Натисни та тримай

СЗРУ розширює взаємодію з розвідспільнотою країн – членів НАТО

Під час візиту до України делегації Північноатлантичної ради Президент України Володимир Зеленський запропонував розглянути можливість приєднання України до Програми розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Program – EOP). Ця програма передусім передбачає розширення практичної операційної взаємодії. Вона дає змогу об’єднати навколо НАТО найближчих партнерів, які наразі не є членами Альянсу, але готові тісно взаємодіяти під час спільних операцій і навчань задля досягнення спільних інтересів у протидії світовим загрозам.

Означена пропозиція детально обговорювалася в рамках нещодавньої 56-ї Мюнхенської безпекової конференції на рівні керівників розвідок країн – членів НАТО та України, а також під час проведення Службою зовнішньої розвідки України дво- та багатосторонніх зустрічей з партнерами.

Вагомим аспектом Програми розширених можливостей НАТО є надання партнерам доступу до розширеного діалогу у сфері розвідки, вважає Голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Євдокимов, який брав участь у Мюнхенській конференції. «Подальше просування у відносинах з НАТО потребує нового рівня взаємодії, зокрема і у питанні обміну розвідувальною інформацією. Основними напрямами співробітництва України з НАТО в рамках Програми розширених можливостей можуть бути активні заходи з протидії агресору, зокрема в акваторії Чорного моря, партнерство у питаннях боротьби з міжнародним тероризмом і організованою злочинністю, спільна протидія кіберзагрозам. Але  пріоритетною складовою співпраці у сфері безпеки на двосторонньому (Україна, США) та регіональному (ЄС, НАТО, ОБСЄ) рівнях має бути професійний обмін розвідувальною інформацією», – зазначає Валерій Євдокимов.

Служба зовнішньої розвідки України є активним учасником формування Річної національної програми (РНП) під егідою Комісії Україна-НАТО. Це – системний документ, що містить опис реформ за відповідними напрямами, визначає їх стратегічну мету, цілі, пріоритетні завдання і заходи, необхідні для ефективного планомірного втілення стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в НАТО.

Лише за останні три роки в рамках здійснення заходів РНП Службою зовнішньої розвідки України було досягнуто суттєвих результатів:

  • розроблено проект Закону України «Про розвідку», що покликаний сформувати розвідувальне співтовариство України та суттєво посилити цивільний і демократичний контроль за діяльністю розвідувальних органів з урахуванням специфіки їхньої діяльності;
  • нарощено можливості аналітичного центру СЗРУ, забезпечено його інтеграцію з Головним аналітичним центром держави, що підвищує ефективність реагування на кризові ситуації щодо загроз національній безпеці;
  • посилено взаємодію та суттєво збільшено обмін інформацією між Україною та державами – членами НАТО з питань протидії гібридним загрозам.

Нині Служба зовнішньої розвідки України здійснює опрацювання проектів в рамках втілення ініціативи НАТО «Один партнер – Один план» (ОРОР), виконання яких дасть змогу здійснити суттєвий прогрес у багатьох напрямах розвитку СЗРУ.

Що ще цікавого

63
0
27.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі
84
0
26.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі
108
0
25.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі