-19 можуть циркулювати в організмі до 9-10 місяців. Дослідження припускає, що існує досить тривалий "захисний бар'єр" для тих, хто зіткнувся з коронавірусом, навіть для тих, у кого не було жодних симптомів. У дослідженні взяли участь 125 жителів регіону.

Республіка Польща

Уряд Польщі оголосив нові правила для осіб, які прибувають із-за кордону. Так, стосовно осіб, які прибувають до Польщі з країн, що не входять до Шенгенської зони, поширюються такі вимоги:

обов’язкове відбування карантину; негативний результат тесту на COVID-19 не звільняє від відбування карантину на території Польщі;

особа звільняється від перебування на карантині після отримання негативного результату тесту, здійсненого на території Польщі, методом ПЛР або за результатами антигенного тесту.

Республіка Болгарія

У Болгарії прийнято попереднє рішення про часткове скасування обмежень, незважаючи на зростання заражень коронавірусом. Із 1 квітня буде дозволена робота ресторанів і кафе на відкритому повітрі, відвідування театрів дозволяється із завантаженням зали для глядачів не більше 30 %. Із 5 квітня почнуть працювати ясла і дитячі садки, з 12 квітня будуть відновлені шкільні заняття. Великі торгові центри поки залишаться закритими.

Турецька Республіка

Туреччина готується почати першу стадію випробувань власної інтраназальної вакцини від коронавірусу. Вакцину розробляють турецькі науковці у співпраці з інститутом нанотехнологій Nanografi, що в Анкарі. Доклінічні етапи досліджень завершилися і невдовзі почнеться перший етап клінічних випробувань на людях.

Республіка Індія

В Індії розпочалася друга хвиля пандемії Covid-19, що супроводжується безпрецедентним за останній період зростанням кількості нових випадків захворювання і помітним збільшенням летальних випадків.

У деяких штатах Індії продовжують діяти й активно запроваджуються нові жорсткі карантинні обмеження.

Не виключається, що у разі подальшого погіршення пандемічної ситуації серйозні карантинні обмеження можуть бути запроваджені і на загальнонаціональному рівні.

Грузія

За інформацією держміністра Грузії з питань примирення та громадянської рівності Теї Ахвледіані, медичні працівники та відповідні вікові групи (від 65 років), що проживають на окупованих територіях – в Абхазії та Цхінвальському регіоні – зможуть пройти вакцинацію на території, що контролюється центральною владою Грузії.

Республіка Молдова

Уряд Молдови рекомендував парламенту ввести в країні надзвичайний стан у зв'язку з тим, що за останні тижні стався спалах заражень коронавірусом і зросла кількість летальних випадків.