Огляд терористичної активності у світі станом на 15.02.2021

2/15/2021
singleNews

Збройні сили Туреччини завершили спецоперацію «Кіготь Орла-2». В Афганістані 30 бойовиків «Талібану» загинули на власній вибухівці. У Самолі біля входу в будівлю парламенту було підірвано замінований автомобіль.

Афганістан

Внаслідок спрацювання вибухового пристрою на узбіччі шляху в повіті Чапа Дере загинуло п’ять поліцейських. У скоєні теракту підозрюються бойовики руху  «Талібан».

Щонайменше сім поліцейських постраждали після вибуху замінованого автомобіля в районі Аргандаб провінції Кандагар.

У провінції Кундуз внаслідок теракту загинули двоє дітей – вибуховий пристрій було закладено на узбіччі шляху в районі селища Котурбулак повіту Імам Сахіб. Місцева влада покладає відповідальність за жертви на рух «Талібан».

В районі Даулатабад провінції Балх загинули 30 бойовиків «Талібану». Афганські правоохоронці заявляють, що вони стали жертвами власної необережності при поводженні з вибухівкою.

Сирія

Терористи підірвали замінований автомобіль на території ринку в селі Чобанбей, внаслідок чого загинув один мирний житель та ще 12 отримали поранення. Сили безпеки країни вважають, що теракт скоїло YPG (сирійське крило Робітничої партії Курдистану).

14 лютого внаслідок підриву автомобілю в місті Раї, на північному сході Алеппо, загинули двоє та були поранені ще вісім мирних жителів. Водночас у місті Жeндeйpc, на північному заході Алеппо, через теракт загинула одна людина та четверо отримали поранення.

Сомалі

На КПП біля входу в будівлю парламенту було підірвано замінований автомобіль. Даних щодо постраждалих немає.

Ірак

Збройні сили Туреччини завершили спецоперацію «Кіготь Орла-2» на півночі Іраку в районі Гара. Внаслідок операції район активності Робітничої партії Курдистану (РПК) було звужено з 75 до 25 км, знищено 53 терориста і двох взято в полон.

М’янма

13 та 14 лютого на вулицях багатьох міст країни відбулися багатотисячні демонстрації проти військового перевороту. Демонстранти провели мітинги біля китайського і російського посольств, звинувачуючи Пекін і Москву в підтримці путчу військових. У місті М'їчина поліцейські застосували вогнепальну зброю, а у місті Янгон було виведено на вулиці велику кількість танків та вимкнено Інтернет.