Натисни та тримай

9.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

 

Португальська Республіка

Із 9 до 23 листопада 2020 року уряд Португалії запровадив «комендантську годину» щоденно з 23:00 до 05:00, а у вихідні дні (субота та неділя)  – з 13:00 до 05:00. Обмеження не стосуються осіб, які виконують службові обов’язки (зокрема й дипломатичний корпус), або тих, які прямують за місцем роботи/додому.

Прем'єр-міністр Португалії Антоніо Коста зазначив, що громадян, які не дотримуватимуться зазначеного обмеження, будуть попереджати про порушення і супроводжуватимуть за місцем проживання. Водночас недотримання комендантської години не підлягатиме кримінальній відповідальності.

Французька Республіка

Спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації у 99 зі 101 департаментів.

За останні сім днів французькі лабораторії провели понад 1,7 млн. тестів на COVID-19. Рівень виявлення позитивних проб сягає 20,6 %.

Національні збори Франції планують ухвалити відповідні зміни до закону про надзвичайний стан, які дозволять пролонгувати його до 16 лютого 2021 року.

 

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Велика Британія запровадила заборону на в’їзд із Данії на тлі побоювань з приводу нового штаму коронавірусу, який поширився на людей від норок.

Словацька Республіка

У країні діє надзвичайний стан, введений ще 01.10.2020 терміном на 45 днів.

По всій території Словаччини встановлений т. зв. «lockdown» із забороною виходити з дому без негативного ПЛР або антигенного тесту, зробленого не раніше 29 жовтня 2020 року.

У період із 07–08.11.2020 проводиться другий етап загальнонаціонального тестування на коронавірус із використанням антигенних cкринінгових тестів для діагностики COVID-19. За рішенням уряду тестуванням охоплені 45 районів країни, у яких за результатами першого етапу показники щодо кількості виявлених інфікованих осіб становили понад 0,7 %.

Швейцарська Конфедерація

На цей час у Швейцарській Конфедерації існує тенденція до нерівномірного територіального поширення COVID-19. Так, більшість хворих на коронавірус у співвідношенні до загальної кількості населення фіксується у франкомовних кантонах. Реагуючи на вказану ситуацію, органи влади всіх франкомовних кантонів ввели жорсткіші протиепідеміологічні обмеження, а влада кантонів Юра, Женева, Во, Невшталь, Фрібург ввели на своїй території режим надзвичайного стану з погляду епідеміологічної ситуації.

Крім загальних федеральних обмежень, у вказаних п’яти кантонах діє заборона на проведення будь-яких громадських зібрань, маніфестацій і приватних заходів, у яких одночасно бере участь понад 5 осіб. Крім цього, повністю закриті державні установи, бари, ресторани, перукарні, косметичні салони, музеї, кінотеатри, виставкові зали тощо. Дозволена винятково робота торговельних точок з товарами першої необхідності (продуктові магазини, аптеки, пошти, банки та автомобільні майстерні), а також функціонують заклади середньої освіти.

Офіційний Берн задовольнив запит кантону Женева про отримання допомоги від федеральної влади у боротьбі з епідемією коронавірусу та прийняв рішення про мобілізацію 200 військовослужбовців першої санітарної роти Збройних сил Швейцарської Конфедерації. Так, 08 листопада 2020 року для них проведені збори у муніципалітеті Мудон (франкомовний кантон Во), а 9 листопада ц. р. військові медики розпочнуть надавати допомогу системі охорони здоров’я кантону Женева. Першочергово вони будуть залучені для транспортування хворих до лікарень та сприяння у проведенні й опрацюванні результатів тестів на коронавірус.

Канада

Уряд провінції Онтаріо повідомив про виплату до 25 грудня п. р. сім’ям з дітьми чергових компенсаційних виплат. Батьки дітей віком до 12 років зможуть отримати одноразову виплату в розмірі 200 канадських доларів на дитину; віком до 21 року з особливими потребами – 250 канадських доларів. Виплати мають допомогти дітям, що навчаються вдома. Така одноразова допомога, друга протягом року, обійдеться скарбниці провінції в 380 мільйонів канадських доларів.

Аргентинська Республіка

Уряд Аргентини заявив про підписання угоди з компанією Astra Zeneca щодо придбання 22 млн. доз «оксфордської» вакцини AZD1222 від COVID-19. За умовами контракту, в разі успішних результатів клінічних досліджень третьої фази, які мають завершитись до кінця цього року, вакцина має бути доставлена в Аргентину у першій половині 2021 року.

Держава Катар

У країні спостерігається тенденція з поступового покращення епідеміологічної ситуації завдяки перевищенню добової кількості тих, хто одужав, над кількістю виявлених нових хворих, а також зменшенню загальної кількості інфікованих коронавірусною інфекцією.

Водночас органи влади та управління Держави Катар продовжують вжиття превентивних заходів з протидії поширенню вірусу COVID-19. В рамках запроваджених карантинних обмежень переведено в режим онлайн проведення конференцій, засідань, семінарів тощо.

Алжирська Народна Демократична Республіка

У зв’язку зі збільшенням випадків захворювання на коронавірус Міністерством торгівлі країни оголошені нові заходи щодо продажу захисних масок проти Covid-19. Так, з метою забезпечення громадян засобами захисту та в умовах постійно збільшуваного попиту всім торговельним компаніям і підприємцям, незалежно від виду діяльності, надано дозвіл на продаж захисних масок без отримання на це будь-якого попереднього дозволу від відповідних державних служб.

Водночас міністр охорони здоров’я Алжиру Абдеррахман Бенбузід зазначив, що наразі відсутні передумови до закриття навчальних закладів. Рішення про відновлення занять було прийнято на основі розвитку епідеміологічної ситуації в країні.

Азербайджанська Республіка

За повідомленням Міністерства економіки Азербайджану, підприємцям, які працюють в містах і районах Азербайджану, де з 7 по 23 листопада діятиме посилений карантинний режим, знову нададуть фінансову підтримку. Вона охопить близько 1 900 платників податків, що мають 9 300 працівників, а також 13 000 платників податків, які займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю. Допомогу нададуть підприємцям, які не скорочували кількість співробітників за останні чотири місяці. Внески платників податків на соціальне страхування також будуть враховуватися під час виплати заробітної плати.

Національний авіаперевізник "Азербайджанські авіалінії" (AZAL) виконав спеціальний рейс Гавана (Куба) – Баку, яким, на запрошення уряду, в Азербайджан прибули 120 кубинських лікарів. Разом з азербайджанськими колегами вони візьмуть участь у боротьбі з пандемією COVID-19 на території Азербайджану.

Грузія

08.11.2020 глава Національного центру контролю захворювань і охорони здоров'я Грузії  Аміран Гамкріледзе заявив, що за їхніми прогнозами у другій половині листопада очікується пік розповсюдження коронавірусної інфекції та респіраторних захворювань.

Уряд прийняв рішення з 9 листопада ввести заборону на пересування з 22:00 до 05:00 у великих містах Грузії через зростання кількості інфікованих.

Республіка Казахстан

Більшість нових випадків захворювання на коронавірус зареєстровано у прикордонних з РФ регіонах. Дедалі більше захворювань реєструється серед дітей шкільного віку. У зв'язку з цим розглядаються варіанти можливого продовження навчання у другій чверті в дистанційному режимі. З огляду на постійний приріст хворих пневмонією розглядається питання введення комендантської години.

Вакцина проти коронавірусу, розроблена в Міжнародному центрі вакцинології при Казахському аграрному університеті, отримала назву NARUVAX C-19 і проходить доклінічні випробування на базі Національного наукового центру особливо небезпечних інфекцій. Вона є однією з чотирьох зареєстрованих ВООЗ казахських вакцин.

Малайзія

З огляду на стрімке поширення вірусу Covid-19 Радою національної безпеки Малайзії прийнято рішення запровадити з 9 листопада до 6 грудня п. р. карантинні обмеження (режим умовного обмеження пересування) на усій території країни, окрім штатів Перліс, Паханг та Келантан, де наразі ситуація залишається відносно стабільною.

Що ще цікавого

61
0
27.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі
82
0
26.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі
106
0
25.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі